چطور تفلیس را در یک روز ببینیم
1397/04/14 - 13:00 راهنمای سفر

چطور تفلیس را در یک روز ببینیم؟

اگر برای مدت خیلی کوتاه به تفلیس، پایتخت کشور گرجستان سفر می‌کنید، این مطلب برای شماست تا با مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری اصلی تفلیس آشنا شوید و بتوانید یک روز عالی را در این شهر زیبا سپری کنید. پس این مطلب را بخوانید تا پیاده با هم جاذبه‌های اصلی و المان‌های تفلیس را بگردیم:  

 

برای رزرو بلیط هواپیمای تفلیس به فلایتیو مراجعه کنید.

روز و پیاده‌روی خود را از کلیسای Metekhi شروع کنید. این کلیسا که به قرن ۱۲ میلادی مربوط می‌شود در لغت به معنای “ محدوده‌ی کاخ “ است. بنابر سندهای تاریخی، شاه واختانگ اول  (Vakhtang) در این مکان کلیسا و قلعه‌ای را بنا کرد که همچنین به عنوان محل اقامت پادشاه هم از آن استفاده می‌شد.

 

مسیر خود را ادامه دهید و سوار تراموای هوایی شوید که شمارا به بالای تپه، جایی که دژ ناریکالا  (Narikala) قرار دارد، می‌برد. قیمت بلیت تک سفره برای این تراموا ۱ لاری گرجستان است. توجه کنید که پول نقد پذیرفته نمی‌شود و شما باید کارتی را که برای مترو استفاده می‌شود خریداری کنید. شما این کارت مترو را می‌توانید از کیوسک‌های فروش بلیت به قیمت ۲ لاری گرجستان بخرید.

وقتی به آن بالا برسید، نمای بی‌نظیری از تفلیس را زیر پای خود خواهید داشت. نمای شهر در شب‌ّها با چراغ‌های روشن در سطح تفلیس جذابیت خاصی پیدا می‌کند.

 

بالای تپه، وقتی که از تراموا پیاده شوید، ۳ جاذبه‌ی گردشگری تفلیس در مقابل شما خواهد بود: مجسمه‌ی بزرگ معروف به “ مادر گرجستان “، دژ ناریکالا و باغ‌های گیاه‌شناسی به قدمت ۳۰۰ سال! اینکه شما چقدر از زمان خود را در هرکدام از این مکان‌ها سپری کنید به دلخواه خودتان است ولی مطمئنا از منحصربه‌فرد بودن و جذابیت هریک لذت خواهید برد.

 

مقصد بعدی پارک رایک (Rike) است، جایی که برای رفتن با بچه‌ها هم مناسب است. با سوار شدن به تراموا به پایین تپه بروید و پیاده خود را به این پارک زیبا برسانید. در اینجا شما می‌توانید علاوه بر استراحت، از معماری و سازه‌های مدرن دیدن کنید.

 

اگر احتمالا از پیاده‌روی خسته شدید، می‌توانید با عبور از رودخانه از روی پل صلح (Peace Bridge‌) در یکی از کافه‌های دنج با طراحی داخلی چوبی و رنگارنگ واقع در خیابان Erkles بنشینید و خود را یک فنجان قهوه مهمان کنید.

 

بعد ازآن فنجان قهوه‌ی دلچسب و خوش‌بو و کمی استراحت، بازدید از کلیسای سیونی (Sioni) حتما برایتان جذاب خواهد بود. سیونی کلیسای جامع ارتدکس گرجستان است. نام کلیسای سیونی براساس یک سنت نام‌ گذاری قرون وسطایی که در آن کلیساها به اسم مکان‌های خاص در سرزمین مقدس نام گذاری می‌شوند، انتخاب شده و ریشه در اسم کوه صهیون (Zion) در اورشلیم دارد.

 

از اینجا شما ۱۰ دقیقه پیاده با کلیسای Anchiskhati فاصله دارید که قدیمی ترین کلیسای به جا مانده در تفلیس است و یکی از مکان‌هایی است که دیدن آن واجب است. توصیف حس و حالی که این کلیسا به بازدیدکننده‌ می‌دهد در کلمات نمی‌گنجد. کلیسا درست در کنار تئاتر نمایش‌های عروسکی Rezo Gabriadze قرار دارد که خود محلی دیدنی است. اگر اینجا احساس گرسنگی می‌کنید کافه رستوران Gabriadze نزدیک تئاتر واقع شده است.

 

همچنین در حوالی تئاتر گابریاتزه جاذبه‌های دیگری هم وجود دارند. به عنوان مثال برج ساعت با طراحی زیبا که راس ساعت ۱۲ و ۶ بعد از ظهر، عروسک‌های نمایشی از آن بیرون می‌آیند.

 

در آخر، تور یک روزه‌ی پیاده‌روی شما در تفلیس، اگر به بازار پل خشک تفلیس سر نزنید کامل نمی‌شود. در این بازار شما می‌توانید چیزهای خوبی برای یادگاری و سوغاتی پیدا کنید. برای رفتن به این بازار، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پیاده راه دارید.

 

 

بعد از بازدید از همه‌ی این مکان‌ها شما می‌توانید مطمئن باشید که جاذبه‌های اصلی گردشگری تفلیس را دیده‌اید.

 

 

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط