water-plants-while-youre-away
1395/12/25 - 14:02 راهنمای سفر

چگونه از خشک شدن گلدان‌هایمان هنگام سفر جلوگیری کنیم؟

با نزدیک شدن به عید و برنامه ریزی خانواده ها برای سفر، موجودات زنده خانه هایتان را فراموش نکنید. باور کنید هیچ چیز ناراحت کننده تر از این نیست که از سفر برگردید و ببینید همه گلدان هایتان از بی آبی خشک شده اند.

خشک شدن آنها مساوی با هدر رفتن همه زحمت هایی است که برای بزرگ شدنشان کشیده اید.

پس به دستورالعمل های این مطلب عمل کنید تا هنگام سفر گل و گیاه های خانه تان سالم بماند.

ما راه های مختلف آبیاری گیاهان هنگام سفر را به شما می گوییم.

پیش از خواندن این راه ها، به این توجه کنید که عامل مهم در سالم ماندن گلدان هایتان معتدل بودن دمای خانه است. چون در صورت گرم بودن فضای اتاق، آب گلدان زود تبخیر می شود.

راه 1

یک راه این است که با قرار دادن حباب‌ های شیشه‌ ای یا پلاستیکی مخصوص (که پر از آب هستند) در دل خاک، آب مورد نیاز گیاه را تأمین کنید.

راه 2

گیاهان خود را یکجا جمع کنید، به آنها به اندازه کافی آب بدهید و بعد پلاستیک روشنی رویشان بکشید تا مانند یک گلخانه، فضای مرطوبشان حفظ شود.

توجه داشته باشید که پلاستیک روی برگ ها و بدنه گیاه قرار نگیرد و با آنها فاصله داشته باشد.

گیاهان با این روش حدود 10 روز دوام می آورند.

راه 3

گلدان ها را کف حمام یا آشپزخانه بچینید و سطلی حاوی آب را در کنار هر گلدان و در سطحی بالاتر از آن قرار دهید. پارچه ای نخی به اندازه یک متر یا بیشتر و به عرض پنج سانتی متر آماده کنید و یک سر آن را از کنار گلدان به داخل خاک فرو کنید و سر دیگر را در سطل پر از آب قرار دهید. به این ترتیب دستمال پارچه ای آب را به خود جذب می کند و آب آرام آرام خاک گلدان را مرطوب می کند.

راه 4

آسانترین و مطمئن ترین روش برای حل دائمی این مشکل استفاده از سیستم های آبیاری جدید است.

این سیستم های آبیاری که قیمت تقریبا بالایی دارند، به صورت قطره ای به گلدان های شما آب می دهند و از خشک شدن آنها جلوگیری می کنند.

راه 5

استفاده از ژل‌های نگه ‌دارنده آب نیز برای سفرهای چند روزه مفید است. مقداری ژل مخصوص باغبانی داخل ظرف بریزید و آب را مرحله به مرحله اضافه کنید تا ژل به طور کامل از آب اشباع شود و دیگر قادر به جذب آب نباشد. مقداری از خاک گلدان را بردارید. ابتدا گلدان را آبیاری کنید وسپس ژل را دورتادور گیاه به طور یکسان بریزید و دوباره خاک را به گلدان برگردانید.

اگر قصد سفر دارید برای خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

 

 

 

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط