ways-to-cope-airport-delays
1395/09/20 - 11:06 راهنمای سفر

6 راه برای مقابله با مشکل تأخیر در پرواز

یکی از بزرگترین مشکلات سفر با هواپیما، احتمال تأخیر داشتن پرواز مورد نظر شماست.

تأخیر در پرواز دلایل متفاوتی دارد، از مشکلات آب و هوایی گرفته تا اشکالات فنی و مشکلات امنیتی فرودگاه. از آنجایی که ممکن است در هر پروازی با این مشکل مواجه شوید و پروازتان با تأخیر انجام شود، همیشه باید خودتان را برای مقابله با مشکلات آن آماده کنید.

ما در این مطلب راه‌های مقابله با مشکلات و دردسرهای تأخیر در پرواز را به شما می‌گوییم.

1. آب و هوا را چک کنید

اگر قبل از خرید بلیط هواپیما آب و هوا را چک کنید، می‌توانید بلیط خود را برای روزی بخرید که هوا برفی و بارانی و طوفانی نباشد و پروازتان به تأخیر نخورد.

علاوه بر این، چک کردن آب و هوا قبل از پرواز هم به شما کمک می‌کند تا تأخیر داشتن یا نداشتن پروازتان را پیش‌بینی کنید.

طوفان‌های تابستانی به راحتی پیش‌بینی نمی‌شوند ولی در زمستان قابل پیش‌بینی هستند.

2. به قوانین رزرو هتل توجه کنید

توجه کنید که خیلی از هتل‌ها به شما اجازه جابه‌جایی یا کنسل کردن اتاق را نمی‌دهند و در صورت تأخیر داشتن پروازتان، پول یک شب اضافه را با شما حساب می‌کنند.

اگر احتمال می‌دهید که پروازتان تأخیر دارد، هنگام رزرو هتل به قوانین کنسلی و جابه‌جایی هتل مورد نظرتان توجه کنید تا به مشکل برنخورید.

3. شماره‌های ضروری را روی موبایلتان سیو کنید

اگر پرواز شما تأخیر داشته باشد و مجبور شوید به دفتر شرکت هواپیمایی، هتل و ... زنگ بزنید، باید شماره‌های آنان را روی موبایل خود داشته باشید. چون ممکن است در فرودگاه به اینترنت دسترسی نداشته باشید و به مشکل بربخورید.

4. گزینه‌های دیگر را در نظر بگیرید

هنگام تأخیر هواپیما، پروازهای دیگر به مقصد مورد نظرتان را چک کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای این کار، چک کردن سایت‌هایی مانند فلایتیو است که امکان دیدن زمان همه پروازها و مقایسه آنها را به شما می‌دهد.

پس از چک کردن پروازها، اگر پرواز دیگری به مقصد مورد نظر شما باشد، با مراجعه به کانتر ایرلاین مورد نظرتان می‌توانید بلیط بخرید و بلیط پرواز قبلی خود را کنسل کنید. از آنجا که در هر پرواز چند بلیط کنسلی وجود دارد، احتمال اینکه بتوانید بلیط بخرید بالاست.

5. سایت ایرلاین مورد نظرتان را چک کنید

در بعضی موارد اگر قرار باشد پرواز مورد نظر شما با تأخیر انجام شود، از چند ساعت قبل در سایت ایرلاین اطلاع رسانی می‌شود.

با چک کردن سایت، قبل از بیرون رفتن از خانه می‌توانید از معطل شدن در فرودگاه جلوگیری کنید.

6. با حقوق خود آشنا باشید

با قوانین کنسلی بلیط در صورت تأخیر داشتن هواپیما و پرداخت جریمه آشنا باشید. مثلا در ایالات متحده آمریکا یک قانون واحد درباره این موضوع وجود ندارد و هر ایرلاین قوانین مخصوص به خود را دارد.

در کشور ما بر اساس آئین‌نامه حقوق مسافر، در تأخیر بیش از 2 ساعت و تا 4 ساعت انجام پذیرایی مناسب حداقل نوع اول با توجه به امکانات فرودگاهی، فراهم نمودن امکان برقراری ارتباط تلفنی برای اطلاع رسانی، تغییر پرواز در صورت درخواست مسافر و امکان انجام آن، انجام کارهای لازم جهت اعزام مسافر با سایر شرکت‌های هواپیمایی (در صورت درخواست مسافر) و در صورت وجود پرواز از همان مسیر و یا انتقال به مقصد نهایی از طریق مسیرهای جایگزین (به غیر از مسیر درج شده در بلیط) و پرداخت کامل وجه بلیط مسافر در صورت انصراف مسافر از ادامه پرواز ضروری است.

برای خرید بلیط ارزان هواپیما به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط