ways-to-protect-the-environment
1395/12/08 - 8:20 راهنمای سفر

راه هایی برای حفاظت از محیط زیست در سفر

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که با سفر کردن به شهرهای مختلف و بازدید از جاذبه های گردشگری آن متوجه خرابی و آلودگی زیاد این جاذبه ها شده باشید.

مثلا همه ما هنگام سفر به شمال و رفتن به لب ساحل دریای خزر بیشتر از اینکه دریا را ببینیم، آشغال های لب ساحل دریا را می بینیم!

یا مسیری طولانی را به امید رفتن در دل جنگل و فاصله از شهر طی می کنیم و به جای لذت بردن از طبیعت و آرامش آن، مجبوریم دود آتش را تحمل کنیم و بین آشغال ها و پلاستیک های ریخته شده در جنگل گم شویم!

سفر رفتن به همان اندازه که به اعتلای فرهنگ و تاریخ ما کمک می کند، در صورت عدم توجه و ناغافلی ما به فرهنگ و آثار باستانی ما نیز آسیب می زند.

علاوه بر این، اگر آموزش های درست در خصوص حفظ محیط زیست به افراد داده نشود، سفر رفتن می تواند آسیب های جبران ناپذیری به طبیعت وارد کند.

یادتان باشد که با نزدیک شدن به نوروز و زمان اوج مسافرت، بیش از هر زمان دیگری باید حواسمان به طبیعت و حفظ محیط زیست باشد. 

فلایتیو امکان خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما را برای شما فراهم کرده است.

- همیشه یک کیسه مخصوص آشغال در ماشین خود داشته باشید و هنگام رفتن به جاهایی چون جنگل و دریا که ممکن است سطل آشغال در دسترس نباشد به همراه داشته باشید. به هیچ عنوان زباله ‌ها و پسمانده مواد غذایی مورد استفاده خود را در طبیعت رها نکنید.

- از صابون ‌ها و مواد پاک کننده قابل تجزیه در محیط زیست استفاده کنید.

- به کودکان خود آموزش بدهید که به گیاهان آسیب نرسانند. برای آنها کتاب هایی با موضوع محیط زیست بخوانید و طریقه رفتار صحیح با گیاهان و درختان را به آنان بیاموزید.

- تا حد امکان، به جای استفاده از ظروف و وسایل پلاستیکی از مواد تجزیه شدنی در سفر استفاده کنید. هزاران سال زمان لازم است تا موادی چون پلاستیک و نایلون در طبیعت تجزیه شوند.

- در محیط هایی مانند جنگل، زباله ‌های تجزیه شدنی مانند پس مانده مواد غذایی و پوست میوه‌ را در صورت امکان زیر خاک دفن کنید.

- سعی کنید برای گرم کردن غذا و تهیه چای از گاز کوچک سفری استفاده کنید. اگر هم ملزم به روشن کردن آتش شدید در مکان های جدید و نو آتش روشن نکنید زیرا پوشش گیاهی آن قسمت از بین می ‌رود.

- هنگام ترک محل حتما آتش را خاموش کنید و از خاموش بودن همه قسمت های آن مطمئن شوید. برای این کار بهتر است روی آتش، خاک یا آب بریزید.

- اطلاعات بهداشتی و زیست محیطی مربوط به هر منطقه‌ ای را که به آن وارد می ‌شوید از مقامات و افراد محلی یا راهنمای تور و مدیر تفرجگاه‌ ها کسب کنید.

- ته سیگار خود را در طبیعت رها نکنید. اگر سیگاری هستید همیشه یک قوطی مخصوص ته سیگار همراهتان باشد.

- از آزار رساندن به حیوانات و شکار آنها خودداری کنید.

- شماره 1504 را به یاد داشته باشید در صورت هرگونه تخریب در عرصه ‌های منابع طبیعی مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی را خبر کنید.

اگر قصد سفر به شهرهای ایران را دارید می توانید برای خرید بلیط هواپیما چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط