با بهترین تفریحات کامبوج آشنا شوید

کامبوج با داشتن جاذبه‌های فراوان، از ماجراجویی‌های فرهنگی گرفته تا طبیعت زیبا، مقصدی ایده آل برای گردشگران سراسر دنیا است. فلایتیو نگاهی به برخی از دیدنی‌های کامبوج انداخته است. با ما همراه باشید.

برای خرید بلیط هواپیمای کامبوج به فلایتیو مراجعه کنید.

فعالیت‌های ماجراجویانه را تجربه کنید

کامبوج با داشتن فعالیت‌های ماجراجویی، از غواصی و قایق‌سواری گرفته تا اسکی و زیپ‌لاین، محل مناسبی برای تفریح ورزشکاران است. زیبایی مطلق مناطق اطراف موجب جذاب‌تر شدن این تفریحات در کامبوج نسبت به کشورهای دیگر می‌شود. اگر برای اولین بار به کامبوج سفر می‌کنید، حتما زیپ‌لاین را تجربه کرده و به بقایای معبد باستانی آنگکور سر بزنید.

به بازارهای محلی سر بزنید

پنوم پن (Phnom Penh)، پایتخت کامبوج، پذیرای سیل گسترده‌ای از بازارها، اغذیه‌فروشی‌های خیابانی و موسیقی زنده است. از غذاهای داغ محلی لذت ببرید، به میان دیدنی‌های رنگارنگ و جمعیت شلوغ شهر بروید و خود را غرق در فرهنگ محلی کنید.

به کارهای داوطلبانه بپردازید

سال‌ها زمان برده است تا کامبوج بتواند از شر سایه مخوف گذشته خود رها شده و به‌طرف آینده قدم بردارد. بااین‌حال، بخش‌های خاصی از این جامعه همچنان به کمک احتیاج دارند و در صورت شرکت شما در برنامه‌های داوطلبانه، سفرتان جذاب‌تر از همیشه خواهد شد. برنامه‌های داوطلبانه در کامبوج، از آموزش گرفته تا توسعه جامعه، فرصتی برای آشنایی بیشتر با فرهنگ محلی و شناخت کامل مردم این کشور است.

به کشف جاذبه‌های معماری و فرهنگی مشهور این کشور بپردازید

سازمان یونسکو اقدام به ثبت معبد آنگکور (کاخ سلطنتی در شهر پنوم پن) و تمامی استان سیهانوک­ویلن در فهرست مکان‌های تاریخی و فرهنگی خود کرده است. کامبوج با برخی از مشهورترین و حیرت‌انگیزترین معماری‌های دنیا پر شده است. اکثر شاهکارهای معماری در این کشور همچنان سالم بوده و برای قرن‌ها سر برافراشته‌اند. معبد آنگکور را می‌توان مهم‌ترین اثر معماری این کشور نامید که تصویری از آن در پرچم ملی کامبوج نیز دیده می‌شود.

از پارک‌های ملی دیدن کنید

کامبوج کشوری با جنگل‌های انبوه است. بسیاری از پناهگاه‌های حیوانی در زمین‌های وسیع این منطقه قرار گرفته‌اند و توسط دولت مراقبت می‌شوند. درهای این پارک‌ها برای انجام تورهای سافاری و ورزش‌های هیجانی به روی مردم باز است. پارک ملی ریم (Ream)، پارک ملی پنوم آئورال (Phnom Aural)، پارک ملی ویراچی (Virachey) و پارک ملی پنوم کولن (Phnom Kulen) از جمله پارک‌هایی در کامبوج هستند که ارزش بازدید دارند.

به بخشی از فستیوال‌های فرهنگی این کشور تبدیل شوید

فرهنگ و سنت‌های کامبوج به میزان زیادی تحت تاثیر ادیان بودائی و هندو قرار دارد. اگرچه این کشور میزبان فستیوال‌های جذابی در سراسر سال است، اما شماری از جشنواره‌های فرهنگی در کامبوج کاملا متفاوت بوده و در سطح وسیعی برگزار می‌شوند. سال نوی «خِمِر» که در اواسط ماه آوریل (اوایل اردیبهشت) جشن گرفته می‌شود، نوید آمدن بهار را به جامعه خمر می‌دهد. مراسم شخم سلطنتی (یک مراسم کشاورزی)، روز ارواح (مراسم احترام به درگذشتگان) و فستیوال مشهور آب (فستیوالی که به لطف ماهی‌های فراوان رود مکونگ در کنار آن برگزار می‌شود) از جمله مراسم مهم فرهنگی کامبوج هستند.

مهارت خود در بازی گلف را امتحان کنید

تا اویل دهه ۱۹۹۰ این ورزش حتی در کامبوج شناخته هم نمی‌شد. بااین‌حال، پس از گذر سال‌ها این کشور به یکی از مقاصد کلیدی این ورزش تبدیل شد. یکی از دلایل اصلی توسعه ورزش گلف در کامبوج این است که نخست‌وزیر این کشور، هان سن، یکی از گلف بازان بین‌المللی و مطرح جهان است. باشگاه سلطنتی گلف پنوم پن یکی از بزرگ‌ترین و بهترین زمین‌های گلف را، نه‌تنها در کامبوج بلکه در تمام جنوب شرق آسیا، در اختیار دارد. می‌توان به این باشگاه رفت و مهارت خود در بازی گلف را امتحان کرد.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*