سفر به آلاسکا
1397/08/08 - 15:00 راهنمای سفر

چرا سفر به آلاسکا شمارا شگفت‌زده می‌کند؟

وقتی‌که مردم به آلاسکا فکر می‌کنند، تنها به یاد کوه‌های یخ عظیم‌الجثه، رودخانه‌های خروشان و خرس‌ها می‌افتند. درحالی‌که این منطقه دارای برخی از شگفت‌انگیزترین چشم‌اندازهای دنیا بوده و خانه فرهنگ بومی آلاسکا و ردپاهایی از دوران بالا گرفتن تب طلا است. فلایتیو نگاهی به جاذبه‌های این منطقه شمالی انداخته است.

طبیعت وحشی و دورافتاده آلاسکا همواره منبع الهامی برای تشنگان ماجراجویی است. این مستعمره سابق روسیه، حالا بزرگ‌ترین ایالت آمریکا از نظر پراکندگی جمعیت به شمار می‌آید. آلاسکا در قرن نوزدهم و زمانی که معدن کاران از سراسر آمریکا برای یافتن ثروت‌های دفن شده در کوه‌ها به این منطقه آمدند، دچار تحول شد.

برای خرید بلیط هواپیما مشهد به فلایتیو مراجعه کنید.

کچیکان که در یک نوار ساحلی باریک و در کنار یک جنگل انبوه واقع شده، خانه بومیان تلینگیت، هایدا و تسیمشیان است. این اقوام برای سال‌ها در این منطقه زندگی کرده و سنت‌های باستانی خود را به نسل‌های جدید منتقل کرده‌اند.

کچیکان اولین شهر آلاسکا محسوب شده و به خاطر داشتن بزرگ‌ترین مجموعه از تیرهای مقدس در این ایالت به خود می‌بالد. بسیاری از آن‌ها در پارک ایالتی توتم بایت یافت می‌شوند که در آنجا تیرهای چوبی کنده‌کاری‌شده از درون جنگل‌های بارانی مرطوب جمع‌آوری شده‌اند. این تیرهای مقدس برای چندین دهه مورد بی‌توجهی قرار گرفته بودند.

با کمی رانندگی از کچیکان، به پناهگاه جنگل بارانی آلاسکا (بخشی از جنگل ملی تونگاس به‌عنوان بزرگ‌ترین جنگل آمریکا) می‌رسیم که خانه ماهی‌های سالمون است. این ماهی‌ها یکی دیگر از ساکنان این منطقه را به خود جذب می‌کنند: دیدن یک خرس در این منطقه که در حال پرسه زدن برای شکار است، چیز عجیبی به نظر نمی‌رسد.

با وجود جنگل‌های فراوان در این منطقه، تعجبی ندارد که آلاسکا تاریخی غنی در امر تهیه الوار داشته و حتی در مسابقات جهانی برش الوار نیز شرکت می‌کند. گردشگران می‌توانند از برخی از بهترین مسابقات چوب‌بری ایالت دیدن کنند. این مسابقات در بخش‌های مختلف برش چوب با تبر، اره و اره موتوری برگزار می‌شوند.

در بخش شمالی ایالت، منطقه جونو محل مناسبی برای تماشای نهنگ‌ها است. هرساله بین ماه‌های آوریل تا نوامبر، صدها نهنگ گوژپشت به بخش‌های شمالی ایالت می‌آیند. نهنگ‌های قاتل نیز در اینجا قابل‌مشاهده هستند. تماشای عقاب‌ها و خرس‌ها در منطقه جونو امری عادی تلقی می‌شود.

سگ‌های سورتمه، برخلاف دیگر حیوانات یافت شده در طبیعت وحشی آلاسکا، از همکاری با انسان‌ها لذت می‌برند. مسابقه سورتمه‌سواری با سگ‌ها یک ورزش ملی در این ایالت محسوب شده و هیچ کجا بهتر از اینجا برای دیدار با این سگ‌های دوست‌داشتنی نیست.

اسکاگوی (Skagway) دیگر ناحیه شمالی در آلاسکا است که زمانی در همه جای آن صدای معدن کارانی به گوش می‌رسید که در جست‌وجوی ثروت بودند. ساختمان‌های مشهور نظیر «سالن پیاز قرمز» در طی چندین قرن با تغییرات اندکی همراه بوده‌اند. موزه اسکاگوی نیز محل مناسبی برای آشنایی با نحوه زندگی در دوران تب طلا در این منطقه است.

گردشگران می‌توانند ردپای افرادی که در مسیر سفر خود به کلوندایک با قطار از اسکاگوی نیز عبور کرده‌اند را دنبال کنند. این مسیر ریلی ۶۴ کیلومتری از میان برخی از چشم‌اندازهای تماشایی آلاسکا نظیر آبشارهای بریدال ویل و دره اسب مرده عبور می‌کند. نام دره از حیواناتی گرفته شده است که در هنگام عبور از اینجا در مسیر دشوار حرکت به سمت کلوندایک تلف شده‌اند.

بدون شک دیدار از آلاسکا بدون رفتن به پارک ملی خلیج کوه یخ کامل نمی‌شود. تنها چند شرکت گردشگری مجاز به سفر به آب‌های بکر این منطقه در نزدیکی کوه یخ مارجری و دیگر چشم‌اندازهای ثبت‌شده در فهرست میراث جهانی یونسکو هستند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط