why-travel-makes-you-awesome
1395/09/07 - 15:30 راهنمای سفر

چرا سفر رفتن از شما آدم فوق‌العاده‌ای می‌سازد؟

خیلی از افراد برایشان سؤال است که فایده سفر رفتن چیست؟ چرا باید اینهمه هزینه کنیم و به مکانی دور از شهر و خانه‌مان برویم؟ اصلا چرا باید دردسر و خطرات سفر را به جان بخریم؟

پاسخ دادن به این سؤالات هم خیلی راحت و هم خیلی سخت است. چون از طرفی سفر رفتن با ذات انسان و نیاز به تفریح، آرامش، ماجراجویی، تنوع و ... هماهنگ است و از طرفی ارزش سفر را کسی می‌فهد که به سفر رفته باشد! چون فایده‌ها و تأثیرات سفر را با گوشت و استخوان می‌توان درک کرد و بیان کردن آن کار راحتی نیست.

حالا جدا از تمام این حرف‌ها، ما می‌خواهیم در این مطلب فواید سفر رفتن را به شما بگوییم. از اینکه چطور دور بودن از شهر و خانه و سفر رفتن شخصیتتان را تغییر می‌دهد و آدم فوق‌العاده‌ای از شما می‌سازد.

پس با ما همراه باشید!

اجتماعی‌ می‌شوید

اولین و مهم‌ترین فایده سفر رفتن این است که شما را در شرایطی قرار می‌دهد که مجبور به معاشرت با اطرافیانتان می‌شوید. چون در سفر مجبورید برای خیلی از کارها از دیگران کمک بخواهید و با افراد غریبه صحبت کنید.

شما در سفر چگونگی ارتباط برقرار کردن با غریبه‌ها را یاد می‌گیرید و دوستان زیادی از سراسر دنیا و در شهرهای مختلف پیدا می‌کنید.

مطمئن باشید با سفر رفتن دیگر خبری از گریه‌های یواشکی به‌خاطر ترس از تنهایی نخواهد بود!

خوش‌صحبت‌ می‌شوید

سفر کردن نه تنها شما را وادار به صحبت کردن می‌کند، که صحبت کردن شما را بهتر و راحت‌تر هم می‌کند. در طول معاشرت با آدم‌ها، کم کم یاد می‌گیرید جذاب و گیرا صحبت کنید و خسته‌کننده نباشید. یاد می‌گیرید سؤالات شخصی از افراد نپرسید و به سؤالات شخصی آنها پاسخ ندهید. و مهم‌تر از همه اینکه صحبت کردن با مردم بومی هر شهر و کشور را یاد می‌گیرید و با بافت اجتماعی آنجا آشنا می‌شوید.

با اعتماد به نفس می‌شوید

تجربه محیط‌های متفاوت و ارتباط با مردم دیگر نقاط دنیا به شما توانایی‌هایی می‌دهد که اعتماد به نفستان را بالا می‌برد. تجربه‌های ما زمانی ارزشمند می‌شوند که توانایی‌هایمان را بالا ببرند و ما از آنها استفاده کنیم.

سفر رفتن هم فضایی برای بروز شخصیت و توانایی‌های شما در اختیارتان می‌گذارد، هم توانایی‌هایتان را افزایش می‌دهد.

یادتان باشد هیچگاه با گوشه‌ خانه نشستن و دست روی دست گذاشتن خودتان را نمی‌شناسید و توانمند نمی‌شوید.

منعطف می‌شوید

سفر رفتن شخصیت شما را قوی و منعطف می‌کند. شما یاد می‌گیرید با تأخیر هواپیما، غذای بد، محیط کثیف، آدم‌های متفاوت و ... کنار بیایید و به اصطلاح لوس نباشید!

افرادی که اهل سفر هستند زود عصبانی نمی‌شوند، زود ناراحت نمی‌شوند، زود کم نمی‌آورند و صبورند. چون یاد گرفته‌اند با هر شرایطی بسازند و تحت تأثیر سختی‌های سفر قرار نگیرند.

پس سفر رفتن در قدم اول شخصیت شما را می‌سازد.

ماجراجو می‌شوید

شما زمانی به خودتان افتخار می‌کنید و اعتماد به نفستان بالا می‌رود که کارهای جدید را امتحان کنید. سفر راهی برای تجربه این کارهای تازه است. کسانی که اهل ماجراجویی هستند چیزهایی را تجربه می‌کنند که کمتر کسی تجربه کرده است.

باهوش می‌شوید

سفر رفتن شما را با فرهنگ‌های تازه، مردم متفاوت، تاریخ و پیشینه هر شهر آشنا می‌کند. به همین خاطر هوش اجتماعی کسانی که اهل سفرند خیلی بالاتر از کسانی است که خودشان را گوشه خانه حبس کرده‌اند و صدها کتاب خوانده‌اند.

شاد می‌شوید

سفر رفتن بهتر از هر روانشناس و مشاوری راه و رسم شاد زندگی کردن را به شما می‌آموزد.

تعدادی از افراد معروف و موفق جهان را به یاد بیاورید. کدامشان بی اعتمادبه‌نفس و ناراحت و منزوی بوده‌اند؟

سفر رفتن تمام ویژگی‌های لازم برای موفقیت را در شما ایجاد می‌کند؛ پس بیشتر سفر کنید!

برای مشاهده قیمت ها و خرید بلیط هواپیما می توانید به فلایتیو، صفحه پروازهای خارجی مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط