women-staying-alone-hotels
1395/11/24 - 10:51 راهنمای سفر

آیا خانم‌ های مجرد و تنها در هتل پذیرش می شوند؟

طبق قانون هیچ تفاوتی بین پذیرش مردان و زنان در هتل وجود ندارد. زنان مجرد و تنها می توانند مانند مردان در هتل ها پذیرش شوند.

تنها کافی است کارت ملی و شناسنامه همراه شما باشد تا در هتلی که می خواهید اقامت داشته باشید.

فرمانده نیروی انتظامی، رئیس اداره اماکن، دبیر جامعه هتلداران کشور و دبیر اجرایی اتحادیه هتلداران استان تهران، همگی بر قانونی بودن پذیرش زنان در هتل ها تأکید می کنند اما...

اما همچنان بعضی از هتل ها از پذیرش زنان سر باز می زنند و به بهانه نداشتن نامه از اماکن، به آنها اجازه اقامت در هتل نمی دهند.

علاوه بر این، بعضی از هتلداران با برخورد سلیقه ای با این موضوع، هر کس را که دلشان بخواهد می پذیرند و هر کس را که نخواهند نمی پذیرند.

برای مثال در چند وقت اخیر در خصوص این شکل از برخورد در هتل های شهر اصفهان سر و صدای زیادی به پا شده است.

بسیاری از هتل های این شهر توریستی از پذیرش زنان مجردی که نامه کتبی از اماکن ندارند خودداری می کنند. این در حالی است که تمام کشور باید از قانونی واحد، که پذیرش زنان بدون نامه اماکن را مجاز شمرده است پیروی کنند.

در نتیجه پذیرش نشدن زنان توسط هتل ها جرم محسوب می شود و در صورتی که خانمی نتواند در هتلی اتاق رزرو کند می‌تواند از طریق اتحادیه هتلداران یا سازمان میراث فرهنگی، از هتل مورد نظر شکایت کند.

به طور کلی، سرپیچی از این قانون و عدم پذیرش زنان در هتل باعث تهدید شدن امنیت زنان در جامعه و مجبور شدن آنان به اقامت در خانه های اجاره ای میشود که این موضوع تبعات منفی زیادی هم روی آنان و هم روی درآمد هتلداران دارد.

اگر اهل سفر هستید و قصد خرید اینترنتی بلیط هواپیما دارید می توانید با مراجعه به سایت فلایتیو از خدمات ما استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط