women-travellers-in-india
1396/02/09 - 15:39 راهنمای سفر

خانم ها هنگام سفر به هند به این نکات توجه کنند

خیلی از خانم ها هنگام سفر به هند از خطرات احتمالی ای که ممکن است با آن مواجه شوند می ترسند و استرس زیادی را تحمل می کنند.

چرا که تبلیغات منفی زیادی در خصوص خشونت علیه زنان در هند وجود دارد و بسیاری از افراد فکر می کنند هند برای زنان، به خصوص زنان تنها ناامن است.

این موضوع در حدی ریشه دار است که بعضی از دولت ها همچون دولت آمریکا، انگلیس، استرالیا و ... به اتباع خود توصیه می کنند تنها به هند سفر نکنند.

اما جالب است بدانید که بسیاری از این تبلیغات ریشه خیلی محکمی ندارد و با رعایت چند نکته ساده می توان از خطرات آن در امان ماند.

اگر قصد سفر به هند را دارید برای خرید بلیط هواپیما خارجی و رزرو بلیط هواپیما خارجی می توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.

- هنگامی که با قطار سفر می کنید (به خصوص هنگام شب)، صندلی واگن های کمی گرانتر را رزرو کنید که مسافران کمتری دارند.

- از چشم تو چشم شدن با مردان غریبه و مشکوک و صحبت کردن با آنان خودداری کنید.

- سوار واگن هایی از قطار شوید که زنان سوار شده اند و کنار آنها بنشینید.

- تا جایی که امکان دارد شب ها سوار وسایل حمل و نقل عمومی نشوید. به خصوص وسایل نقلیه خلوت و کم مسافر.

- از طریق تاکسی تلفنی تاکسی بگیرید و به هیچ عنوان در خیابان سوار هر تاکسی ای نشوید.

- اگر مورد آزار و اذیت قرار گرفتید، سر و صدا کنید و با صدای بلند دیگران را مطلع کنید. این کار باعث می شود فردی که شما را آزار می دهد سریعا فرار کند.

- خیلی وقت ها آزار جنسی در مکان های شلوغی چون بازار محلی، قطار و فستیوال های شلوغ اتفاق می افتد. در این مکان ها بیش از پیش حواستان را جمع کنید.

- یادتان باشد که طرز لباس پوشیدن شما تأثیر زیادی روی رفتار بقیه می گذارد. هند از نظر آزادی مانند کشورهای اروپایی نیست و بهتر است نکات عمومی را هنگام لباس پوشیدن در آنجا رعایت کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط