راهنمای یافتن کار در استرالیا
1396/08/08 - 13:00 راهنمای سفر

راهنمای یافتن کار در استرالیا

در صورتی که مایلید به طور موقت یا دائم در استرالیا مشغول به کار شوید باید اطلاعاتی درباره ویزای کار، درخواست شغل، به دست آوردن تجربه کار، زندگی و منابع واجد شرایط داشته باشید.

بازار کار

اگر شما یکی از فارغ التحصیلان انگلستان هستید و مایلید به طور موقت در استرالیا کار کنید، می‌توانید در زمینه‌های کشاورزی، مهمانداری، گردشگری درخواست شغل داشته باشید. از سوی دیگر اگر مایلید به طور دائم مشغول به کار شوید باید از طریق selectskill  درخواست خود را اعلام کنید. توجه داشته باشید افرادی که از تجربه و مهارت کافی برخوردارند در اولویت قرار دارند.

(برای سفر به استرالیا می‌توانید از طریق فلایتیو و به صورت آنلاین نسبت به خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل اقدام کنید.)

کجا می‌توانید مشغول به کار شوید؟

در استرالیا بیش از هر حرفه‌ دیگری می‌توانید در صنایع کشاورزی، معدن، گردشگری، مواد شیمیایی، فولاد، تجهیزات صنعتی، حمل و نقل و پردازش مواد غذایی فعالیت داشته باشید.

کار در استرالیا

میانگین ساعات کار در هفته ۳۸ ساعت است و به ازای هر ساعت اضافه کاری مبلغی به حقوق اضافه می‌شود. همه کارکنان رسمی در استرالیا حق استفاده از تمام تعطیلات رسمی را دارند.

نرخ مالیات: به عنوان یک غیر ساکن سهم شما از مالیات مبلغ قابل توجهی نسبت به ساکنان استرالیا است.

افراد غیر قانونی مبلغ بیشتری را پرداخت خواهند کرد.

درخواست برای شغل

درخواست شغل در استرالیا بسیار شبیه به انگلستان است. شما می‌توانید درخواست شغل خود را به شرکت مورد نظر ارسال کنید و در صف انتظار برای پاسخ بمانید. توجه داشته باشید که فارغ التحصیلان و کسانی که از تجربه و تخصص برخوردارند شانس بیشتری در دریافت شغل مورد نظر دارند.

شما می‌توانید درخواست شغل خود را از دانشگاه محل تحصیل خود یا از طریق تماس مستقیم با کارفرما ارسال کنید. نکته دیگر این‌که شما می‌توانید قبل از فارغ‌التحصیلی در یکی از شرکت‌های بین‌المللی استرالیا مشغول به کار شوید که در این صورت شانس شما برای کار در استرالیا بیشتر خواهد شد.

کار و کارآموزی

چندین برنامه کاری در استرالیا وجود دارد. سازمان‌ها معمولا با تدارکات ویزا، انتقال از فرودگاه، اقامت برای چند شب اول و یافتن کار به شما کمک می‌کنند. البته تمام موارد ذکر شده شامل هزینه‌هایی نیز می‌شوند.

اطلاعات ویزا

قبل از رفتن به استرالیا درخواست ویزای خود را به صورت آنلاین ارسال کنید. بدیهی است که زمان پاسخگویی طولانی خواهد بود.

فارغ‌التحصیلان بین ۱۸ تا ۳۰ سال شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهند داشت. هنگاهی که ویزای ۱۲ ماهه خود را دریافت کردید، می‌توانید هر کجا که مایل هستید مشغول به کار شوید. اما به جز موارد استثنا تنها به مدت ۶ ماه می‌توانید با یک کارفرما همکاری کنید. اگر درخواست ویزای طولانی مدت را دارید درخواست خود را ارسال کنید و در صورت موافقت رزومه کاری و در خواست شغلی که در آن مهارت دارید را ارسال می‌کنید. پس از ۶۰ روز ویزای شما ارسال می‌شود.

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا بین شهرهای بزرگ و مراکز شهرها و شهرهای کوچک متفاوت است. هزینه‌ها به نرخ ارز بستگی دارد. به طور کلی هزینه‌ها از انگلستان پایین‌تر است؛ اگرچه هزینه اجاره مسکن بالاتر است. سیدنی یکی از گران‌ترین شهرهای بزرگ استرالیا است. هزینه‌های درمان دولتی از طریق بیمه درمانی دولتی و خصوصی پرداخت می‌شود.

فلایتیو امکان خرید بلیط هواپیما خارجی و رزرو هتل خارجی با کارت شتاب را برای شما فراهم کرده است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط