عجیب ترین رستوران های جهان  را بشناسید
1396/06/08 - 17:00 راهنمای سفر

عجیب ترین رستوران های جهان را بشناسید

رفتن به رستوران برای بسیاری از مردم تنها صرف غذا نیست بلکه به عنوان نوعی تفریح مطرح است. این افراد معمولا در پی رستوران‌هایی هستند که ویژگی‌‌های منحصر به فرد داشته باشند تا ساعاتی که می‌خواهد در پشت میزهای آن‌ها طی شود در خاطره‌شان ثبت شود. از سوی دیگر غذا و رستوران یکی از بخش‌های مهم در هر سفر است. ما در فلایتیو می‌خواهیم عجیب‌ترین رستوران‌های جهان را به شما معرفی کنیم تا اگر گذرتان به یکی از این کشورها افتاد تجربه بازدید از آن‌ها را از دست ندهید.

(flightio امکان خرید بلیط اینترنتی هواپیما و رزرو هتل خارجی را برای شما فراهم کرده است.)

رستوران «ایتها» در مالدیو

این رستوران تجربه صرف غذا را در زیر اقیانوس برای مشتریان ایجاد می‌کند. این رستوران که در زیر آب‌های جزیره رانگالی در مالدیو و اقیانوس هند واقع شده، اولین و معروفترین رستوران زیر آب در جهان است. این رستوران در مجموعه «کُنراد» مالدیو که اقامتگاهی در زیر دریا است، قرار دارد. خوردن غذاهای اصیل مالدیوی در زیر دریا با نمایی 180 درجه از ماهیان اقیانوس در بالای سر از رستوران ایتها یک جاذبه گردشگری برای مسافران مالدیو ساخته است.

رستوران «کلینیک» در سنگاپور

عجیب ترین رستوران های جهان  را بشناسید

این رستوران عجیب در سنگاپور بیشتر از آن که رستوران باشد بیمارستان است. صندلی‌های رستوران کلینیک ویلچر یا صندلی‌های معمول بیمارستانی و آشپزخانه آن نیز همچون یک اتاق عمل است و غذا در زیر لامپ‌های اتاق عمل تهیه می‌شود. ظروف این رستوران ظروف استیلی است که در اتاق عمل از آن استفاده می‌شود و نوشیدنی‌ها هم درون سرم سرو می‌شوند.

رستوران ‌های زنجیره ای «دان لِ نوا»

عجیب ترین رستوران های جهان را بشناسید

 این مجموعه رستوران که اصالتا فرانسوی است و غیر از پاریس در بارسلونا، سنت‌پترزبورگ، لندن و نایروبی نیز شعبه دارد یک ویژگی عجیب دارد. نام این رستوران «در تاریکی» است و تجربه غذا خوردن در تاریکی مطلق و با چشم بسته را برای مشتریان خود فراهم می‌کند. پیام این رستوران این است که نابینایان نباید فراموش شوند. منوی این رستوران سورپرایزی است و تنها با رنگی که شما انتخاب می‌کنید سلیقه غذایی شما را تشخیص می‌دهد و طبق آن برایتان غذا می‌آورد. البته رستوران‌های این چنینی دیگر نیز در دنیا وجود دارند؛ رستوران «بلینده کوه» در زوریخ سوییس، رستوران اونزیشت بار در برلین آلمان و نوآ در مونترئال کانادا نیز همین ویژگی سرو غذا در تاریکی را دارند.

رستوران‌ها زنجیره ای دینر این د اسکای

عجیب ترین رستوران های جهان را بشناسید

این رستوران که در دبی، پاریس و بروکسل فعالیت می‌کند روی سطحی بنا شده که از یک جرثقیل غول‌پیکر آویزان است. این رستوران کوچک اما عجیب در ارتفاع پایی از زمین قرار دارد و بسیار گران است. رستوران «شام در آسمان» تنها 22 صندلی دارد.  

رستوران فورتتزا مدیچیا در ایتالیا

عجیب ترین رستوران های جهان را بشناسید

این رستوران در یک زندان 500 ساله در ولترای ایتالیا واقع شده است. عجیب بودن رستوران فورتتزا در این است که این زندان هنوز هم زندان است! آن هم نه یک زندان معمولی که زندانی برای جرائم سنگین. کارکنان این رستوران مجرمان زندان هستند و ایده این رستوران اشتغال برای مجرمان است. تجربه غذا خوردن در میان مجرمان واقعی و زندان واقعی توجه بسیاری از ماجراجویان را به سوی این رستوران جلب کرده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط