با بهترین غذاهای شهر ماکو در استان آذربایجان غربی آشنا شویم

آذربایجان غربی از آن استان‌هاییست که به خاطر قرارگیری‌اش در نزدیکی مرزها، فرهنگی متفاوت و مختلط دارد. کرد‌ها، آذری‌ها و ترک‌های ترکیه همگی در این استان کنار هم زندگی می‌کنند. از طرفی این استان در نزدیکی مرز قرار دارد و همواره مسافران زیادی از سراسر جهان از جاده‌های ترانزیت آن عبور می‌کنند و هر یک ردپایی از خود و فرهنگشان در آن به جا می‌گذارند.

بیشتر بخوانید

با عجیب‌ترین موزه‌های ژاپن آشنا شوید

برای بسیاری از افراد، کلمه موزه خاطراتی از گردش‌های ملال‌آور دوران مدرسه را زنده می‌کند، اما لزوما همه موزه‌ها خسته‌کننده نیستند. ژاپن به‌مانند بسیاری از تفاوت‌های دیگرش، دارای موزه‌های متفاوتی است که کمی عجیب به نظر می‌رسند. فلایتیو به همین منظور نگاهی به برخی از عجیب‌ترین موزه‌های سرزمین آفتاب تابان به‌منظور کسب تجربه‌ای منحصربه‌فرد انداخته است.

بیشتر بخوانید

سوغاتی‌های اصفهان

استان اصفهان یکی از بزرگ‌ترین استان‌های ایران در مرکز کشور است. اصفهان مرکز این استان بوده و جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد. سالانه گردشگران خارجی و داخلی زیادی از این شهر دیدن می‌کنند و سوغاتی‌های مختلفی با خود به شهر و دیارشان می‌برند.

بیشتر بخوانید

با بهترین رستوران‌های قشم آشنا شویم

اگر به قشم سفر کنید و غذاهای قشمی نخورید یکی از بزرگترین لذت‌هایی که ممکن بود در زندگی‌تان ببرید را از دست داده‌اید. پس در سفر به قشم زیبا تا می‌توانید شکمگردی کنید و طعم‌های تازه تجربه کنید. مهم‌ترین ویژگی غذاهای قشمی پر ادویه بودن است. این غذاها اغلب طعمی شبیه به طعم غذاهای هندی را دارند و ادویه‌های کاری و فلفل‌هایی که درشان استفاده می‌شوند حسابی اشک از چشمانتان سرازیر می‌کنند.

بیشتر بخوانید