6 خانه تاریخی معروف در کاشان را بشناسید
1396/04/17 - 14:30 ایرانگردی

6 خانه تاریخی معروف در کاشان را بشناسید

شهر زیبای کاشان یکی از تاریخی ترین شهرهای ایران محسوب می شود که به داشتن خانه های بزرگ، زیبا و قدیمی شهرت خاصی دارد. این خانه ها نمایانگر معماری بی نظیر و پر ارزش ایرانی هستند که در گذر زمان و تغییر کالبد شهر، هویت و رنگ و بوی تاریخی خودشان را حفظ کرده اند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی تعدادی از معروف ترین و زیباترین خانه های تاریخی کاشان بپردازیم.

برای خرید بلیط قطار و یا پروازهای چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

خانه های تاریخی کاشان

خانه طباطبایی‌ها

این خانه، معروف ترین و زیباترین بنای تاریخی کاشان و یکی از شاهکارهای معماری ایران می باشد. تقریبا بیش از 186 سال از زمان ساخت آن می گذرد و در محله سلطان امیر محمد و در بافت قدیمی کاشان قرار دارد. وجود سه بخش اندرونی، بیرونی و مخصوص خدمه به همراه تزئینات بسیار مجلل و باشکوه، این خانه را بسیار خاص کرده است.

6 خانه تاریخی معروف در کاشان را بشناسید

خانه بروجردی‌ها

این خانه تاریخی نیز در بافت قدیمی کاشان و همانند خانه طباطبایی‌ها در محله سلطان امیر احمد واقع شده است که ساخت آن به دوران قاجار باز می گردد. از نظر معماری، خانه بروجردی‌‌ها شباهت بسیار زیادی به خانه طباطبایی‌ها دارد. دلیل این شباهت درخواست خاندان طباطبایی از خاندان بروجردی برای ساخت خانه ای همانند خانه طباطبایی‌ها به عنوان شرطی برای ازدواج و وصلت میان این دو خاندان بوده است.

6خانه تاریخی معروف در کاشان را بشناسید

خانه راهب

قدمت این خانه تاریخی به اواخر دوران قاجار و اوایل دوران پهلوی بازمی گردد. خانه راهب دارای قسمت هایی چون، شاه نشین، هشتی ورودی، ایوان تابستانی، ایوان زمستانی و یک بادگیر می باشد. امروزه از این خانه به عنوان یک مهمانسرای سنتی بهره برداری می شود.

6 خانه تاریخی و معروف در کاشان را بشناسید

خانه عامری‌ها

این خانه بسیار تاریخی و زیبا یکی از بزرگترین خانه های تاریخی کاشان به شمار می رود که امروزه به عنوان یک مهمانسرای 5 ستاره از آن استفاده می شود. قدمت این خانه به دوران زندیه بازمی گردد و دارای 80 اتاق و حیاط می باشد.

6 خانه تاریخی و معروف کاشان را بشناسید

خانه منوچهری

خانه تاریخی منوچهری های یکی از گنجینه های تاریخی و معماری سنتی ایران محسوب می شود. امروزه از این خانه به عنوان یک اقامتگاه سنتی استفاده می گردد.

6 خانه تاریخی و معروف در کاشان را بشناسید

خانه عباسیان

این خانه در کوی سلطان امیراحمد واقع شده است که در نیمه دوم قرن سیزدهم قمری ساخته شده است. داشتن معماری اسلامی نظیر انواع رسم بندی، یزدی بندی و قطاربندی این خانه را به یکی از زیباترین خانه های کاشان تبدیل کرده است. از سال 1390 از این خانه به عنوان رستوران و سفره خانه سنتی استفاده می شود.

6 خانه تاریخی و معروف در کاشان را بشناسید

اگر قصد سفر به کاشان را دارید، فلایتیو امکان رزرو اینترنتی بلیط قطار را برای شما فراهم آورده است.

تعداد کل نظرات : 2 : امتیاز کاربران

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

نظرات کاربران

علی 1397/10/29 - 23:38
خانه های تاریخی شهرستان خمینی شهر در استان اصفهان مانند خانه سرتیپ سدهی و مجیر هم بسیار زیبا هستند. لطفا در مورد آن ها هم بنویسید.‌
NA (کارشناس فلایتیو) 1397/11/16 - 16:50
ممنون از پیشنهاد شما. حتما

مطالب مرتبط