دیدنی‌های اطراف اهواز را چقدر می شناسید؟
1397/03/01 - 14:00 ایرانگردی

دیدنی‌های اطراف اهواز را چقدر می شناسید؟

از آنجایی که اهواز در استان زیبای خوزستان واقع شده، برای پیدا کردن جاذبه‌های گردشگری بیرون شهر هیچ‌وقت با کمبود گزینه مواجه نخواهید شد. خوزستان اقلیم عجیبی دارد. شمالش به لرستان و رشته‌ کوه‌های زاگرس می‌رسد و سرسبز و خنک است و جنوبش به خلیج فارس که مرطوب و گرم و شرجی است. این همه تنوع برای اهوازی که میان استان است نعمت بزرگی‌ست. شما هم می‌توانید در سفرتان به اهواز چند روزی را برای گشتن در شهر‌ها و روستا‌های اطراف بگذرانید. دزفول، ایذه، مسجد سلیمان و شوش فقط تعدادی از این شهر‌ها هستند. اما اگر فرصتتان کم است گشت‌های نیم روزه اطراف اهواز برایتان گزینه‌ی بهتری خواهد بود.  در این مقاله قصد داریم تعدادی از این جاذبه‌ها را معرفی کنیم. با فلایتیو همراه باشید.

 

تالاب شادگان، روستای صراخیه

روستای صراخیه را ونیز ایران می‌نامند. اینکه روا است این روستای زیبا را ونیز بشماریم یا نه جای بحث دارد. در این نامگذاری زیبایی را مختص ونیز اروپایی دانسته‌ایم و حالا اگر صراخیه زیباست آن را شبیه به ونیز می‌دانیم. من فکر می‌کنم صراخیه زیباست. نه مثل ونیز. درست مثل خودش. روستایی که مردمش برای تردد در آن باید در کلک و قایق بنشینند و از میان نیزار‌های زیبا بگذرند.

اگر به اهواز سفر کردید حتما سری به این روستا بزنید. هم از طبیعت بی‌نظیرش لذت خواهید برد و هم از همنشینی با مردم خونگرمش به وجد می‌آیید.

 

جزیره مینو

اگر به اهواز بروید و آبادان را نبینید سفرتان چیزی کم دارد. همین‌طور اگر به آبادان رفتید و سری به جزیره مینو و نخلستان‌هایش نزدید حتما بعدا حسرتش را خواهید خورد. آبادان روزگاری فخر خوزستان بود. در جنگ ویران شد و هنوز هم چندان سرپا به نظر نمی‌رسد. با این حال شبگردی و قدم زدن در کوچه و خیابان‌هایش خصوصا بازار ته‌لنجی‌ها خالی از لطف نیست. در ده دقیقه‌ای آبادن جزیره مینو با آب و هوایی کاملا متفاوت تعجبتان را بر می‌انگیزاند. تمام گرما و شرجی آبادان در نخلستان‌های جزیره مینو تبدیل به سبزی و طراوت می‌شود. اگر بتوانید در میان نخلستان‌ها یک مضیف برای اقامت شبانه هم پیدا کنید چه بهتر. در میان ساکنان نخلستان و مهمان‌نوازی‌شان شب را صبح کردن تجربه‌ای شگفت‌انگیز است.

 

مضیف بردیه

از اهواز به سمت دشت آزادگان و از آنجا به روستای بردیا که بروید با مضیف‌های زیبایی رو‌به‌رو می‌شوید که همیشه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند. مضیف به اتاقک‌هایی می‌گویند که اعراب با نی می‌سازند و در آن از مهمانانشان پذیرایی می‌کنند. مضیف‌های روستای بردیه جای مناسبی برای تجربه مراسم قهوه عربی هم هستند.

 

شما چه تجربه‌ای از سفرهای یک روزه‌ی اطراف اهواز دارید؟ با ما و باقی دوستانتان در میان بگذارید و برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل داخلی از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط