جاذبه های کمتر شناخته شده در استان کرمان
1396/05/23 - 14:00 ایرانگردی

جاذبه های کمتر شناخته شده در استان کرمان

کرمان استانی است که قدیمی‌ترین تمدن ایران را در خود جای داده است و ریشه‌های تاریخی‌اش به هزاران سال قبل باز می‌گردد. نام کرمان تصویر ارگ بم، بازار مسگرها و حمام گنجعلی‌خان و باغ شازده را پیش چشم می‌آورد. اما ما در فلایتیو می‌خواهیم از جاذبه‌هایی در کرمان حرف بزنیم که کمتر کسی سراغی از آن‌ها می‌گیرد.

(برای خرید بلیط اینترنتی هواپیما و خرید بلیط اینترنتی قطار به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

باغ فتح آباد

باغ فتح‌آباد یا باغ بیگلر بیگی به دست فضلعلی خان بیگلر بیگی یکی از حاکمان کرمان در دوران قاجار ساخته شده و محل فرمانروایی او بوده است. این باغ -که البته به دلیل خشک شدن قنات دیگر شکل باغ ندارد- یک عمارت بزرگ و باشکوه دارد که سال‌ها متروک و مخروبه بود و در چند سال اخیر آن را بازسازی کرده‌اند و بازدید از آن ممکن شده است. این باغ در شب به سبب نورپردازی جلوه خیره‌کننده‌ای دارد.

ارگ راین

ارگ راین که به ارگ بم کوچک نیز معروف است چندان هم کوچک نیست و دومین بنای خشتی جهان پس از ارگ بم به شمار می‌آید. این ارگ در شهر راین یکی از شهرهای جنوب شرقی استان کرمان و بر فراز تپه‌ای واقع شده است. ارگ راین یکی از ساختمان‌های حکمرانی در عهد ساسانیان بوده است.

دلفارد

یک روستای سرسبز است که در 5 کیلومتری جیرفت و در حاشیه جاده واقع شده است و آب و هوایش در میان خشکی کویر حال و هوای شمال ایران را زنده می‌کند. دلفارد در دامنه کوه قرار گرفته و در فصل بهار بوی درخت‌های نارنجش در تمام جاده می‌پیچد.

قلعه دختر

قلعه دختر بر فراز تپه‌های شمال شرقی کرمان قرار و هفت هزار سال قدمت دارد. این قلعه متعلق به ساسان از فرماندهان بابک خرمدین بوده است. البته در افسانه‌های کرمان می‌گویند که در این قلعه دختری زندگی می‌کرده که با طلسم و جادو مانع فتح قلعه می‌شده است. راه دسترسی به این قلعه بسیار دشوار است و به همین دلیل مهجور مانده است.

ارگ بردسیر

ارگ بردسیر در شهر بردسیر از توابع کرمان قرار دارد و قدمت آن به 300 سال پیش بازمی‌گردد. بخش‌هایی از این ارگ به دست امیر توپخانه مبارکه ویران شده است.

فلایتیو امکان خرید بلیط چارتر را برای شما فراهم کرده است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط