معرفی دیدنی های بندرعباس
1396/08/10 - 13:00 ایرانگردی

معرفی دیدنی های بندرعباس

شهر زیبای بندرعباس در مرکزیت استان هرمزگان یکی از مهم‌ترین شهرهای ایران است که از قدیم شاهراه تجارت ایران به شمار می‌آمده؛ به همین سبب آثار متعددی از ادوار تاریخی این شهر با سواحل خلیج فارس و جزیره‌هایی توریستی همچون کیش و قشم در اطراف آن توجه گردشگران را از سراسر ایران و جهان به خود جلب کرده است. با فلایتیو همراه باشید تا جاذبه‌های گردشگری این شهر را به شما معرفی کنیم.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر می‌توانید از خدمات آنلاین فلایتیو در این زمینه برخوردار شوید.)

معبد هندوها

این معبد یکی از مهم‌ترین اماکن دیدنی بندرعباس است که در دوران قاجار برای امور هندوهای مقیم بندرعباس ساخته شده بود. معماری معبد هندوها بسیار منحصر به فرد است و از سبک هندی الهام گرفته. در ساخت این معبد از سنگ‌های مرجانی، گچ و سنگ و ساروج استفاده شده است. البته هندوها این معبد را در سال 1344 ترک کردند و معبد هندوها اکنون در فهرست آثار ملی ایران به عنوان یک اثر تاریخی ثبت شده است.

حمام گله داری

یکی دیگر از جاذبه‌های مهم بندرعباس حمام تاریخی گله‌داری است. این حمام در محله «اوزی» ها واقع شده و قدمت آن به دوران صفویه بازمی‌گردد اما در زمان قاجار شیخ احمد گله‌داری از بزرگان بندرعباس آن را وقف مسجد گله‌داری می‌کند. جالب توجه ترین بخش حمام گنبدهای سقف آن است که روی زمین قرار دارد که با نورگیرهایشان جلوه خاصی به نمای حمام بخشیده‌اند. از این حمام اکنون به عنوان موزه مردم‌شناسی استفاده می‌شود و همچنین در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است.

اسکله قدیم

این اسکله در زمان پهلوی اول ساخته شد و در کناره جنوبی بولوار طالقانی واقع شده است و در گذشته یکی از مهم‌ترین گلوگاه‌های تجاری شهر بود. این اسکله بعدها همان جایی شد که رضا شاه را از آن‌جا به جزیره موریس تبعید کردند. اسکله قدیم اکنون یکی از اماکن پرطرفدار شهر بندرعباس برای گردشگران است.

عمارت کلاه فرنگی گمرک

بنای کلاه فرنگی درواقع گمرک قدیمی شهر بندرعباس بوده که در زمان صفویه فعالیت می‌کرده است. این عمارت نیز در کنار اسکله قدیمی شهر در بولوار طالقانی واقع شده است.

فلایتیو امکان خرید بلیط قطار را به صورت آنلاین برای شما فراهم کرده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط