best-ski-resorts-in-iran
1395/11/05 - 11:17 ایرانگردی

بهترین پیست‌ اسکی های ایران را بشناسید

بارش برف برای اسکی بازها و علاقه‌مندان به این ورزش برابر با فرصتی برای اسکی است. اگر شما هم اهل اسکی هستید و در این برف زمستانی دوست دارید این ورزش مفرح و هیجان‌انگیز را انجام دهید، با ما همراه باشید تا بهترین پیست اسکی های ایران را بشناسید.

پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین اولین پیست اسکی در ایران است که از طرف فدراسیون جهانی اسکی تایید شده و عنوان بین المللی به خود گرفته است. این پیست مهمترین و معتبرترین پیست اسکی در منطقه خاورمیانه محسوب می شود و بارها محل برگزاری مسابقات بین المللی بوده است.

دیزین در شمال کوه های تهران (منطقه گاجره) و به فاصله ۱۲۳ کیلومتر از مسیر جاده چالوس و ۷۱ کیلومتر از مسیر شمشک قرار دارد.

برای اسکی در دیزین باید راهی کوه‌های شمالی تهران شوید، این پیست جایی در فاصله 123 کیلومتری از مسیر جاده چالوس و 71کیلومتری شمشک قرار دارد.

فصل اسکی در دیزین از اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه دارد. امکانات رفاهی این پیست شامل دو هتل، ۱۹ کلبه و ۵ رستوران می شود.

پیست اسکی دربندسر

این پیست جدید ترین پیست اسکی تهران است که در سال ۱۳۶۱ با همکاری پیشکسوتان و علاقه مندان به ورزش اسکی در قالب یک شرکت خصوصی راه اندازی شد. پیست دربندسر در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی تهران در روستای دربندسر قرار دارد.

ارتفاع پایین ترین نقطه این پیست از سطح دریا ۲۶۰۰ متر و بلند ترین نقطه آن ۳۰۵۰ است. فصل اسکی در دربندسر از اواسط آذر تا اواخر فروردین است.

پیست اسکی توچال

توچال مرتفع ترین پیست اسکی کشور است. این پیست که کوهنوردی و اسکی در آن با هم تلفیق شده‌اند، ارتفاعی تقریبا 3600 متری دارد. این پیست از سال 1352 فعال است و مدرسه ای برای آموزش اسکی دارد.

هتل این مجموعه که در سال های اخیر افتتاح شده، مرتفع ترین هتل خاورمیانه محسوب می شود.

پیست اسکی شمشک

این پیست در ۵۷ کیلومتری شمال شرق تهران، در شهر شمشك از توابع رودبار قصران شهرستان شمیرانات استان تهران واقع است.

پیست شمشک که یکی از پیست های بین المللی کشور است، به دلیل هوای مطلوب و نزدیکی به تهران، از پیست های پرطرفدار کشور محسوب می شود.

پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی قدیمی ‌ترین پیست اسکی ایران است که در نزدیکی شهر آبعلی در 75 کیلومتری تهران و در جاده هراز قرار گرفته است.

آبعلی پنج پیست اسکی‌ دارد که در هر کدام از آن‌ها امکاناتی مثل تله‌کابین و تله‌اسکی به چشم می خورد.

پیست اسکی سهند

پیست اسکی سهند در ۳۹ کیلومتری جنوب شرقی شهر تبریز قرار دارد و فاصله زمانی آن از شهر تبریز تقریبا ۴۰ دقیقه است.

در حال حاضر دو بالابر تله اسکی به طول 1200 متر و دو دستگاه مبتدی به طول 100 متر در این پیست وجود دارد. عمق برف های پودری این پیست گاهی تا 4 متر می رسد اما با این حال، این پیست بهمن گیر نیست و فضای مناسبی برای انجام ورزش های زمستانی دارد.

این پیست 6 ماه از سال برف دارد تا آخر ارديبهشت براي اسكي مناسب است.

پیست اسکی پولادکف

پیست اسکی پولادکف یا سپیدان یکی از پیست های اسکی یران است که در استان فارس،در فاصله 5 كیلومتری شهرستان سپیدان (در نزدیکی شیراز) قرار گرفته. در این پیست تجهیزاتی مثل بالابر، تله کابین و موتوربرفی وجود دارد.

در نزدیکی پسیت اسکی پولادکف، پیست اسکی کوچکتری به نام پیست اسکی سپیدان وجود دارد که به صورت 4 فصل فعالیت می کند.

پیست اسکی چلگرد

پیست اسکی چلگرد در 85 کیلومتری شهرستان شهرکرد قرار دارد. این پیست 800 متر طول دارد و هوای آن در بیشتر روزهای زمستان آفتابی است.

از منطقه زاگرس می توانید به این پیست دسترسی پیدا کنید.

پیست اسکی خوشاکو

پیست اسکی خوشاکو در 30 کیلومتری غرب ارومیه در منطقه راژان قرار دارد؛ جایی در کوه های پرشیب ارومیه که همراه با تجهیزات ویژه اسکی و پوشش گیاهی مناسب می تواند به عنوان پیست اسکی روی برف و روی چمن در فصل های مختلف سال مورد استفاده قرار گیرد.

پیست اسکی کاکان

پیست اسکی کاکان در استان کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته راه دسترسی به آن از طریق دامنه های زاگرس و قله دنا در 18 کیلومتری یاسوج است.

این پیست که میزبان اسکی بازان سراسر کشور است، 600 متر طول و 1500 متر عرض دارد.

بهترین زمان اسکی در این پیست از اوایل دی‌ماه تا اواخر اسفندماه است که عمق برف حتی تا 3.5 متر می رسد.

پیست اسکی بیجار

پیست اسکی بیجار در استان کردستان روی دامنه نسار در بیجار استان کردستان قرار گرفته و یکی از تفریح‌گاه های اصلی این استان است.

تله کابین، تله سیژ، پارکینگ عمومی، هتل و رستوران از امکانات این پیست هستند.

اگر قصد سفر دارید برای خرید بلیط قطار می توانید به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط