با دیدنی های جاده چالوس آشنا شوید
1396/04/17 - 17:30 ایرانگردی

با دیدنی های جاده چالوس آشنا شوید

بدون شک جاده چالوس را می‌توان توریستی‌ترین جاده ایران دانست. جاده‌ای که پایتخت ایران را به زیبایی‌های شمال کشور وصل می‌کند و همیشه در تعطیلات سرشار از ماشین و جمعیت است.

این جاده که زیبایی‌های وصف ناپذیری را در پیچاپیچ خود جای داده است، که نباید دیدن آنها را از دست داد.

با فلایتیو همراه باشید تا با این زیبایی‌ها و جاذبه‌های دیدنی بیشتر آشنا شوید.

(فلایتیو امکان خرید بلیط قطار و بلیت هواپیما را برای شما فراهم کرده است.)

آبشار آکاپل

این آبشار در جنگل کوهستانی سردی چال کلاردشت قرار دارد که به دلیل نزدیکی با ییلاق‌های این منطقه و دریاچه ولشت افراد زیادی از آن دیدن می‌کنند.

این آبشار در امتداد رود سردآب رود در غرب محله رودبارک جریان دارد و پس از سیراب کردن روستاها و بخش‌های بسیار، همراه با ریزابه‌های دیگر، سرانجام با نام لور به دریای خزر می‌ریزد.

در شمال کلاردشت نیز دریاچه زیبای ولشت، در میان کوه‌ها و دشت‌های پر از گل، هر ساله پذیرای هزاران بازدیدکننده مشتاق است.

پارک جنگلی نمک آبرود

پارک جنگلی نمک آبرود بيش از 200 هکتار مساحت دارد و مانند ساير پارک‌ جنگلى‌ها، درختان خودرو و انبوهى را در خود جاى داده است.

پارک نمک‌ آبرود با طبيعت بکر و وحشى، ضمن حفظ سيستم‌‌هاى اکولوژيکى، يکى از پارک‌‌هاى جنگلى زيباى جهان محسوب مى‌شود که مسافران و اهالى شهرهاى مجاور از وجود آن بهره می‌برند.

پارک جنگلی نمک آبرود که با جنگل‌های زیبا و قدیمی خود چشم‌اندازی زیبا و منحصر به فرد دارد و در اکثر ماه‌های سال دارای هوایی مطبوع و خنک است.

سد دریوک

دریاچه سد دریوک با مساحتی حدود یک هكتار، روبروی دره‌ ولی‌آباد هزارچم و در دامنه‌ كوه دال كمر در شهرستان چالوس قرار گرفته است.

این دریاچه آب شیرین حدود 5 متر عمق دارد و توسط مراتع و مرغزار احاطه شده و به همین جهت زیستگاه پرندگان بومی و جانوران وحشی است.

این دریاچه‌ دارای راه‌های دسترسی مناسب و محوطه‌های اتراق بوده و به جهت برخورداری از چشم‌اندازهای طبیعی، مرغزارهای وسیع و استفاده‌های طبی، مورد توجه دوستداران طبیعت قرار گرفته است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط