darak-village
1396/03/07 - 14:53 ایرانگردی

روستای درک کجاست؟

روستای درک سیستان و بلوچستان، منطقه ای زیبا و خیره کننده در قلب جنوب شرق کشور است،  در این روستا شاهد تقابل رویایی خشکی و دریا هستیم، در میان این تقابل مرزی می گذرد که عبور از این مرز شما را به دنیای مقابل می کشاند، مرزی بین دو بهشت، مرزی که می تواند شما را از خشکی و گرمای سوزنده شن های کویری، به آب های خنک و زلال خلیج فارس برساند.

شما می توانید با ماشین شخصی، هواپیما و یا با خرید بلیط قطار به این روستای زیبا سفر کنید. بهترین راه برای سفر به این منطقه قطار است، چرا که علاوه بر خواب راحت در طول مسیر می توانید از پشت پنجره قطار مناظر زیبای جاده را تماشا کنید. پس قبل از رزرو بلیط قطار روستای درک زرآباد سیستان و بلوچستان را بیشتر بشناسیم.

روستای درک در کجا قرار دارد؟

این روستا در شهرستان کنارک در فاصله 170 کیلومتری غرب چابهار و در 120 کیلومتری مرکز شهرستان کنارک قرار دارد، شما می توانید پس از رسیدن به چابهار، با استفاده از نقلیه سواری به راحتی به این منطقه سفر کنید. همچنین به دلیل وجود بازار معروف چابهار می توانید اجناس پر آوازه پاکستان را به عنوان سوغاتی از این شهرستان تهیه نمایید.

گِلفشان چیست؟

یکی دیگر از جاذبه های این منطقه وجود گِلفشان هاست، در فاصله 100 کیلومتری غرب این منطقه، کوهی مانند آتشفشان قرار دارد که از گِل به وجود آمده است و از درون خود گِل پرتاب می کند. گِل افشان یا گِل فشان از افشان های منحصر به فرد جلگه ساحلی دریای عمان است که به دلیل فعل و انفعالات شیمیایی بین بخار آب و گازهای هیدروکربور در درجه حرارت بالا و مجاورت با سنگ های سست به صورت سیال گِل داغ از دهانه این تپه گِل افشانی، به بیرون فوران می کند.

مزایای سفر به روستای درک

-منطقه بسیار بکر برای کمپینگ

- استراحت در کویر در زیر درخت های تنومند و پر سایه

- دیدن رمل ها

- دیدن غروب کویر و دریا

- آب تنی و قدم زدن در دریایی بدون زباله!

در صورتی که قصد سفر به این منطقه زیبا و دیدنی را دارید، فلایتیو امکان خرید اینترنتی بلیط قطار را برای شما پدید آورده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط