derazno-nature
1396/03/16 - 11:18 ایرانگردی

ارتفاعات درازنو، بهشتی بر فراز ابرها

برای اهل طبیعت، بهار و تابستان بهترین فصل راه رفتن روی ابرها است. ارتفاعات زیادی در ایران وجود دارند که در آن‌جا از یک نقطه به بعدکوه و جاده از ابرها پیشی می‌گیرند و زیر پا تا چشم کار می‌کند سپیدی ابر است. بسیاری جنگل ابر شاهرود را به این ویژگی می‌شناسند. اما ما می‌خواهیم به شما جای دیگری را معرفی کنیم که زیبایی‌اش در میان چنین مناطقی منحصر به فرد است؛ منطقه‌ای که «درازنو» نام دارد و در غرب استان سرسبز گلستان قرار گرفته است.

(رفتن به گلستان هم از طریق قطار و هم به وسیله هواپیما ممکن است. برای خرید پروازهای داخلی و خرید بلیط قطار به مقصد گلستان به سایت فلاتیو مراجعه نمایید.)

بهشتی به نام کردکوی

برای رفتن به قله و روستای درازنو باید از غرب گرگان راه کردکوی را پیش گرفت. بعد از طی کردن کردکوی به سوی جنوب و عبور از پارک جنگلی امام رضا، طبیعت بکر آن منطقه ذره ذره خود را به شما نشان می‌دهد.

پس از آن در مسیر قله که پیش بروید دشت‌هایی سرسبز با گل‌های وحشی، جنگل انبوه و آبشارهای زیبا یکی پس از دیگری نمایان می‌شوند. در این مسیر پس از عبور از روستای بالاجاده به ارتفاعات 2800 متری درازنو می‌رسید؛ جایی که ابرها مثل یک دریاچه بزرگ اطراف کوه را احاطه کرده‌اند.

هر قدر که در جاده درازنو پیش بروید به این منظره نزدیک‌تر می‌شوید، تا آن جا که ابرها زیر پای شما قرار می‌گیرند و منظره‌ای بسیار زیبا و بکر نمایان می‌شود.

پوشش گیاهی منطقه درازنو نیز بسیار منحصر به فرد است. علاوه بر آن به خاطر مساعد بودن فضا و آب و هوا برای پرواز با پاراگلایدر نیز محل مناسبی است و بسیاری از افراد برای پرواز به آن منطقه می‌آیند.

دیدنی‌های درازنو

اما ارتفاعات درازنو در ابرها خلاصه نمی‌شود و در اطراف آن جاذبه‌های گردشگری دیگری هم وجود دارند. غار یخی یخچال و غار آهکی گنج‌خانه در حوالی درازنو قرار گرفته‌اند که بسیار دیدنی‌اند.

«میل رادکان» که یک برج تاریخی است، منطقه حفاظت شده جهان نما، آبشارهای دوآب و لاملیج، شهر قدیمی سرکلاته و... نیز از مناطقی هستند که درازنو و کردکوی را به منطقه دیدنی‌تری بدل کرده‌اند.

اطلاعات مربوط به قیمت بلیط قطار را در سایت فلایتیو ببینید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط