با بهترین کویرهای ایران آشنا شوید

بهترین کویرهای ایران کجاست

کویر مصر

کویر مصر در روستای مصر در 45 کیلومتری شرق جندق و 60 کیلومتری شمال خور واقع شده است. روستای مصر یا کویر مصر درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار دارد.

علاوه بر جذابیت ها و زیبایی های خود کویر، در اطراف کویر و روستای مصر جاذبه های گردشگری دیگری وجود دارد که می توانید از آن دیدن کنید.

این کویر یکی از پرطرفدارترین کویرهای ایران است که بخش هایی از فیلم «خیلی دور، خیلی نزدیک» نیز در آن فیلم برداری شده بود.

کویر ریگ زرین

کویر ریگ زرین یا مغاستان در فاصله ۴۰کیلومتری شمال کویر بافق در استان یزد، شمال غربی روستای ساغند و در جنوب روستای بیاضه قرار گرفته است.

در قسمت شمالی این کویر، ارتفاعات حاجی آباد زرین قرار گرفته که جهتی شمال شرقی – جنوب غربی دارند و قسمت جنوب غربی این کویر را گنبدهای نمکی پوشانده است. بیابان مغستان در واقع با ارتفاعاتی که از میان آن می گذرند، دو تکه شمالی جنوبی شده است. این بیابان شن های ریز و روان و بسیار زیبایی دارد که از شمال تا جنوب کشیده شده است.

کویر متین آباد

کمپ متین آباد در ۲۵کیلومتری شمال نطنز و ۶۰کیلومتری جنوب شرقی کاشان قرار دارد و اولین کمپ طبیعی در ایران است که بر اساس گردشگری پایدار و بر مبانی اولیه اکوتوریسم پایدار ایجاد شده.

برای کسانی که اهل سختی های رایج در سفرهای کمپی نیستند، اقامت در کمپ متین آباد فرصت خوب و مناسبی است.

اقامت در کمپ به دو صورت اقامت در سویت های سنتی و چادر امکان پذیر است. اگر هم می خواهید زندگی مردمان عشایری حاشیه کویر و بادیه نشینان سرزمین های کویری را تجربه کنید، می توانید از چادرهای موجود در کویر متین آباد استفاده کنید. اقامت در چادر به دو سبک سنتی ( رختخواب پیچ ) و امروزی ( تخت ۱نفره) به تعداد ۲عدد در هر چادر امکان پذیر است.

کویر مرنجاب

کویر مرنجاب در شمال شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان قرار دارد. این کویر از شمال به دریاچه نمک آران و بیدگل و از غرب به کویر مسیله و دریاچه ‌های نمک حوض سلطان و حوض مره می رسد. این کویر از نظر زیبایی و نزدیکی به تهران، یکی از کویرهای خوب برای کمپ زدن و سفر است.

کلوت های شهداد

بیابان لوت وسیع ترین بیابان ایران است که عجایب خاص خودش را دارد. این بیابان پر از سازه های عجیب و غربیی است که به دست باد ساخته شده اند. ستون های عظیمی که بر اثر فرسایش باد و باران از دل خاک کویر بیرون آمده اند، به قدری زیبا و طبیعی هستند که انگار یک نفر آنها را تراشیده است.

برای دیدن کلوت های شهداد از شهر کرمان می گذرید و بعد از دیدن شهر سرسبز ماهان و روستای سرسبز و خنک سیرچ، مسیرتان را به سمت کلوت های زیبا ادمه می دهید.

بعد از سیرچ دو کیلومتر قبل از ورود به روستای شهداد جاده نهبندان شما را به کلوت ها می رساند. شهداد در بین زمین شناسان به یکی از «قطب های گرمایی زمین» معروف است.

اگر قصد سفر به یکی از این کویرها را دارید می توانید با مراجعه به سایت فلایتیو، به خرید بلیط قطار بپردازید.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*