dolphin
1395/09/29 - 14:14 ایرانگردی

بازدید از دلفیناریوم کیش را از دست ندهید

دلفیناریوم کیش علاوه بر اینکه یک ظرفیت جذاب و دیدنی برای جذب گردشگر به حساب می آید، رکورد دار میزان زایش در محیط بسته جهان است و در فهرست دلفیناریوم‌های برتر جهان بدون استفاده از دانش خارجی قرار دارد. با فلایتیو همراه باشید تا بیشتر از قبل با جاذبه های گردشگری کیش آشنا شوید.

پارک دلفین ایران و یکی از مراکز تفریحی جذاب و دیدنی جزیره کیش است که توجه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جلب کرده است، این مجموعه در مساحتی حدود 70 هکتار در جنوب شرقی جزیره کیش قرار گرفته است.

این مجموعه دارای فضایی سبز با انواع گونه های مختلف جانوری، گیاهی، باغ پرندگان و دلفیناریوم است و پستاندارانی همچون دلفین، گراز و شیر دریایی در آن نگهداری می‌شوند.

این پستانداران در استخرهایی به حجم 12 هزار متر مکعب آب نگهداری می‌شوند و بازدید کنندگان می‌توانند مهیج‌ترین و زیباترین حرکات نمایشی را توسط دلفین های این مجموعه مشاهده کنند. مجموعه دلفیناریوم پارک دلفین ها از سال 78 راه اندازی شده و دلفین‌ها و شیرهای دریایی روزانه برای بازدیدکنندگان نمایش اجرا می‌کنند.

از تعداد هشت دلفین موجود در این مجموعه، پنج دلفین 18 تا 25 ساله هستند و سه دلفین دیگر نیز در چند سال گذشته به دنیا آمده اند، شادی چهار ساله، ماتی یکساله و نوزادی که 16 شهریور ماه امسال به عنوان هشتمین دلفین خاورمیانه متولد شده و تاکنون نامی برای آن انتخاب نشده است. تولد نوزاد دلفین به طور معمول در آب‌های آزاد صورت می‌گیرد و زایش سالم دلفین در محیط بسته کم سابقه است. ایران در زمینه تولید مثل دلفین در شرایط بسته در منطقه خاورمیانه رقیب ندارد و دلفیناریوم جزیره کیش در این زمینه و تعداد زایش دلفین در جهان رکوردار است.

مدیر دلفیناریوم کیش با تاکید بر اینکه خرید و فروش دلفین آزاد نیست و شکار آن نیز ممنوع است قیمت دلفین‌های آموزش دیده را بسیار گران دانست و گفت: قیمت یک دلفین خام از دریا گرفته شده 250 تا 300 هزار دلار است.

اگر قصد سفر به کیش را دارید می توانید برای خرید بلیط چارتر کیش به فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط