کویرهای توریستی ایران را بشناسید
1396/08/07 - 16:00 ایرانگردی

کویرهای توریستی ایران را بشناسید

پاییز بهترین فصل برای کویرنوردی است. کویری که از تب تابستان افتاده و هنوز سرمای زمستان به جانش رخنه نکرده است. با فلایتیو همراه باشید تا با کویرهای توریستی ایران آشنا شوید.

(فلایتیو امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما و خرید اینترنتی بلیط قطار را برای شما فراهم کرده است.)

کویر خور و بیابانک

اصفهان سرزمین کویرهای زیبا است. کویرهایی که شهرت جهانی دارند و همیشه میزبان مردمانی از سراسر ایران و دنیا هستند. یکی از معروفترین کویرهای اصفهان خور و بیابانک است. این کویر در میان یزد، اصفهان و سمنان واقع شده است. از تپه‌های شنی طلایی رنگ در روز تا آسمانی که از انبوه ستاره فرش شده، منظره‌ای است که خور و بیابانک به شما هدیه می‌کند. دریاچه نمک خور نیز از دیگر جاذبه‌های گردشگری این کویر به شمار می‌آید.

کویر مصر

کمتر کسی است که نام کویر مصر را نشنیده باشد. مصر که نام روستایی از توابع خور و بیابانک است و در 45 کیلومتری شرق جندق واقع شده. یکی از معروف‌ترین مناطق مصر امیرآباد است که با تپه‌های شنی و درختان گز کویری در بسیاری از تصاویر و عکس‌های کویری ایران به چشم می‌خورد. درواقع می‌توان گفت که امیرآباد پرطرفدارترین بخش این کویر است. اما کمی آن سوتر روستای فرحزاد نیز جا خوش کرده که با نخلستان‌های سر به فلک کشیده طبیعت زیبایی را به وجود آورده است. روستای عروسان نیز در مصر برای ستاره بینی و رصد آسمان در شب مناسب‌ترین بخش کویر است. این روستا تقریبا 700 کیلومتر با تهران فاصله دارد.

کویر مرنجاب

مرنجاب نیز برای کویردوستان یک مقصد بسیار پرطرفدار است. این کویر با تپه‌های شنی، آسمان پرستاره در شب و جلوه‌ای که دریاچه نمک حوض سلطان به آن بخشیده، یکی از زیباترین‌ها در نوع خود به شمار می‌آید.چاه دست کن، جزیره سرگردان و کاروانسرای مرنجاب از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است. این کویر در نزدیکی کاشان و شهرستان آران و بیدگل واقع شده است.

برای خرید بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط