بهترین رستوران‌های اصفهان را می شناسید؟
1397/03/23 - 10:18 ایرانگردی

بهترین رستوران‌های اصفهان را می شناسید؟

اصفهان شهر حال و احوال خوش است. شهری که می‌توان در آن زیبایی‌ها را دید و خوشمزگی‌ها را چشید. از گردش و تفریح در خیابان‌ها و مساجد و بناهایش که فارغ شوی نوبت به خوراکی‌ها می‌رسد که می‌توانند خستگی را از تنت بیرون و خوشی‌‌هایت را تکمیل کنند. این بین سوال همه مسافرها این است که طعم خوش این شهر را کجا بچشیم؟ کدام رستوران بهتر است و دنبال هر غذایی باید کجا بگردیم. در این یادداشت کوتاه تعدادی از این رستوران‌ها را با هم مرور می‌کنیم. با فلایتیو همراه باشید.

 

رستوران جارچی

اگر دلتان می‌خواهد هم غذا بخورید و هم یک حمام تاریخی و شگفت‌انگیز را بازدید کنید یا اینکه احتمالا خاطره غذا بردن‌ها سر‌بینه حمام در دوران کودکی‌تان را زنده کنید بد نیست سری با این رستوران بزنید.

تا سال ۸۲ جارچی باشی هنوز یک حمام بود. کم‌کم به علت فرسودگی درهایش را به روی مراجعین بست تا اینکه در سال ۹۰ تغییر کاربری داد و تبدیل به یک رستوران سنتی زیبا شد.

در این رستوران انواع غذاهای محلی و سنتی از بریانی تا کباب و یا حتی غذاهای غیر بومی مثل کوفته تبریزی هم سرو می‌شود که همگی از کیفیت بالایی برخوردارند. نکته خوب دیگر این است که این رستوران قیمت‌های پایینی دارد.

 

رستوران خوان گستر

رستوران خوان گستر یکی از آن لاکچری‌هاست که باید پول زیادی درش خرج کنید اما در مقایسه با پولی که می‌دهید خدمات و غذای بسیار با کیفیتی هم دریافت می‌کنید. اگر دلتان یک کباب حسابی می‌خواهد خوان گستر گزینه خوبیست. اگر به دنبال غذاهای محلی اصفهان هستید باز هم می‌توانید سراغ خوان گستر بروید. مخصوصا خورش ماستش که حسابی معروف است و خیلی‌ها را برای امتحان کردنش به این رستوران می‌کشاند.

این رستوران دو شعبه دارد. یکی در جلفا و یکی در سی‌تی‌سنتر اصفهان که می‌توانید بنابر برنامه سفرتان و گشت‌هایی که طراحی کردید نزدیک‌ترین شعبه را انتخاب کنید.

 

بریانی اعظم

اعظم را بیشتر به بریانی‌هایش می‌شناسند.  اصلا بعید است به اصفهان بروید و سراغ بریانی بگیرید و یکی از جاهایی که پیشنهادش می‌کنند اعظم نباشد. خلاصه اینکه حتما به این رستوران سر بزنید. شاید شلوغی‌اش اذیتتان کند اما ارزشش را دارد.

 

بریانی حاج محمود

یکی دیگر از برند‌های بریانی اصفهان حاج محمود است. این بریانی آنقدر طرفدار دارد که امکان ندارد بعد از ساعت دو به رستوران برسید و هنوز چیزی برایتان باقی‌مانده باشد.

 

فست‌فود آرابو

اگر به محله جلفا سری زدید که حتما می‌زنید، به آرابو هم بروید. آرابو یک ساندویچی معروف با مدیریت یک خانم ارمنی است که میان گردشگران محبوبیت زیادی دارد.

 

رستوران شهرزاد

این رستوران بیشتر از غذاهایش به خاطر محیط زیبا و آینه‌کاری‌هایش مشهور است. اگر در هتل عباسی اقامت دارید یا به هر دلیلی گذرتان به چهارباغ افتاد، با شهرزاد فاصله کمی دارید. حتما به این رستوران سری بزنید.

 

شما چه رستوران‌هایی را در اصفهان امتحان کرده‌اید؟ از کدامشان راضی هستید و کدام‌یک را دوست نداشتید. برای ما و دیگر دوستانتان از تجربه‌های شکمگردی در اصفهان بگویید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط