5 جنگل ایران که از آن خواهید ترسید
1396/05/01 - 16:00 ایرانگردی

5 جنگل ایران که از آن خواهید ترسید

ایران مناطق مختلفی دارد که به دلیل برخی باورها ممنوعه و ترسناک شناخته شده است. این مناطق اغلب شامل قلعه ها، قنات و دره هایی با دالان های تو در تو می شود و باور مردم بر این است که در این مکان ها قبرستان ها و داستان های مرموزی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی 6 جنگل ترسناک ایران بپردازیم.

برای خرید پرواز چارتر و یا بلیط چارتر می توانید به سایت فلایتیو مراجعه نمایید.

جنگلی که جیغ می کشد

جنگلی انبوه در نزدیکی مشهد، طرقبه قرار دارد که بر اساس گفته ساکنان ان منطقه هنگام شب، صداهایی وحتشناک مانند جیغ و یا سوت به گوش می رسد. همچنین مردم آن منطقه معتقدند این صداها به تازگی به گوش می رسد و تا چند سال اخیر صدایی مشابه آن شنیده نمی شد. صداهای شنیده شده به صدای برگ درختان و تکان خوردن آن ها در باد و همچنین جیرجیرک ها شباهتی ندارد. هنوز هیچ بررسی دقیقی بر روی این جنگل صورت نگرفته است تا عامل وحشت اهالی مشخص گردد.

دره‌ی گذر ارواح

جزیره قشم، افسانه های بسیاری را در دل خود جای داده است یکی از این قصه ها "دره ستاره ها" می باشد. این دره یکی از ژئوسایت های جزیره است که بعد از روستای "برکه خلف" قرار گرفته است.

به هنگام تاریک شدن هوا، محلی ها حتی گذرشان به این دره نمی افتد و تمام سعی خود را می کنند تا مسافران را از رفتن به این منطقه منصرف کنند. چرا که معتقدند در این دره اجنه و ارواح شب رفت و آمد دارد. آنها معتقدند موجودات فرازمینی نیز پس از تاریکی شب در این دره گردهم می آیند.

گورستانی برای جن ها

گورستانی برای جن ها در جنوبی ترین نقطه شرقی ایران قرار داد. این گورستان در روستای تیس نزدیک چابهار در استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته و محلی ها معتقدند این گورها محل دفن آدمیزاد نمی باشد.

این روستا قدمتی بیش از 2300 سال را دارد و مردم آن بر این باورند در گذشته جن ها در آن زندگی می کردند همچنین افراد بومی به این گورستان "جن سنط" می گویند. باور بومیان این منطقه بر این است که شب هنگام جن ها بر روی قبر مردگان خود مویه می کنند و هر آنکس که گذرش به این منطقه بیفتد با عذابی سخت خواهد مرد.

غار قاتل

غار پروا که در 12 کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه قرار دارد یکی از عمیق ترین و خطرناک ترین غارهای جهان است که ورود آن به گردشگران معمولی و غارنوردان غیر حرفه ای توصیه نمی شود. علاوه بر ترسناک بودن مسیر، وجود اجسادی که هیچوقت از این غار زنده به بیرون نیامده اند نیز بر ترسناک بودن آن اضافه کرده است.

ریگ جن، کویر وحشت

"ریگ جن" یا "مثلث برمودای ایران" یکی از اسرارآمیز ترین و ترسناک ترین منطقه ایران می باشد. این منطقه با داشتن باتلاق های سهمگین تا کنون جان خیلی از طبیعت گردان را گرفته و نمک زارهای این منطقه محل قتل و دفن موجودات زنده بسیاری بوده است.

قدیمی ها معتقند این سرزمین نفرین شده و پایگاه شیاطین و جن ها می باشد به طوری که حتی شترهای منطقه به هنگام رسیدن به ریگ جن توقف می کنند و از حرکت باز می ایستند.

اگر قصد سفر دارید، فلایتیو امکان خرید بلیط هواپیما چارتر را برای شما فراهم آورده است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط