kish-history
1395/11/12 - 11:35 ایرانگردی

کیش از چه زمانی مقصد گردشگری ایرانیان شد؟

کیش، مقصد زمستانی و پاییزی افرادی است که به کیفیت سفر خود اهمیت می دهند. چون این جزیره در فصل زمستان و پاییز هم بسیار آرام و خلوت است، هم خوش آب و هوا و معتدل.

اما علاوه بر تمام اینها، مزیت دیگر سفر به این جزیره در فصل زمستان و پاییز این است که می توانید با کمی جستجو بلیط ارزان کیش را گیر بیاوردید و خریداری کنید.

اما کیش از چه زمانی مقصد گردشگری ایرانیان و توریست ها شد؟

تا سال ‌های آغازین حکومت محمدرضا پهلوی، کیش مرکز صید ماهی و مرکز تجارت مروارید خلیج فارس بود ولی با ورود مروارید ژاپن به بازار ایران، به تدریج از اهمیت مروارید کیش کاسته شده و کیش نیز اهمیت خود را از دست داد.

تا اینکه در سال 1349 هیئتی از مشاوران ایرانی و آمریکایی از جزیره کیش دیدن کردند و با بازدید از ویژگی ‌های طبیعی، سواحل زیبای مرجانی و آب‌ های زلال اطراف آن، این جزیره را به عنوان مرکز توریستی بین‌ المللی انتخاب کردند.

پس از آن محمدرضا شاه با استفاده از بودجه دولت اقدام به توسعه جزیره کیش کرد و دستور به ساخت زیرساخت‌ های مدرن از جمله هتل، نمایشگاه بین‌ المللی، فرودگاه و اقامت‌ گاهی مخصوص برای استفاده خانواده سلطنتی داد.

سرانجام جزیره کیش در سال ۱۳۶۱ به عنوان نخستین منطقه آزاد اقتصادی کشور برگزیده شد و به تبع آن اقتصاد و تجارت آن گسترش پیدا کرد.

از سوی دیگر با گسترش اقتصاد و نقش تجاری این جزیره و همچنین توسعه زیرساخت های آن، صنعت گردشگری کیش نیز تقویت شد و پروازهای آن گسترش پیدا کرد.

امروزه کیش از جمله نقاطی در ایران است که هر روز پروازهای مختلفی از شهرهای مختلف ایران دارد و گردشگران زیادی در داخل و خارج ایران از آن دیدن می کنند.

اگر شما هم قصد سفر به این جزیره زیبا را دارید می توانید برای خرید بلیط کیش از سایت فلایتیو استفاده کنید.

برای رزرو هتل ترنج کیش به فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط