با بهترین کافه‌های مشهد آشنا شوید
1396/12/05 - 17:00 ایرانگردی

با بهترین کافه‌های مشهد آشنا شوید

کمتر کسی در ایران با هدفی جز زیارت به مشهد سفر می‌کند. بااین‌حال در بین زمان‌هایی که برای رفتن به حرم امام رضا در نظر گرفته‌ایم، می‌توانیم دقایقی را برای تجربه یک نوشیدنی گرم یا سرد در یک کافه خوب و همراه با خانواده و دوستان خالی کنیم. از این گذشته امروزه مشهد هم به یکی از شهرهای پرطرفدار در میان توریست‌های غربی بدل شده. ممکن است شما هم یکی از آن افرادی باشید که راهنمایی یا همراهی این افراد را به عهده دارید. با فلایتیو همراه باشید برای آشنایی با چند کافه از بهترین کافه‌های مشهد.

 برای خرید بلیط هواپیما مشهد به فلایتیو مراجعه کنید. 

کافه نبات

نور ملایم، آجرها و نمای قرمز رنگ و دکوراسیون داخلی چوبی از ویژگی‌های کافه نبات‌اند. این کافه از طراحان مجرب برای ساخت و چینش دکوراسیونش کمک گرفته و توسط چند جوان کم سن و سال و دانشجو اداره می‌شود. نشستن در کافه نبات فرصت خوبی را برای یک گپ کوتاه با قشر جوان مشهد در مورد هر چیزی از هنر و موسیقی گرفته تا سیاست یا مسائل اجتماعی است.

می‌توانید انواع چای، کیک، قهوه و سالاد را در نبات امتحان کنید. اگر صبح زود را برای رفتن انتخاب کرده‌اید صبحانه‌های آنجا هم می‌تواند برایتان جذاب باشد.

کافه نبات در بلوار سلمان فارسی واقع شده.

 

کافه شکر

کافه شکر یکی از کافه‌های آرام با فضایی مناسب برای استراحت و ریلکس کردن است. بعد از گذراندن یک روز شلوغ در شهر شاید بد نباشد به این کافه سری بزنید. مخصوصاً اگر از آن کسانی هستید که نمی‌توانید دود سیگار را اطرافتان تحمل کنید. فضای کافه شکر کاملاً بدون دود و سیگار کشیدن در آن ممنوع است. بنابراین به جای بوی دود بوی خوش قهوه فضا را پر کرده.

اگر تمایل دارید یک وعده سبک غذا را امتحان کنید شکر چند نمونه غذای فرنگی ساده و تعدادی سالاد هم در منواش دارد.

کافه شکر در بلوار سجاد مشهد واقع شده.

 

کافه رتو

این کافه یکی از متفاوت‌ترین فضاها را در میان کافه‌های مشهدی دارد. در میان شهر ناگهان با فضایی شبیه به یک کلبه چوبی در یک روستای کوهستانی مواجه می‌شوید. فضای داخلی ترکیبی از طراحی مدرن و لوازم و وسایل روستایی است و همین آن را منحصربه‌فرد می‌کند.

ازآنجایی‌که کافه رتو معمولاً تا دیروقت باز است می‌توانید شب‌ها را برای نشستن در آن انتخاب کنید. میلک‌شیک‌های میوه‌ای متنوع و قهوه‌های این کافه کیفیت خوبی دارند و می‌توانند شب خاطره‌انگیزی را برایتان رقم بزنند. چون فضای کافه نسبتاً دنج است شاید بد نباشد لپ‌تاپتان را درصورتی‌که کاری برای انجام دادن دارید با خودتان ببرید و همان‌جا مشغول انجام کارهای شخصیتان شوید.

این کافه در بلوار پیروزی واقع شده.

 

چای‌خانه سنتی هزاردستان

کف فرش شده، دیوارهای پر از خوشنویسی و فضای آرام‌بخش سنتی از ویژگی‌های این کافه است. اگر به دنبال چنین فضایی هستید و دلتان برای یک چای دمی قندپهلو لک زده به هزاردستان سری بزنید.

این کافه در خیابان جنت واقع شده.

 

کافه کوک

در میان کافه‌های مشهد کوک یکی از آنهاست که توانسته برای خودش تبدیل به یک کاراکتر خاص شود. فضای کافه کاملاً غربی و غیر سنتی است. نورپردازی‌های حساب شده و دکوری هنرمندانه از ویژگی‌های آن است. در نگاه اول می‌توانید بفهمید در طراحی جزییات چه دقتی صرف شده.

منوی کافه کوک تنوع زیادی دارد اما کیک نوتلا و پاستای چیکن آن بیشتر از باقی غذاهایش طرفدار دارد.

کافه کوک در خیابان خیام دهم، خیابان زنبق واقع شده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط