با بهترین رستوران های شهر مشهد آشنا شوید
1397/02/16 - 11:00 ایرانگردی

با بهترین رستوران های شهر مشهد آشنا شوید

اغلب ما پیش از شروع سفرمان به اینکه در سفر چه بخوریم و آن غذا را در کدام قسمت شهر و کدام رستوران پیدا کنیم تحقیق می‌کنیم. بسیاری در پی رستوران‌های لاکچری هستیم و بسیاری دیگر جاهای ارزان‌تر را ترجیح می‌دهیم.

مشهد از آن شهرهاست که کسی در آن برای پیدا کردن رستوران در نمی‌مانند. انواع و اقسام رستوران‌ها با نرخ اقتصادی تا لوکس و غذاهایی که می‌توانند وادارتان کنند که انگشتانتان را هم بخورید. با فلایتیو همراه باشید تا تعدادی از این رستوران‌ها را با هم بررسی کنیم.

برای خرید بلیط هواپیما مشهد و رزرو هتل داخلی از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

 

پدیده شاندیز

این رستوران در شهر شاندیز در منظقه‌ای سرسبز و خوش آب و هوا واقع شده. شیلیک بازها بدون رفتن به شاندیز مشهد را ترک نمی‌کنند. هر چند قیمتها در این رستوران بالاست اما به نسبت حجم بالای غذا و کیفت منحصر به فردی که ارائه می‌کند، به امتحانش می‌ارزد.

 

پسران کریم

مرحوم کریم قاسم‌زاده این رستوران را در سال ۱۳۰۰ تاسیس کرد. همین است که پسران کریم را یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های باکیفیت شهر می‌دانند. بعد از مرگ حاج کریم پسرانش اداره رستوران را به عهده گرفتند و کیفیت آن را تا به امروز حفظ کردند. در پسران کریم امتحان کردن چلو ماهیچه از واجبات است. هرچند سایر غذاهای رستوران هم با کیفیت‌اند و می‌توانند هر نوع سلیقه کبابی شما را اغنا کنند. قیمتهای این رستوران کمی بالا هستند اما هر غذا به راحتی برای سیر کردن دو نفر با اشتهای متوسط کافی است و اگر این را در نظر بگیریم آنوقت می‌توانیم بگوییم قیمتها چندان هم بالا نیستند.

 

آشکده یاران

‌مشهد از آن شهرهاست که در خوراکش خلاقیت و تنوع زیادی می‌بینید. این تنوع به جز در کبابها در آش‌ها هم به شدت وجود دارد. آشکده یاران رستورانی برای عشاق آش است که می‌خواهند در زمینه امتحان آش‌های جدیدی که تا به حال اسمشان را هم نشنیده اند کمی دل را به دریا بزنند و تجربه گرایی به خرج دهند.

در آشکده یاران باید منتظر شنیدن نامهایی باشید که هرکز به گوشتان نخورده. اما نترسید. قطعا از کیفیتش راضی خواهید بود.

 

دیزی سید و پسران

شاید مشهد به دیزی‌هایش مشهور نباشد اما خوردن دیزی سنگی آن هم در دیگچه‌های مخصوص مشهدی که همگی در طوس و اطرافش تولید می‌شوند حال و هوای دیگری دارد. البته اگر همه‌ی گروهی که همراهتان است دیزی خور نیستند نگران نباشید. در منوی رستوران انواع کباب‌ها هم وجود دارد که کیفیت آنها هم بالاست.

 

رستوران معین درباری

این رستوران هم قدمتی حدود صد ساله دارد و به خاطر کیفیت بالایی که طی این سالها هرکز افول نکرده شناخته می‌شود. در منوی این رستوران انواع کبابها و چلوها را می‌توانید پیدا کنید و قیمت های نسبتا مناسبی دارند.

 

رستوران بام کوهسر

اگر می‌خواهید علاوه بر غذا از مناظر زیبا هم لذت ببرید این رستوران مناسب شماست. منوی این رستوران هم ایرانی و هم فرنگی است و برای گروه‌هایی با ذائقه‌ّای متفاوت می‌تواند جذاب باشد.

 

نمونه‌هایی که معرفی کردیم فقط سرشناس‌ترین رستوران‌های این شهر بودند. شما چه تجربیاتی از خوردن غذا در مشهد دارید؟ با ما درمیان بگذارید.

برچسب ها:
تعداد کل نظرات : 2 : امتیاز کاربران

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

نظرات کاربران

مهدی تفضلی 1397/05/03 - 14:21
با سلام ضمن تشکر از گروه فلایتو از بابت اطلاع رسانی و مطالب زیبایی که ارسال میشه.. خواهشمندم اگر ممکنه مواردی از قبیل همین مطلبی که در مورد رستورانهای مشهد ذکر کردین رو با ارسال آدرس رستورانها همراه کنید ...
NA (کارشناس فلایتیو) 1397/05/14 - 17:07
ممنون از لطف شما. حتما در موارد بعدی پیشنهاد شما رو لحاظ خواهیم کرد.

مطالب مرتبط