6 جنگل معروف در مازندران را بشناسید
1396/03/22 - 11:05 ایرانگردی

6 جنگل معروف در مازندران را بشناسید

زیبایی های مازندران تنها به ساحل آن ختم نمی شود. وجود جنگل های خیره کننده و بکر نیز یکی از جاذبه های طبیعت گردی و گردشگران مازندران است. گشت و گذر در این جنگل ها، کمپ زدن و لذت بردن از صدای پرنده ها و آرامش موجود در این فضا، مازندران را به مکانی مناسب برای سفرهای تابستانی برای مسافرت های خانوادگی و دوستانه تبدیل کرده است. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی 6 جنگل معروف در مازندران بپردازیم.

(جهت دریافت پرواز چارتر و یا خرید بلیط قطار می توانید از طریق سایت فلایتیو اقدام نمایید.)

معرفی جنگل های مازندران

  1. جنگل دو هزار

این منطقه بسیار زیباست و چشم اندازی از کوهستان، چمنزار و جنگل های مرتفع را دارد. دره سرسبز و زیبای دوهزار که در ضلع شمالی این ارتفاعات واقع شده است، به علت شرایط اقلیمی ویژه چمنزارها، جنگل ها و مرتع های بسیار زیاد و چشم نوازی را در خود جای داده است. همچنین رودخانه دوهزار که از ارتفاعات الموت قزوین و تخت سلیمان سرچشمه می گیرد از حاشیه روستا عبور کرده و به دلیل منظره ای که ایجاد می کند مکان مناسبی برای گردشگری و اوقات فراغت مسافران می باشد.

  1. پلنگ دره

پلنگ دره نیز یکی دیگر از جنگل های زیبای مازندران محسوب می شود که با وجود داشتن آبشاری زیبا و خیره کننده که در شیرگاهه مازندران قرار دارد، از سبزترین و جذاب ترین مسیرهای طبیعت گردی می باشد. بسیاری از گردشگران خارجی در سفر به شمال کشور در چمنزارهای این جنگل طبیعت گردی می کنند.

  1. پارک جنگلی سی سنگان

این پارک یکی از قدیمی ترین و بزرگترین پارک های جنگلی ایران است، گرچه در طول زمان، در این جنگل ساخت و سازهای عمرانی بسیار زیادی اتفاق افتاده ولی تنوع گونه های جانوری و گیاهی آن حفظ شده است. این منطقه یکی از گزینه های همیشگی مسافران و گردشگران برای گذراندن اوقات فراغتشان می باشد.

  1. جنگل نور

دیدن این جنگل و قدم زدن در چمنزارهای آن به تمام کسانی که عاشق طبیعت گردی هستند توصیه می شود. جنگل نور بیشترین تنوع گونه های جانوری و گیاهی را در مازندران دارد. کمپ زدن در دل این جنگل در میان مسافرت های دوستانه و یا خانوادگی بسیار رایج است.

  1. جنگل چالدره

این جنگل در 18 کیلومتری مسیر تنکابن به دو هزار و در کنار جاده قرار دارد که جز جنگل های جلگه ای محسوب می شود. همانطور که از نامش پیداست، این جنگل در دره ای عمیق و سرسبز واقع شده که نه تنها برای اقامت و تفریح بلکه برای گشت و گذار و طبیعت گردی گزینه مناسبی می باشد.

  1. جنگل گیسوم

این جنگل بسیار زیبا با داشتن درختان سر به فلک کشیده تونلی زیبا و دیدنی را برای عبور درست کرده است، جایی که این جنگل در نهایت به دریا می رسد، زیبایی طبیعت به اوج خود خواهد رسید و در اینجا نه تنها می توانید از طبیعت گردی و کمپ زدن در جنگل لذت ببرید بلکه می توانید در ساحل آن آبتنی کنید.

اگر قصد سفر به مازندران را دارید، فلایتیو امکان خرید اینترنتی بلیط قطار را برای شما فراهم کرده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط