با بهترین جاذبه‌های گردشگری خارج از شهر مشهد آشنا شوید
1397/02/16 - 15:00 ایرانگردی

با بهترین جاذبه‌های گردشگری خارج از شهر مشهد آشنا شوید

برای خیلی از ما پیش آمده که در سفر مشهد، لابه‌لای زیارت‌ها و حرم‌رفتن‌ها فکر کرده‌ایم بد نیست به شهرها و روستاهای اطراف هم سری بزنیم. سفرهای نیم‌روزه یا یک روزه به طبیعت بکر و زیبای استان خراسان می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد. اما انتخاب کردن میان این جاذبه‌ها کار ساده‌ای نیست. در این مقاله تعدادی از این مقاصد گردشگری را با هم مرور می‌کنیم. با فلایتیو همراه باشید.

 برای خرید بلیط مشهد و رزرو هتل داخلی از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

آبشار زاوین

در صد کیلومتری مشهد، شهری به نام کلات قرار دارد که آبشارها و سدهای زیبایی در خود جای داده. یکی از این آبشارها زاوین است که در یک کیلومتری جاده لاوین به کلات قرار دارد. برای رفتن به این منطقه زیبا هم می‌توانید در تورهای یک روزه آخر هفته که معمولا آژانس‌های مشهدی برگزار می‌کنند شرکت کنید و هم می‌توانید خودتان با ماشین شخصی بروید.

 

روستای ییلاقی جاغرق

در ۲۱ کیلومتری شمال غرب مشهد و در ۷ کیلومتری طرقبه ییلاقی به نام جاغرق با درختان پربار و مناظر زیبا در انتظار شماست. ساختن اقامتگاه‌های موقت و رستورانهای با کیفیت این روزها گردشگران زیادی را به جاغرق می‌کشاند.

 

روستای ییلاقی نغندر

در ده کیلومتری طرقبه روستای نغندر با طبیعت سرسبز و نیمه‌کوهستانی‌اش می‌تواند مقصد مناسبی برای یک سفر یک روزه از مشهد باشد. این روستا در دامنه‌های کوه‌بینالود قرار دارد.

 

روستای ده سرخ

همانطور که از نام این روستا پیداست خاک آن رنگ سرخ دارد. این سرخی زیبایی خاصی به فضای روستا بخشیده و گردشگران زیادی آخر هفته‌ها را به ده سرخ سفر می‌کنند. اماکن زیارتی، درختان میوه و آب و هوای مطبوع کوهستانی از ویژگی‌های این روستاست. نقل است امام رضا از این روستا گذر کرده‌اند و با دستان خود از چشمه‌های این روستا آب نوشیده‌اند. همین امر باعث شده بسیاری این چشمه را متبرک بشمارند.

 

روستای عنبران

در ۲۶ کیلومتری شهر مشهد روستایی به نام عنبران قرار دارد. این روستا اقامتگاهها و رستوران‌های زیادی دارد و شما می‌توانید سفر یک روزه‌تان را به اقامت در روستا تبدیل کنید.

 

دریاچه بزنگان (کل بی بی) مشهد

در ۸۰ کیلومتری شهرستان سرخس و در نزدیکی کوه‌های هزار مسجد این دریاچه زیبا واقع شده. این دریاچه در فصل‌ّهای مختلف سال محل تجمع انواع پرندگان زیبا و کمیاب است که همین امر طبیعتش را منحصر به فرد تر می‌کند.

 

 

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط