سفرهای یک روزه به اطراف شیراز را در اینجا بخوانید
1397/02/22 - 17:00 ایرانگردی

سفرهای یک روزه به اطراف شیراز را در اینجا بخوانید

شیراز به تنهایی آنقدر دیدنی دارد که کمتر کسی به فکر می‌افتد برای دیدن شهرها و روستاهای اطراف از این شهر خارج شود. اما اگر برای بار چندم است که به این شهر سفر می‌کنید و به اندازه کافی زیبایی‌های داخلش را دیده‌اید و یا خودتان ساکن این شهرید و برای آخر هفته‌ها به دنبال برنامه‌های یک روزه هستید، با فلایتیو همراه باشید تا چند جاذبه اطراف شیراز را با هم بررسی کنیم.

 

دریاچه مهارلو

در کنار جاده شیراز به بندرعباس، در هجده کیلومتری شهر شیراز می‌توانید دریاچه زیبای مهارلو که شبیه یک آینه بزرگ روی زمین می‌درخشد و مناظر زیبای آسمان شب و روز را در خود منعکس می‌کند را ببینید. این دریاچه محل زندگی بسیاری از پرندگان مهاجر است که زمستان‌ها را برای زندگی در این دریاچه انتخاب می‌کنند.

 

دریاچه پریشان

این دریاچه در جنوب شرقی کازرون قرار دارد و با خود شهر شیراز ۱۴۰ کیلومتر فاصله دارد. ماهی زردک، ماهی سرخه، ماهی پرک و مار ماهی، ۴ گونه ماهی هستند که در پریشان زندگی می‌کنند . قایق‌سوای دلیل بسیاری از گردشگران برای شرکت در این سفر یک روزه است.

 

غار شاپور

با ورود به جاده کازرون به قائمیه می‌توانید شاهد غار شاپور باشید. در دهانه این غار یک مجسمه از شاپور ساسانی با دو کتیبه که داخل خود غار هستند خواهید دید. این مجسمه یک بار توسط اعراب واژگون شده و دوباره توسط ایرانی‌ها سرپا گشته است. این غار ۱۴۶ کیلومتر با خود شیراز فاصله دارد.

آبشار کوهمره سرخی

از شیراز به سمت کازرون و از آنجا به سمت روستای رمقان حرکت کنید. در این روستا آبشار زیبای کوهمره سرخی به همراه طبیعت بکر و زیبای اطرافش منتظر شماست.

 

دریاچه‌های هفت برم

پس از گذشتن از جاده شیراز قائمیه و گذر از کنار خان زیان به هفت دریاچه خواهید رسید که سه تای آن دائمی و پنج تای آن فصلی است. وجود تپه ماهوررهای زیبا و پرندگان مهاجر که در فصلهای مختلف مهمان این دریاچه هستند زیبایی این منظقه را چند برابر کرده است.

 

شما چه تجربیاتی از سفرهای یک روزه اطراف شیراز دارید؟ اگر به منطقه‌ای سفرکرده‌اید که زیبایی‌هایش در ذهنتان ماندگار شده با ما و باقیه دوستانتان در میان بگذارید.

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط