بهترین رستوران های استان گیلان را بشناسید
1396/05/03 - 14:12 ایرانگردی

بهترین رستوران های گیلان را بشناسید

استان گیلان از نظر تنوع غذایی و غذاهای محلی نخستین استان ایران است. این استان بیش از 150 غذای محلی دارد که بعضی از آنها مانند میرزاقاسمی، فسنجان و کباب در سفره غذایی بقیه مردم ایران هم جا باز کرده‌اند.

باقلاقاتوق، اناربیج، سیر قلیه، کال کباب و ماهی فویج از معروف‌ترین غذاهای گیلان هستند. این تنوع غذایی که بخشی از آن به آب و هوای مساعد و خاک مرغوب گیلان برمی‌گردد، باعث پرورش انواع مواد غذایی طبیعی مانند صیفی جات، میوه‌ها، حبوبات و ... شده است.

اما در سفر به این استان انتخاب رستوران باکیفیت و خوب که غذای لذیذی داشته باشد، یکی از مهمترین مسائل است.

به همین خاطر ما در این مطلب بهترین رستوران های گیلان را به شما معرفی می‌کنیم.

(اگر قصد سفر دارید برای خرید بلیط قطار، بلیط چارتر و بلیت هواپیما می‌توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.)

رستوارن ترنگ طلایی

رستوران ترنگ طلایی به خاطر داشتن غذاها و کباب‌های مختلف گیلکی به همراه انواع مخلفات شمالی معروف است. خیلی ها معتقدند بهترین پلو کباب گیلان را در این رستوران خورده‌اند!

این رستوران که در میدان ولیعصر صومعه سرا (شهری در ۲۵ کیلومتری غرب شهرستان رشت) قرار دارد، جای خوبی برای امتحان کردن طعم انواع غذاهای شمالی است.

رستوران محرم

رستوران محرم یکی از رستوران‌های معروف شهر رشت است که در بلوار امام، روبه‌روی دانشکده دندان پزشکی قرار دارد.

این رستوران که به سلطان کباب رشت معروف است، بیش از نیم قرن تجربه در طبخ و سرو انواع غذاهای ایرانی و محلی دارد.

رستوران خاور خانم

رستوران خاور خانم یک رستوران کاملا سنتی است که خاور خانم، یک خانم شمالی، مدیریت آن را به عهده دارد. این رستوران ابتدا یک خانه محلی زیبا با چشم اندازی رو به جنگل و دریا بود که در روستای کوهی سرولات قرار داشت و هم اکنون جز این خانه محلی، محل بزرگی مخصوص رستوران نیز دارد.

رستوران خاور خانم که شیوه طبخ غذای آن کاملا خانگی است، غذاهایی محلی و بسیار خوشمزه طبخ می‌کند که بسیاری از افراد طرفدار آن هستند.

رستوران محلی شور کلی

رستوران محلی شور کلی یکی از رستوران‌هایی است که غذاهای گیلکی بسیار خوشمزه‌ای طبخ می‌کند. این رستوران علاوه بر داشتن غذاهای خوب و باکیفیت، محیط بسیار صمیمانه و دوستانه‌ای دارد که لذت خوردن غذا در آن را چندبرابر می‌کند.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط