sari-tourist-attractions
1395/11/26 - 10:05 ایرانگردی

هنگام سفر به شهر ساری از چه جاهایی دیدن کنیم؟

برای کسانی که علاقه ای به سفر کردن با ماشین شخصی خودشان را ندارند، شهر ساری گزینه خوبی برای سفر است.

چون ساری از جمله شهرهایی در شمال کشور است که علاوه بر ماشین شخصی، با قطار و هواپیما هم می توانید به آن سفر کنید.

دریاچه چورت

دریاچه چورت در شمال شرقی مازندران قرار دارد و به راحتی از ساری می توانید خودتان را به آن برسانید. این دریاچه که وسعتی حدود 5/2 هکتار دارد، به خاطر زمین لرزه ای در حدود ۷۰ سال پیش و بسته شدن مسیر چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد ایجاد شده است.

این دریاچه با قرار گرفتن کنار انبوه درختان و فضایی سرسبز یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعی را دارد.

دریاچه چورت در نزدیکی روستای چورت، یکی از روستاهای دهستان گرماب بخش چهاردانگه قرار دارد.

آبشار اوبن

آبشار اوبن یکی از زیباترین و بکرترین آبشارهای ایران در عمق جنگل دودانگه ساری است. این آبشار در مرز استان های سمنان و مازندران، در منطقه حفاظت شده دودانگه قرار گرفته است. آب این آبشار به رودخانه شیرین رود می ریزد.

اوبن در زبان محلی به معنای زیر آب است. ارتفاع آبشار از سطح آب های آزاد حدود 1700 متر است و از چشمه طبیعی در بالادست خود تغذیه می شود و به رودخانه تجن می ریزد.

باداب سورت

باداب سورت یکی از چشمه های بی نظیر در ایران و و کم نظیر در جهان است که در سال 1387 به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران، پس از کوه دماوند ثبت شد.

این چشمه زیبا در روستای ارست در بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری قرار گرفته و به عنوان دومین چشمه آب شور جهان نیز به ثبت رسیده است.

چشمه های باداب سورت از 12 چشمه مختلف تشکیل شده که از لحاظ رنگ، بو و مزه کاملا از یکدیگر متفاوت هستند.

آ‌ب های رسوبی چشمه‌ های باداب‌ سورت در مسیر جریان خود از بالای کوه به پائین، طی هزاران سال در جوار این آبشار پلکانی ده ها حوضچه کوچک و زیبا در رنگ‌های نارنجی، زرد، قرمز و طلایی در اندازه‌های مختلف ایجاد کرده و جلوه ای بسیار زیبا به طبیعت بخشیده است.

میدان ساعت

پروژه ساخت میدان ساعت تبریز در سال 1355 آغاز شد و در سال 1357 پایان یافت. این میدان دارای برجی با ساعت عقربه ای بزرگ و مجهز به صدای زنگ ناقوس است که در هنگام تغییر ساعات به تعداد رقم ساعت آن لحظه به صدا در می آید. در سکوت شب های ساری صدای ساعت ۱۲ شب را به دلیل تعداد بالای دفعات آن و نیز سکوت شب تا دورترین خیابان های ساری شنیده می شد. به همین خاطر در سال 1380 ساعت صدای این ساعت را به دلیل اعتراض مردم قطع کردند.

تالاب حمید آباد

این تالاب از جاذبه ‌های زیبای گردشگری در استان مازندران است که در جاده دریای ساری به سمت فرح آباد (خزرآباد) در روستای سرسبز و زیبای حمید آباد قرار گرفته. این تالاب پوشیده از گل های نیلوفر آبی است که جلوه خاصی به این تالاب بخشیده است. گونه های مختلف پرندگان اعم از پرندگان مهاجر و غیرمهاجر در این تالاب زندگی می کنند و زیبایی این منطقه را دوچندان می کنند.

اگر قصد سفر به ساری را دارید برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر و خرید آنلاین بلیط قطار به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

 

 

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط