معرفی مراکز تفریحی و طبیعی شیراز

از شهرهای پرطرفدار ایران اگر بخواهیم نام ببریم، بدون شک شیراز یکی از اولین‌ها است. این شهر با جاذبه‌های تاریخی، هنری و طبیعی بی‌شماری که دارد جایگاه ویژه‌ای را در میان شهرهای ایران از آن خود کرده است. بسیاری شیراز را به سعدیه و حافظیه و اماکن تاریخی دیگر می‌شناسند. اما جالب است بدانید که اماکن طبیعی تفریحی در شیراز نیز بسیار چشم‌نواز هستند و می‌توانند یک گردش کم‌نظیر را برای شما رقم بزنند. با فلایتیو همراه باشید تا با اماکن تفریحی و طبیعی شیراز آشنا شوید. برای خرید بلیط هواپیما شیراز به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

روستای قلات

این روستا در 40 کلیومتری شمال غرب شیراز واقع شده است و در سال‌های اخیر به عنوان یکی از جاذبه‌های فارس شهرت بسیاری پیدا کرده است. قلات در کوهپایه واقع شده و به همین سبب آب و هوای کوهستانی دارد. خانه‌های پلکانی، پوشش گیاهی چشم‌نواز، رودخانه، حمام و کلیسای قدیمی از جاذبه‌های این روستا هستند.

آبشار و تنگ دم اسب

این آبشار در 50 کیلومتری جنوب شیراز و در جوار روستای کره بس واقع شده است. در این منطقه رودخانه از یک تنگه سنگی عبور می‌کند و در انتها به یک آبشار می‌رسد. دم اسب طبیعت خارق‌العاده‌ای دارد که پیاده‌روی در مسیر رودخانه آن می‌تواند خاطره‌ای به یاد ماندنی باشد.

گردشگاه هفت برم

این دریاچه بسیار زیبا نیز در 55 کیلومتری شمال شرقی شیراز واقع شده است. هفت برم یکی از مهمترین مراکز تفریحی طبیعی شیراز محسوب می‌شود. این دریاچه طبیعی چهار آبگیر دائمی و سه آبگیر فصلی است. هفت برم همچنین محل تجمع پرندگان مهاجر است.

پیشنهاد مجله فلایتیو:

تالاب ارژن

تالاب ارژن بخشی از منطقه حفاظت شده ارژن است که در 60 کیلومتری غرب شیراز واقع شده است. این منطقه زیستگاه شیر ایرانی است و اما اماکنی از آن که ورود به آن جایز است مورد توجه شیرازیان برای گردش‌های تفریحی است.

باغ پرندگان

این باغ در بولوار دکتر حسابی شیراز واقع شده و اولین باغ پرندگان شیراز به شمار می‌آید. در این باغ صدها گونه مختلف از پرندگان نگهداری می‌شوند. باغ پرندگان به عنوان یکی از تفریح‌گاه‌های پرطرفدار شیراز شناخته می‌شود.

چشمه جوشک

در شمال غربی شیراز و در کنار روستای قصر قمشه طبیعت کم‌نظیری به چشم می‌خورد که چشمه جوشک نام دارد. رودخانه اعظم شیراز از این چشمه آغاز می‌شود و همچنین اطراف رودخانه و چشمه به سبب ویژگی‌های طبیعی و آب و هوای دلپذیر بسیار مورد توجه گردشگران است.

رکن آباد

رکن‌آباد آنقدر شهرت دارد که سر از شعرهای شعرای بزرگ این مرز و بوم همچون حافظ برآورده است. این منطقه خوش اب و هوا به آب رکنی نیز شهرت دارد و از گذشته به عنوان یک منطقه خوش آب و هوا در شیراز شناخته می‌شده است. این چشمه به فرمان رکن‌الدوله دیلمی احیا شد. هرچند که امروز از آن جز یک باریکه آب چیزی نمانده است. اما این موضوع چیزی از دلپذیری این منطقه به خصوص در فصل بهار کم نکرده است.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*