skincare-kish
1395/11/13 - 15:18 ایرانگردی

هنگام سفر به کیش این موارد را مدنظر داشته باشید

اگر قصد آفتاب گرفتن در جزیره رویایی کیش را دارید باید بدانید که علاوه بر برنزه شدن پوست تان باید به نکات دیگری هم توجه کنید تا پوست تان دچار مشکل نشود.

ساعت مناسبی را برای آفتاب گرفتن انتخاب کنید

هیچ گاه از ساعت 11 تا 15 برای آفتاب گرفتن استفاده نکنید، زیرا پرتو فرابنفش خورشید در این زمان در بیشترین حد خود است. در این مدت زمانی حتی نشستن در سایه آفتاب نیز بی‌خطر نیست، زیرا بازتاب نور خورشید این پرتو را به بدن منتقل می‌کند.

لباس مناسب بپوشید

با پوشیدن لباسی مناسب خود را از شر پرتو فرابنفش خورشید نجات دهید. شلواری بلند به همراه پیرهنی آستین بلند به تن کنید و پوششی نیز بر سر داشته باشید. جنس پارچه‌های مختلفی که بر تن دارید در مقابل تابش خورشید واکنش‌های مختلفی از خود نشان می‌دهند. لباس‌هایی وجود دارند که مخصوص دفع این پرتو ساخته شده‌اند.

کرم‌های پوست مناسب

کرم‌های پوست مناسب برای خود تعیین و تهیه کنید. این کرم‌ها در مقابل پرتو فرابنفش خورشید واکنش‌های مختلفی نشان می‌دهند. به هنگام خرید این کرم‌ها توجه داشته باشید که آنها دارای فیلتر ویژه در مقابل پرتو فرابنفش باشند.

بیش از اندازه آفتاب نگیرید

هر نوع پوستی از 5 تا ۲۰ دقیقه می‌تواند پرتو مستقیم آفتاب را تحمل کند. در صورت استفاده از کرم‌های پوست مناسب این زمان افزایش می‌یابد. هر فردی باید این زمان را برای خود محاسبه کند و بیش از این زمان زیر تابش مستقیم آفتاب نماند.

از عینک آفتابی استفاده کنید

تابش آفتاب شدید سبب می‌شود چشم‌ها آسیب جدی ببینند. این آسیب‌ها طی چندین سال جمع می‌شوند و از جمله به شبکیه چشم آسیب می‌رسانند یا به کدورت عدسی منجر می‌شوند. پرتو فرابنفش خورشید می‌تواند در کوتاه مدت نیز به سرخی، سوزش، خارش و تاری دید چشم بیانجامد. به همین دلیل در آفتاب از عینک‌های آفتابی مناسب استفاده کنید.

زیر چتر بمانید

چترهای آفتابی می‌توانند شما را از تابش مستقیم پرتو فرابنفش خورشید حفظ کنند. چترهایی وجود دارند که مخصوص دفع پرتو خورشید ساخته شده‌اند، اما هنوز استانداردی برای این چترها مشخص نشده و درجه دفع پرتو فرابنفش خورشید در آنها متفاوت است.

در آب هم مواظب پوست خود باشید

در آب هم تابش خورشید ادامه دارد. سطح آب پرتو فرابنفش خورشید را تشدید می‌کند. به دلیل اینکه بدن در سطح آب خنک می‌شود، احساس سوختگی بدن چندی بعد محسوس می‌شود. به همین دلیل هنگام شنا کردن نیز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

اگر می خواهید با پرواز چارتر به کیش سفر کنید از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

 برای رزرو هتل ترنج کیش به فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط