سوغات شیراز
1397/02/19 - 11:00 ایرانگردی

سوغات شیراز را بیشتر بشناسیم

خرید سوغاتی همیشه از بخش‌های چالش‌برانگیز هر سفر است. اینکه چه سوغاتی بخریم که با ذائقه‌ی دوستان و آشنایانمان یکی باشد، یا کدام محصولات شهر با بودجه ما سازگار است از مسائلی‌ است که همه ما به آن فکر می‌کنیم. سفر شیراز از آن سفرهای خاطره‌انگیز و دوست‌داشتنی است. خرید سوغاتی در این شهر می‌تواند بخشی زیبا از این سفر باشد. چون به این واسطه به بازارها سری می‌زنیم و با مردم محلی در ارتباط خواهیم بود. این راهی عالی برای شناخت آنهاست و به همین دلیل ارزش بالایی دارد.

در این مقاله بعضی از سوغاتی‌های این شهر را بررسی می‌کنیم با فلایتیو همراه باشید.

 

برای خرید بلیط شیراز به فلایتیو مراجعه کنید.

مسقطی با کلوچه شیرازی

مسقطی شیراز را همه ما می‌شناسیم. شیرینی زرد رنگ و ژله‌ای که طعم هل و زعفران دارد و خوردنش آرامش بخش و نشاط آور است. اما معمولا عاشقان مسقطی نمی‌دانند این شیرینی خوشمزه را خود شیرازی‌ها با شیرینی دیگری که به کلوچه شیرازی مشهور است می‌خورند. این دو هر چند بدون یکدیگر هم بسیار خوشمزه‌اند اما طعمی که در کنار هم می‌سازند هم بسیار منحصر به فرد و خاص است.

 

بادام سوخته

بادام سوخته از آن تنقلات مقوی و در عین حال خوشمزه‌است. بادامها را با شکر و آب حرارت می‌دهند تا لایه‌ای شفاف روی آن را بگیرد. بادام سوخته می‌تواند عصرهایتان را دلپذیر کند.

 

حلوای کاسه‌ای

این حلوا مثل باقی حلواها با آرد، زعفران، هل و شکر تهیه می‌شود. با این تفاوت که رنگش زرد است و آن را در کاسه سرو می‌کنند. قدیم‌ترها شیرازی‌ها حلوای کاسه‌ای را در اغلب مراسم و مهمانی‌ها کنار تنقلات دیگر داشتند.

 

نان فسا

نان فسایی که نام دیگرش کماج است از معروفترین و لذیذ‌ترین سوغاتی‌های شیراز و فسا محسوب می‌شود. اگر نوروز به این شهرها سفر کنید حتما سر سفره‌های هفت‌سین اثری از آن می‌بینید.

 

شکوفه بهارنارنج

اردیبهشت شیراز و بوی بهارنارنج‌ها که تمام شهر را پر می‌کند زبانزد خاص و عام است. شما می‌توانید در این فصل از شیراز بهارنارنج تازه بخرید. اگر در زمان دیگری به شیراز سفر می‌کنید عرق بهارنارنج و شکوفه خشک آن می‌تواند گزینه‌ی جایگزین باشد.

آبلیموی شیراز

در شیراز لیموهای مرغوبی می‌روید. این لیمو‌ها معمولا توسط خود مردم آبگیری و به فروش می‌رسد.

 

عرقیات گیاهی

وجود باغ‌ها و گلستان‌های زیاد باعث شده شیراز به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان عرقیات گیاهی در ایران شناخته شود.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط