معرفی غذاهای تبریز
1396/08/03 - 15:00 ایرانگردی

معرفی غذاهای تبریز

تبریز شهر طعم‌ها و رنگ‌ها است. شهر غذاهایی که آوازه آن‌ها در جای جای ایران پیچیده و بدون شک خوش‌طعم‌ترین غذاهای را به نام خود ثبت کرده است. با فلایتیو همراه باشید تا غذاهای تبریزی را به شما معرفی کنیم.

(برای خرید بلیط هواپیما تبریز و خرید بلیط اینترنتی قطار به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

کوفته تبریزی

کمتر کسی است که نام این غذا را نشینده یا حتی آن را امتحان نکرده باشد. یا دقیق‌تر بگوییم کمتر کسی است که دل در گرو این غذا نداشته باشد. کوفته تبریزی مشهورترین غذای تبریز است و طرفداران بسیاری دارد. کوفته تبریزی از ترکیب گوشت، سبزی، لپه و پیاز تهیه و در میان آن هم تخم مرغ یا ترکیبی از آلو، پیاز و زرشک گذاشته می‌شود. در نهایت این کوفته را در ترکیبی از آب، رب و زعفران می‌پزند و هنگام سرو کردن رویش را با زرشک و پیاز تزیین می‌کنند.

خورش هویج

خورش هویج یک غذای اصیل تبریزی با طعم ملس است. در ترکیبات این غذا از هویج خرد شده، مرغ یا گوشت، پیاز، رب، زعفران و آبلیمو استفاده می‌شود. این غذا با برنج سرو می‌شود.

کوکوی لوبیا سبز

این کوکوی خوش طعم و رنگ از غذاهایی است که تبریزی‌ها بیشتر در ماه رمضان آن را صرف می‌کنند. کوکوی لوبیا سبز از ترکیب لوبیا سبز، گوشت چرخ‌کرده، پیاز، تخم مرغ، هویج و سیب‌زمینی تهیه می‌شود. بعضی‌ها زرشک را نیز به عنوان یکی از ترکیبات این غذا در نظر می‌گیرند.

دویماج

دویماج یکی از غذاهای معروف شهرهای ترک نشین است که در هر شهر به نوع متفاوتی تهیه می‌شود. دویماج تبریزی از ترکیب پنیر و کره محلی، سبزی‌هایی همچون تره، جعفری و پونه، گردو و نان خشک تبریزی تهیه می‌شود و در وعده صبحانه یا عصرانه صرف می‌شود.

آش ماست

یکی دیگر از غذاهای بسیار معروف تبریز آش ماست است که از ماست، برنج، عدس، پیاز، سبزی، سیب‌زمینی، کلم، هویج، حبوباتی همچون نخود و لوبیا و آب گوشت تهیه می‌شود. در ترکیبات این غذا گاهی از کشک به جای ماست استفاده می‌شود.

دلمه برگ مو

این غذا که در همه جای ایران طبخ می‌شود و طرفداران بسیاری نیز دارد از غذاهای اصیل تبریز است. در تهیه دلمه برگ مو از برنج، بلغور، لپه، پیاز، سبزی دلمه و روغن حیوانی استفاده می‌شود. این ترکیبات نهایتا در برگ درخت انگور پیچیده و پخته می‌شوند.

 فلایتیو امکان خرید بلیط چارتر را برای شما فراهم کرده است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط