tehranflightio
1395/05/16 - 15:38 ایرانگردی

تهران شتر ندارد! / به بهانه جشن دویست و سی سالگی پایتخت شدن تهران

شهرداری تهران قصد دارد امروز سیزده مرداد، جشن دویست و سی‌امین سالگشت انتخاب شهر تهران به عنوان پایتخت ایران را در میدان مشق برگزار کند.

تهران، در گذشته شهر خوش و آب هوایی بود، هر چند امروز شاید خیلی خوش آب و هوا نباشد، اما به هر حال کویر نیست، با شتر در آن رفت و آمد نمی شود، درخت دارد، خیابان دارد، چند دریاچه مصنوعی، استخر روباز و بسته دارد، پارک های جنگلی دارد، انواع پیست های دوچرخه سواری، رالی، اسکی و ... دارد، حتی نهر هم دارد، کوه هم دارد، بزرگراه های زیادی هم دارد، مترو و شبکه حمل و نقل اتوبوس تندرو یا همان بی آر تی هم دارد، فروشگاه های خیلی بزرگی در این شهر هست، اصطلاحا به آنها هایپر مارکت می گویند، سینماها تقریبا در تمام محله های شهر وجود دارند، سالن های تئاتر و کنسرت هم خیلی زیاد هستند، راستی گذشته از مجتمع های تجاری خیلی بزرگی که در تمام سطح شهر وجود دارد، تهران یک بازار دارد که بازار بزرگ تهران معروف است، رفتن به آن جا هم فال و است و هم تماشا؛ هم گردش و هم خرید و آشنایی با فرهنگ و تاریخ!

گفتم تاریخ!

ظاهرا تهران تاریخ هم دارد، گذشته از کاخ های سلطنتی، خیابان های تاریخی، خانه های تاریخی و معروف، تهران آثار باستانی هم دارد و در کمال تعجب موزه هم دارد!

نگارخانه هم دارد، برخی از آثار سالواردور دالی و پیکاسو هم در نگارخانه های تهران هست!

خلاصه تهران خیلی چیزها دارد، هتل دارد، رستوران های بزرگ و کوچک دارد و همه چیز در این شهر پیدا می شود، اما چرا این مطالب بدیهی را بیان کردم؟

چون هنوز مردم دنیا فکر می کنند، در تهران درخت وجود ندارد و با شتر رفت و آمد می شود، غافل از اینکه تهران مدت هاست به یک کلان شهر پیشرفته، سرسبز و زیبا تبدیل شده است. البته این طرز تفکر مردم دنیا تقصیر ما مردم ایران نیست، چون با یک جستجوی ساده اینترنتی می توان اطلاعات زیادی درباره تهران پیدا کرد و حداقل به این نتیجه رسید که خیلی از مردم ساکن تهران خودشان شتر را از نزدیک ندیده اند و به کویر هم نرفته اند.
به هر حال امیدوارم برگزاری جشن دویست و سی سالگی پایتخت شدن تهران بهانه ای باشد تا مردم دیگر کشور ها کمی درباره شرایط واقعی و امکانات زندگی در ایران و البته تهران بیشتر بدانند.

برای جستجوی پروازهای داخلی کلیک کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط