traditional-house-in-kashan
1395/12/04 - 16:37 ایرانگردی

اقامتگاه های بوم گردی در شهر کاشان


خانه منوچهری

مجموعه اقامتی خانه منوچهری واقع در بافت تاریخی شهر کاشان، یکی از گنجینه های بی نظیر معماری سنتی ایران به شمار می آید. این مجموعه با الهام از هنر و سنن این منطقه کویری با رعایت برترین میزان های مرمتی و افزودن تجهیزات کامل مطابق با الگوهای جهانی، پس از 3 سال مرمت و بازسازی شده است، اکنون به عنوان اقامتگاهی سنتی در کاشان مورد استفاده قرار می گیرد.

این مجموعه شامل 9 اتاق اقامتی است که هر یک ویژگی های تزئینی خاصی دارد. در 3 وجه حیاط نیز اتاق هایی مشرف به حوض آب و باغچه های زیبا قرار گرفته اند.

اتاق ناهارخوری خانه ،یکی از زیباترین فضاهای سنتی بنا است که با پنجره های ارسی مزین به شیشه های رنگینش برای صرف صبحانه و غذای سنتی ایرانی چشم به راه میهمانان است.

آب انبار عمارت با تغییر کاربری به یک فیلم خانه مجهز به آخرین تکنولوژي روز جهت استفاده میهمانان اقامتی و نیز همایش های خاص در نظر گرفته شده است.

این اقامتگاه بخش های مختلفی دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای اقامت در شهر کاشان به حساب می آید.

خانه صفا

قدمت خانه صفا به حدود 350 سال قبل می رسد. این خانه که مربوط به دوران صفویه است، در دوران زندیه با وقوع زلزله قسمت قابل توجهی از آن خراب شده و در زمان قاجار دوباره بازسازی شده است.

این خانه که پس از بازسازی، تجارت پارچه در آن احیا شد، در آبان ماه سال 1393 به منظور تبدیل به مرکز اقامتی- تاریخی بازسازی شد.

اقامتگاه بوم گردی خانه صفا دارای 2 قسمت است که فاز یک آماده و دارای 7 باب اتاق سنتی می باشد و فاز دو در حال بازسازی می باشد. هتل دارای دو طبقه منفی و یک طبقه همکف نیز است.

اقامتگاه سنتی صادقی

خانه تاریخی صادقی با بیش از 300 سال قدمت در بافت قدیم شهر کاشان واقع شده است. سبک خانه و معماری آن به صورت گودال باغچه ای است و مصالح آن عمدا خشت و اجر می باشد.

این مجموعه زیبای تاریخی دارای ۲ باب حیاط اندرونی و بیرونی و ۸ باب اتاق است که ۵ باب آن دارای سرویس بهداشتی داخل اتاق، با ظرفیت ۳۰ تخت پذیرای میهمانان می باشد.

مرمت این بنا در سال 1385 شروع و در سال 1394 به پایان رسیده است.

اقامتگاه صادقی در سال1387 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

اگر قصد سفر به کاشان را دارید با خرید بلیط اینترنتی قطار از سایت فلایتیو می توانید سفر خود را آغاز کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط