travel-in-ordibehesht
1396/01/29 - 13:02 ایرانگردی

اردیبهشت به کجا سفر کنیم؟​

فصل بهار و به خصوص اردیبهشت ماه، وقت سفر کردن است. با وجود اینکه همه جای ایران در اردیبهشت زیباست، بعضی شهرها در این ماه زیباترین حالت خودشان را دارند و بهترین جای ممکن برای سفر کردن هستند.

توصیه ما به شما این است که از تعطیلات و فرصت های اردیبهشت استفاده کنید و تا جایی که می توانید ایران را بگردید.

ما در این مطلب زیباترین مکان های ایران در فصل بهار و اردیبهشت را به شما معرفی می­کنیم.

اگر قصد سفر به مقصدهای زیر را دارید برای خرید اینترنتی بلیط قطار، پرواز چارتر و یا بلیط هواپیما به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

کردستان و اورامان

کردستان یکی از استان های غربی کشور است که به خاطر شرایط اقلیمی و آب و هوای آن، فصل بهار بهترین فصل برای سفر کردن به آن است.

این استان که سرزمین طبیعت، تاریخ، فرهنگ و یکی از اصیل ترین اقوام ایرانی است است، به لحاظ اقلیمی منطقه ‌ای کوهستانی با دشت‌ های مرتفع و دره ‌های پهن محسوب می شود. سرزمین کردستان سرشار از عناصری که هر گردشگری را جذب می ‌کند؛ جاذبه ‌های فرهنگی مانند زبان، موسیقی، رقص، جشن ‌ها و صنایع دستی متنوع و زیبا.

روستای اورامان تخت در جنوب غربی سروآباد و در بخش اورامان شهر مریوان نیز یکی از دیدنی های این استان در فصل بهار است.

این روستای باستانی که قدمت آن به دوره ساسانیان می رسد، مانند روستای ماسوله به صورت پله ای است و معماری منحصر به فردی دارد.

اورامان منطقه ‌ای بسیار زیبا و پر از روستاها و مناطق بکر طبیعی است که همچنان بافت قدیمی خود را با داشتن مراسم مختلف و منحصربه‌فرد و موسیقی ویژه‌ خود حفظ کرده است.

استان فارس و شیراز

همه ما درباره زیبایی های شهر شیراز در فصل بهار شنیده ایم. چهره شیراز در اردیبهشت ماه سرشار از گل های سپید نارنج به درختان است.

این شهر که پر از باغ های بهارنارنج است، در فصل بهار فضایی بسیار دلچسب و عطرآگین دارد.

اما علاوه بر شهر زیبا شیراز، استان فارس جاذبه های طبیعی دیگری هم دارد که در اردیبهشت ماه بسیار دیدنی می شوند.

دریاچه مهارلو در 20 کیلومتری جنوب شرقی شیراز، آبشار مارگون در 100 کیلومتری شهر شیراز، منطقه حفاظت شده تنگ بستانک در شمال استان فارس و تنگ تيزاب در شهرستان سپيدان از جاذبه های طبیعی این استان هستند که در فصل بهار زیبایی شان دوچندان می شود.

یاسوج

شهر یاسوج به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه­های دنا و در ارتفاع بیش از ۱۸۰۰ متری از سطح دریا دارای آب و هوایی خوش است و به واسطه برخوردار بودن از بارش­های مناسب آن را می توان سرزمین چشمه ­ساران نیز نام نهاد.

تنگ خرم ناز نیز در 27 کیلومتری شهر یاسوج در محور قدیم یاسوج به شیراز قرار دارد و در فصل بهار تکه ای از بهشت است.

خارهای کوتاه، کنگر، کاهوی وحشی و گیاهان مرتعی پوشش گیاهی این منطقه را فرا گرفته اند. همچنین درختان بادام وحشی، بلوط، بنه، بید، گلابی و گردوی وحشی، زلزالک، سنجد نیز در این منطقه به چشم می خورد.

رودخانه این منطقه در تمامی فصول سال پر آب است و شاخه ای از آن از این تنگ می گذرد و دارای آب سالم است.

آبشار بزرگ‌ و معروف‌ مارگون نیز‌ که در مرز دو استان‌ كهگيلويه‌ و بويراحمد و فارس‌، در شرق یاسوج قرار دارد، آبشاری بسیار بلند است که زیبایی آن در فصل بهار دوچندان می شود.

اين‌ آبشار بسيار بلند به‌ دليل‌ قرار گرفتن‌ در داخل‌ تنگه‌ زيبای مارگون‌ و تعدد رگه‌های‌ آبشاري‌ كه‌ به‌ درون‌ دره‌ و مسير رودخانه‌ می ‌ريزند و همچنين‌ به‌ دليل ‌پوشش‌ جنگلي‌ و درختانی‌ كه‌ در اطراف‌ آبشار وجود دارد، از ديگر آبشارهای اين‌ استان‌ معروفتر است‌. در پيرامون‌ اين‌ آبشار علاوه‌ بر جريان‌ رودخانه ‌ها و چشمه‌ ها، زيبايی‌ طبيعی‌ از دشت‌های‌ مملو از لاله‌ واژگون‌ و گل‌های‌ رنگارنگ‌ ختمی به چشم می خورد.

خوانسار

خوانسار در شمال غرب شهر اصفهان قرار گرفته و پوشش گیاهی متنوعی دارد که مهمترین آن لاله های واژگون هستند.

رویش هزاران لاله واژگون در آغاز هر بهار در دشت زیبای گلستان­کوه، جلوه بی‌نظیر و کمیاب طبیعت گوناگون حیات وحش در ایران را نمایان می ‌کند. گلستان­کوه در وسعتی افزون بر یک هزار هکتار در منطقه سردسیر غرب استان اصفهان در مسیر خوانسار به اصفهان قرار گرفته و بر فراز یکی از زیباترین کوه ‌های اصفهان که رویشگاه گل منحصربه‌فرد و کمیاب لاله ‌های واژگون و انواع دیگری از گیاهان مرتعی خودرو است خودنمایی می کند.

خوانسار در فصل بهار مملو از گل‌های طبیعی بویژه لاله سرخگون است که به رنگ سرخ مایل به بنفش بوده و از روز چهلم بعد از عید شکفته می ‌شوند و هنگام وزش باد سیر و روشن می شوند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط