سفر به اهواز
1396/09/27 - 9:00 ایرانگردی

با اهواز شهر شب زنده‌داران آشنا شوید

اگر از آن دسته‌اید که روزها ترجیح می‌دهید بخوابید و از غروب تازه موتورتان روشن می‌شود، اگر از آن دسته‌اید که در هر سفری بیشتر وقتتان به خاطر دیر بیرون آمدن از هتل و از دست دادن ساعات مفید روز هدر می‌رود و همیشه مورد شماتت همسفرانتان قرار می‌گیرید، می‌توانید آسوده و بدون نگرانی به اهواز سفر کنید!

این شهر، بهترین مقصد گردشکری برای افرادی شبیه به شماست. شهری که روز‌هایش به خاطر گرمای هوا ساکن و خاموش است، و شب‌هایش از غروب تا طلوع آفتاب سرشار از جنب و جوش!

همین حالا سفرتان به اهواز را برنامه ریزی کنید، و بلیط پرواز به اهواز را توسط فلایتیو رزرو کنید.

 

چه فصلی به اهواز سفر کنیم؟

گرمای طاقت‌فرسا معمولا باعث می‌شود تعداد کمتری گردشگر تابستان را برای سفر به این شهر انتخاب کنند. بیشتر سفر‌ها در زمستان و عید برنامه‌ریزی می‌شوند. فصلی که برای دوست ‌داران گرما در شهر‌های دیگر همراه با برف و یخبندان است، در اهواز شبیه به یک بهار دل‌انگیز می‌شود.

 

در اهواز چه ببینیم؟

دیدنی‌های اهواز کم نیستند اما مهمترین جاذبه‌های گردشگری به کارون و اطراف آن مربوط می‌شود. کارون عامل حیات و بقای شهر است. از ارتفاعات زاگرس مسیر پر پیچ‌وخمی را طی می‌کند تا به خورستان و اهواز می‌رسد و شهر را آبیاری می‌کند.

تماشای رود در غروب و طلوع آفتاب، کاریست که نه تنها گردشگران بلکه بسیاری از اوقات، اهالی شهر را هم به اطراف رود می‌کشاند. قایق‌رانی و پیاده‌روی روی پل سفید که یکی از زیباترین پل‌های کارون است هم از تفریحاتی‌ست که معمولا نمی‌توان از سفر اهواز جدا کرد.

البته دیدنی‌های اهواز فقط به کارون ختم نمی‌شود. خانه ماپار، خیابان‌های نادری و لشکرآباد، آرامگاه علی‌بن‌مهزیار اهوازی و بسیاری دیگر از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی وجود دارند که همگی با هم سفر به اهواز را زیباتر و خاطره‌انگیز‌ می‌کنند.

 

در اهواز چه بخوریم؟

اگر از آن دسته ماجراجویانی هستید که طعم‌های تازه شگفت‌زده‌تان می‌کند، شکم‌گردی در اهواز برای همیشه در خاطرتان خواهد ماند! اهواز پر از رستوران و کافه و سفره‌خانه است. شاید کمتر غذاییست که در این شهر بزرگ نایاب باشد. چه دنبال غذای ایرانی باشید و چه فرنگی، بالاخره در گوشه‌ای از شهر به غذای مطلوبتان خواهید رسید.

اما پیشنهاد ما این است که در این شهر فقط غذاهایی بخورید که جز در اهواز جایی پیدایشان نخواهید کرد، یا دست کم با آن کیفیت نصبیتان نخواهد شد. برای پیدا کردن این غذاها لازم نیست خیلی هم جستجو کنید. هر کجا سر بگردانید، انواع و اقسام غذاهای دریایی با شیوه‌های طبخ جنوبی، پر از ادویه و تمر هندی و فلفل، انواع و اقسام فلافل‌ها و سمبوسه‌ها، انواع شیرینی‌ها و قهوه‌های عربی که همراهشان سرو می‌شود، به چشمتان خواهد خورد.

 

از اهواز چه سوغاتی به خانه ببریم؟

اگر انبوهی تجربه و شگفتی و تازگی‌ای که در اهواز به دست می‌آورید و می‌بینید را بعنوان مهمترین سوغات سفرتان کنار بگذاریم، سوغاتی‌های زیادی در بازار‌ها و مغازه‌های اهواز وجود دارند که نمی‌شود به راحتی از کنارشان گذشت.

صنایع دستی اهوازی‌ها مثل باقی مردم خوزستان تا حد زیادی به حصیر بافی مرتبط است. بوریا بافی یکی از انواع مهم آن است. به جز صنایع دستی، گردشگران، بسیاری از خوراکی‌های اهواز را هم بعنوان سوغاتی می‌خرند. مهمترین آنها خرمای اهواز است که در تمام ایران شهرت دارد. شما می‌توانید خود این خرما‌ها یا محصولات خوشمزه‌ی دیگری که از آن تهیه می‌شود، مثل کلوچه خرمایی، رنگینک خرما، قند خرما، شیره خرما و... را به شهرتان ببرید.

 

در اهواز کجا اقامت کنیم؟

اگر فقط هتل‌های پنج ستاره راضی‌تان می‌کند، قبل از سفر به اهواز باید برنامه‌ریزی زمانی دقیق‌تری داشته ‌باشید. هتل پارس، تنها هتل پنج ستاره‌ی شهر است، و رزرو آن برای روز‌های پر سفر سال کار ساده‌ای نیست. بنابر‌این در چنین شرایطی سعی کنید سراغ ‌سفر‌های لحظه آخری نروید.

اما اگر ستاره‌های هتل برایتان اهمیت خاصی ندارد، به هیچ‌ وجه در اهواز مشکلی از بابت اقامت نخواهید داشت. شهر تعداد زیادی هتل‌های چهار، سه و دو ستاره دارد که به راحتی قابل رزرو و دسترسی‌اند.

البته اقامت‌گاه‌های سنتی مثل مضیف‌های عربی هم به تازگی در اطراف شهر رونق گرفته‌اند، و مناسب مسافرانی‌اند که تمایل دارند لایه‌های توریستی را کنار بزنند، و به بطن جامعه و مردم نزدیکتر شوند.

 

 

شما چند بار به اهواز سفر کرده‌اید؟ چه اتفاقات و دیدنی‌هایی در اهواز برای همیشه در خاطرتان حک شده است؟ تجربیات سفرتان به اهواز را در قسمت نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط