روستای واریان؛ نگین سبز سد کرج
1396/07/12 - 17:00 ایرانگردی

روستای واریان؛ نگین سبز سد کرج

روستاهای بکر ایران معمولا از پایتخت به دورند و در میان پیچ و خم جاده‌های کوهستانی یا جنگل‌های انبوه واقع شده‌اند. اما در اطراف تهران نیز چند روستا وجود دارند که هنوز می‌توان چشم را به زیبایی خود خیره کنند. یکی از این روستاها که اتفاقا دارای مشخصات ویژه‌ای نیز است، «واریان» نام دارد. این روستای زیبا در 25 کیلومتری جاده چالوس از کرج و در گوشه‌ای از سد کرج واقع شده است و از توابع ارنگه به شمار می‌آید.

واریان همچون نگین سرسبزی در بخش شرقی سد کرج خوش نشسته است و دورنمایی بسیار چشم‌نواز دارد. این روستا پیش از آن‌که در پشت سد پنهان شود در بستر رودخانه کرج قرار گرفته بود اما با ساخت سد مردم آن به بالادست رودخانه رفتند و واریان همچون یک شبه جزیره متصل به کوه از جاده و شهر دور شد و اکنون دسترسی به آن تنها از طریق قایق ممکن است. قایق‌هایی که مثل اتوبوس دریایی وظیفه حمل مسافران را به واریان دارند در گوشه جاده و کنار سد حضور دارند. البته قانون این روستا این است که ورود عموم به آن آزاد نیست و تنها ساکنان واریان و میهمانان آن‌ها می‌توانند به آن وارد شوند! که البته این موضوع به بکر بودن آن بسیار کمک کرده است.

واریان با طبیعتی بکر که از درختان، آبشار، چشمه‌ها و گل‌ها و کوهی که آن را در بر گرفته است و آب و هوایی که هر بیننده‌ای را مست می‌کند یکی از زیباترین روستاهای ایران به شمار می‌آید. پوشش گیاهی واریان بسیار غنی است و مردم آن از دیرباز به ورزش‌های آبی همچون شنا و اسکی روی آب مشغولند. البته اکثر مردم این روستا در محله‌ای به نام واریان نو واقع در مرکز کرج زندگی می‌کنند و واریان جز برای استفاده ییلاقی ساکنان بومی اندکی دارد. اگر گذرتان به جاده چالوس افتاد بازدید از این روستای بی‌نظیر را هرچند از راه دور از دست ندهید. اگر شرایط ورود به روستا را ندارید می‌توانید با پارک اتومبیل خود در کنار جاده دمی به تماشای آن در پس پشت سد آبی رنگ کرج بنشینید.
فلایتیو امکان خرید بلیط قطار و بلیط هواپیما را برای شما فراهم کرده است. 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط