dubai-visa

چگونه ویزای امارات متحده عربی (دوبی)بگیریم؟

آشنایی با شهر دوبی

امارات متحده عربی، اتحادی متشکل از هفت شیخ نشین به نام های ابوظبی، دوبی، شارجه، عجمان، فجیره، رأس الخیمه و ام القوین است که بعد از استقلال از بریتانیا در سال 1971 میلادی شکل گرفته است.

دوبی که بزرگترین و توریستی ترین شهر امارات متحده عربی است، با پیشرفت های نوین شهرسازی و توسعه فضاهای توریستی خود توانسته در سال های اخیر به یکی از مهم ترین مراکز توریستی منطقه خاورمیانه و جهان تبدیل شود.

شهر دوبی که ریشه های شکل گیری آن به سال 1799 میلادی بر می گردد، با کشف نفت در آن به یکی از منابع مهم نفتی جهان تبدیل شد و در فاصله کوتاهی 300 درصد جمعیت تازه جذب کرد.

با وجود این درآمد قابل توجه نفتی، امروزه دوبی درآمد عمده خود را از راه گردشگری و جذب توریست به دست می آورد. این کشور که توجه توریست ها را از راه ساخت و سازهای بزرگ، رویدادهای تفریحی و ورزشی و مراکز خرید بزرگ به خود جلب می کند، با جای دادن بیش از ۷۰مرکز خرید بزرگ (شامل دبی مال، بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان) در خود، به عنوان پایتخت خرید خاورمیانه شناخته می شود.

علاوه بر این، هر ساله به مدت یک ماه، جشنواره خرید دوبی در طول ماه ژانویه در این کشور برگزار می شود که تمامی شهر را به مرکز خریدی بزرگ تبدیل می کند و برنامه های متنوع موسیقی، هنری و رقص محلی در آن برگزار می شود.

از آنجا که اکثر جمعیت شهر دوبی از مهاجران آسیایی تبار مانند هندی ها، بنگلادشی ها، فیلیپینی ها و ... تشکیل شده، فضایی مناسب و چند فرهنگی در این کشور برای زندگی شهروندان و پاسخ گویی خواسته های گردشگران فراهم شده است.

این شهر که گران ترین شهر خاورمیانه و بیست و دومین شهر گران جهان است، حق برگزاری مراسم اکسپو 2020 (اکسپو (نمایشگاه جهانی) رویدادی فرهنگی-تجاری است که در فواصل چند ساله در کشورهای مختلف برگزار می‌شود) را به دست آورده و در سال 2020 درآمد بالایی از این راه کسب خواهد کرد.

این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی آن (قرار گرفتن در حاشیه خلیج فارس) و نزدیکی به ایران، سالانه تعداد زیادی توریست از کشور ما جذب می کند.

انواع ویزای دوبی

- ویزای توریستی

از آنجا که برخلاف کشورهای دیگر، ویزای توریستی دوبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار انجام می شود (و نه سفارت امارات متحده عربی)، دریافت این ویزا بسیار آسان و راحت است. تعداد زیادی از شرکت های مسافرتی بدون نیاز به حضور شما برای دریافت ویزا، این کار را با دریافت مبلغی پول برایتان انجام می دهند.

این ویزاها متناسب با درخواست شما، برای اقامت های 14 روزه، یک ماهه و 3 ماهه صادر می شود.

- ویزای ترانسپورت

ویزای ترانسپورت 14 روز اعتبار دارد و قابل تمدید نیست. معمولا آژانس های مسافرتی برای تورهای 3 شب و 4 روز این نوع ویزا را برای مسافران خود می گیرند.

- ویزای کار

این ویزا که به شما امکان اقامت 3 ساله در دبی را می دهد، معمولا باید از طریق کفیل یا شرکتی که شما را استخدام کرده درخواست داده شود.

ویزاهای دیگری چون ویزای تجاری، اقامت، شریک لایسنس و ... هم توسط سفارت امارات متحده عربی صادر می شوند که هر یک قوانین و شرایط مربوط به خود را دارند.

مدارک لازم برای دریافت ویزا

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی دوبی:

- اسکن رنگی و با کیفیت از دو صفحه اول پاسپورت

- اسکن رنگی ۱ قطعه عکس

- چک ضمانت برگشت و تعهد نامه در صورت نیاز

اطلاعات تکمیلی

- ویزای توریستی امارات یک ماه اعتبار دارد و برای اقامت 14 روزه صادر می شود. در صورت اقامت بیشتر، باید به ازای هر روز اقامت اضافه، 100 درهم جریمه دهید و با تبعات قانونی آن رو به رو شوید.

- ویزای دوبی به دو صورت عادی و فوری صادر می شود که صدور در حالت عادی 7 روز کاری و در حالت فوری 3 روز کاری زمان می برد.

- در صورت قصد ورود به کشور امارات از طريق فرودگاه شهری غير از دوبی (فرودگاه ابوظبی، شارجه و ..)، باید ويزای ورود به همان شهر را تقاضا کنید که این ویزا 500 درهم هزینه دارد.

- خانم های مجرد زیر 30 سال، در صورت سفر با پدر، مادر و یا همسر خود، ویزای دوبی را راحت تر دریافت می کنند. 

برای اطلاع از پروازهای دوبی و خرید بلیط هواپیما می توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط