japan-visa

چگونه ویزای ژاپن بگیریم؟

آشنایی با ژاپن

مجمع الجزایر ژاپن، کشوری است قرار گرفته در اقیانوس آرام، واقع در منطقه آسیای شمال شرقی. این کشور کاملا در آب محصور است و با چین، کره جنوبی، کره شمالی و روسیه مرز آبی دارد.

ژاپن که یکی از قدرت های بزرگ اقتصادی جهان است، در پایان جنگ جهانی دوم، تمام متصرفات خود (آنهایی که فراسوی دریا بودند) را از دست داد و وسعتش به میزان فعلی، یعنی چیزی حدود ۳۸۷۰۰۰ کیلومتر مربع کاهش پیدا کرد. پایان جنگ جهانی دوم برای ژاپن بسیار تلخ بود. آنها پس از یک جنگ طولانی مدت در اقیانوس آرام، سرانجام پس از بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی، بدون قید و شرط تسلیم شدند. حاصل این جنگ خانمان ‌سوز برای ژاپن به شدت وحشتناک بود.

اما پس از پایان جنگ، این کشور با یک برنامه منظم و حساب شده در راستای توسعه صنعتی، توانست به رشد اقتصادی چشمگیری برسد و به یکی از بزرگ‌ ترین اقتصادهای دنیا و همچنین دومین قدرت صنعتی جهان بدل شود (به خصوص در صنعت خودرو سازی و لوازم الکترونیک).

ژاپن با جمعیتی حدود ۱۲۸ میلیون نفر، دهمین کشور پرجمعیت جهان است. توکیو، پایتخت ژاپن، حدود ۳۵ میلیون نفر جمعیت دارد و از بزرگترین و گرانترین پایتخت‌ های جهان به شمار می‌ آید. با وجود این، بیش از سه چهارم جمعیت ژاپن در شهرهای ساحلی جزیره های کوهستانی و جنگلی آن زندگی می کنند.

ژاپن کشوری کوهستانی است و بیشتر جزایر آن آتشفشانی و زلزله خیز هستند (آمارها نشان می ‌دهد سالانه حدود ۱۵۰۰ زمین لرزه در این کشور روی می دهد).

ژاپن به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود، در زمینه منابع طبیعی، مواد معدنی و ثروت ‌های زمینی و زیرزمینی از فقیرترین کشورهای جهان محسوب می شود.

مجمع الجزایر ژاپن به دلیل گستردگی طولی بسیار زیاد، از تنوع آب و هوایی بسیار زیادی نیز برخوردار است و آب و هوای مناطق مختلف آن متفاوت است. با وجود اینکه تمام کشور معتدل است، بخش شمالی آن زمستان های سرد، طولانی و پر برف و بخش جنوبی آن تابستان های بسیار گرم و زمستان‌ های معتدل دارد.

کشور ژاپن جامعه ای سنتی با سلسله مراتب اداری و اجتماعی بسیار قوی است. این کشور مجموعه ای است از سنت ‌های فرهنگی ریشه‌ دار، زیارتگاه و معابد باستانی، باغ‌ های سرسبز، مناظر کوهستانی و هتل ها و مسافرخانه های سنتی و مدرن.

شهرهای کویا سان، ایشیگاکی، کاماکورا، کیوتو، کانازاوا و توکیو، از شهرهای توریستی و دیدنی ژاپن هستند.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما ژاپن را دارید می توانید از خدمات فلایتیو استفاده کنید.

انواع ویزا

- تجاری

- توریستی

- دیدار از دوست

- دیدار از اقوام

- شرکت در کنفرانس و مسابقات ورزشی

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی ژاپن

علاوه بر مدارک زیر ممکن است در طول بررسی پرونده، مدارک دیگری نیز از متقاضی خواسته شود.

- گذرنامه متقاضی ( درصورت امکان گذرنامه های قدیمی هم ارائه شود)

- فرم تکمیل شده تقاضای ویزا

- یک قطه عکس 4.5*4.5 با زمینه سفید

- برنامه سفر به همراه رزرو هتل (شهرهایی که قصد اقامت در آن را دارید)

- شناسنامه متقاضی به همراه ترجمه انگلیسی رسمی از آن

- گواهی رسمی درآمد (در صورتی که متقاضی درآمد ثابت ندارد پرینت گردش حساب سه ماه اخیر حساب بانکی قابل قبول است)

در نظر داشته باشید که ترجمه انگلیسی رسمی مدارک فارسی، باید در سه ماه اخیر صادر شده باشد. هزینه ویزای یکبار ورود کشور ژاپن 1,190,000 ریال است.

ارتباط با سفارت ژاپن

آدرس: تهران، خیابان زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک 162

تلفن: 22660710-021

ایمیل بخش كنسولي و امور مربوط به ویزا: consular@th.mofa.go.jp

ساعت کار بخش ویزا: روزهاي يكشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8:30 الی 10:30

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط