south-africa-visa

چگونه ویزای آفریقای جنوبی بگیریم؟

آشنایی با آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی کشوری است قرار گرفته در جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا، در سواحل دو اقیانوس هند و اطلس و در همسایگی کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو.

آفریقای جنوبی که نسبت به دیگر کشورهای آفریقایی رویدادها و مسائل متفاوتی را تجربه کرده است، موقعیت و جایگاه کنونی اش نیز نسبت به دیگر کشورهای آفریقایی در جهان متفاوت است.

این کشور به دلیل مهاجرت های مکرر از اروپا، پس از ایجاد ایستگاهی در کیپ تاون به دست کمپانی هند شرقی هلند و اهمیت استراتژیک آبراه کیپ پس از بسته شدن کانال سوئز در جنگ 6 روزه، در میان کشورهای غربی اهمیت زیادی پیدا کرد.

آفریقای جنوبی از سال ۱۷۹۷ به تدریج تحت سیطره امپراتوری بریتانیا درآمد که این موضوع وضعیت بومیان آفریقایی را تضعیف کرد و منجر به درگیری ها و جنگ های زیادی میان آنان شد.

اما یکی از مهم ترین درگیری های این کشور به قوانین تبعیض نژادی که با نام «آپارتاید» شناخته می شود، بر می گردد. در سال 1948، حزب ملی آفریقای جنوبی به قدرت رسید و به اجرای قوانین جداسازی نژادی در کار، اقتصاد، جامعه، آموزش و ... پرداخت.

به همین خاطر در حالی‌ که اقلیت سفیدپوستان از بالاترین استاندارد زندگی قاره آفریقا، که برابر سطح زندگی در کشورهای غربی جهان اول بود، برخوردار شده بودند، اکثریت سیاهپوستان از هرگونه استانداردی در درآمد، تحصیل و حتی ورود به ادارات دولتی محروم بودند.

آپارتاید نژادی که روز به روز باعث جنجال بیشتر در جهان می ‌شد و به شورش و ناآرامی ‌های داخلی آفریقا دامن می زد، به تدریج از سال 1990، با تلاش های فراوان نلسون ماندلا، استیو بایکو، هلن سوزمن و ... لغو شد.

این کشور که از آن به عنوان ملت رنگین کمان یاد می کنند، در حال حاضر حدود 44 میلیون جمعیت دارد که 79 درصد آنها آفریقایی سیاهپوست، 6/9 درصد آنها سفیدپوست، 9/8 درصد آنها رنگین پوست و 5/2 درصد آنها هندی-آسیایی هستند.

آفریقای جنوبی تنها کشور جهان است که سه پایتخت دارد. کیپ‌تاون (بزرگترین شهر)، پرتوریا (پایتخت اداری) و بلوئم فونتین (پایتخت قضایی) از پایتخت های این کشور هستند.

پارک ملی کروگر، غارهای استوک فونتین، موزه آپارتاید، جزیره روبن، سان سیتی و ...، از جاذبه های دیدنی این کشور هستند که هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب می کنند.

اگر قصد سفر به آفریقای جنوبی را دارید می توانید بلیط هواپیما خود را به صورت آنلاین خریداری کنید و از جاذبه های طبیعی و توریستی آن لذت ببرید.

انواع ویزا

- توریستی

- تجاری

- دیدار از دوستان و بستگان

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی

- فرم تکمیل شده تقاضای ویزا به زبان انگلیسی (ترجیحا تایپ شده)

- دو قطعه عكس 4 × 3 با پشت نويسي كامل شامل نام و نام خانوادگي (با حروف بزرگ لاتين) و تاريخ تولد به تقويم ميلادی (با اعداد لاتين)

- كپي بليط و یا رزرو بلیط رفت و برگشت به آفریقای جنوبی (تاريخ رفت حداقل پنج روز كاري بعد از تاريخ تحويل مدارك باشد)

- نامه انگلیسی زبان از محل کار یا موسسه آموزشی (دانشگاه و مدرسه)، بر روی سربرگ رسمی مؤسسه که حاوی اطلاعاتی چون نام و نام خانوادگی، شماره گذرنامه، تاريخ شروع به كار، طول مدت استخدام/تحصيل، سمت (عنوان شغلی)، ميزان حقوق، تاريخ شروع و اتمام مرخصی باشد.

در صورتی که متقاضی كارفرما باشد، نامه فوق بايد توسط شخصی غير از خودش امضا شود. صاحبان مشاغل آزاد بايد كپي جواز كسب و اصل ترجمه رسمي آن را ارائه دهند.

بازنشستگان می توانند حكم و يا فيش حقوقی ترجمه شده خود را ارائه کنند.

- اصل گذرنامه امضا شده متقاضی كه حداقل تا یک ماه پس از خاتمه سفر او اعتبار داشته باشد.

- كپي گذرنامه از صفحات 2 تا 5، همراه با کپی تمام رواديدهای قبلی در برگه A4

- فرزندان زير 18 سال كه با يكي از والدين و يا به تنهايی سفر می کنند بايد رضايتنامه كتبی محضری تائيد شده از ديگر ولی خود داشته باشند. (دو نسخه با ترجمه)

- فرزندان زیر 18 سال باید شناسنامه خود را در دو نسخه ترجمه کنند. یک نسخه از آن باید هنگام تحویل مدارک به سفارت و نسخه دیگر به مأمور مهاجرت كشور آفريقاي جنوبی تحویل داده شود.

- ارائه مدرك معتبر از نام، آدرس، شماره تلفن و فكس هتل یا محل اقامت در آفريقاي جنوبي

- صورتحساب بانكی ترجمه شده به زبان انگليسی، شامل تراکنش های سه ماه اخير و يا ترجمه فيش حقوقی سه ماهه آخر

- برنامه سفر (شهرهايي كه قصد ديدنشان را داريد و طول مدت اقامت در نظر گرفته شده در هر يك از آنها) و تاييديه هتل های رزرو شده در هر شهر

اطلاعات تکمیلی

- صدور ویزای توریستی آفریقای جنوبی، 5 روز کاری زمان می برد.

- هزینه صدور ویزا 150 هزار تومان است که هنگام تحویل مدارک، به صورت نقدی باید پرداخت شود.

- تمامی مدارک ارائه شده به سفارت باید ترجمه و تأیید شده (کپی برابر اصل) باشد.

ارتباط با سفارت آفریقای جنوبی

آدرس: تهران، تجریش، خیابان ولیعصر، مقابل پمپ بنزین باغ فردوس، خیابان یکتا، پلاک ٥

تلفن: ٢٢٧٧٠٢٨٦ـ٠٢١

ایمیل: consular@southafricanembassy.ir

ساعت کاری بخش ویزا: دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط