بلیط هواپیما ارمنستان

بلیط هواپیما ارمنستان

خرید پرواز تهران به ایروان ارمنستان

بهترین قیمت بلیط ارمنستان

بلیط ارزان ایروان

جستجوی پروازهای بیشتر

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

آشنایی با ارمنستان

پرواز تهران به ایروان

بین مرز ایران، گرجستان و آذربایجان کشوری با قدمت چند هزار ساله پیش از میلاد مسیح وجود دارد که بر فراز بلندترین کوه آن کشتی نوح فرود آمده. بلیط هواپیما ارمنستان که تهیه کردید، خوب است که کمی هم درباره تاریخ این کشور بدانید. روایت است که قدیم‌ترها این کشور را با نام بنیان‌گذار ملت ارمنی‌ها، به نام هایک می‌شناختند. هایک مردی چهار شانه و هیکلی که نتیجه (فرزند نوه) حضرت نوح بود و برای فرار از ظلم و ستم از بابل به همراه خانواده‌اش به سمت شمال غرب رفت. به فلاتی رسید، آن جا را هایکاش نام‌گذاری کرد و بعدها این سرزمین را ارمنستان نامیدند. مساحت این کشور حدود ۲۹هزار و ۸۰۰ کیلومتر مربع می‌رسد. بیشتر مردم این کشور قبل از میلاد، زرتشتی و یکتاپرست بودند. ارمنستان از اولین کشورهایی بود که دین مسیحیت به آن راه پیدا کرد. مردم این کشور به زبان ارمنی صحبت می‌کنند که یکی از زیر شاخه‌های زبان فارسی است. ارمنی‌ها تا اواخر سده چهارم میلادی از خط سریانی و یونانی استفاده می‌کردند، به همین خاطر هم تاریخ این کشور به زبان سریانی نوشته شده است. حتی بعدها هم در مراسم مذهبی کلیساها هم به همین زبان صحبت می‌کردند. هر چند که زبان دوم کشور ارمنستان روسی است. برای سفر به این کشور بهتر است که پول خود را به درام تبدیل کنید که معادل ۴۹۰ ریال است. زوارتنوتس تنها فرودگاه بین‌المللی در کشور ارمنستان و یکی از فرودگاه‌های مهم منطقه قفقاز است. ساخت این فرودگاه از سال ۱۹۶۱ شروع شد تا سال ۲۰۱۱ به شکل فعلی به پایان رسید.

بلیط هواپیما ارمنستان
بلیط هواپیما ارمنستان
پرواز ارمنستان
پرواز ارمنستان
بلیط تهران ایروان
بلیط تهران ایروان
پرواز ایروان
پرواز ایروان
پشتیبانی ۲۴ ساعته پرواز ارمنستان
پشتیبانی ۲۴ ساعته پرواز ارمنستان

ارمنستان کجاست؟

ارمنستان، کشور کوچکی که جای خود را بین توریست‌ها باز کرده است و با تاریخ غنی که دارد، گردشگران را به سمت خود می‌کشاند. قله آرارات یکی از جاذبه‌های خیره‌کننده این کشور، نماد ملی ارمنستان است که بخش عمده‌ای از بلندی‌های این کشور با مرکزیت این کوه شناخته می‌شوند. همان‌جایی که کشتی نوح بر آن فرود آمد. رد بسیاری از آثارها در ارمنستان را که بگیریم به تاریخی دوازده هزار سال پیش از میلاد برمی‌گردیم. یعنی زیست هموسپینس‌ها!

بلیط هواپیما ارمنستان را که تهیه کردید حتما خیابان‌گردی در کوچه ‌پس کوچه‌های ارمنستان، جاذبه‌های تاریخی آن،‌ از موزه‌های این کشور گرفته تا کلیساهای چند هزار ساله و طبیعت بکری که دارد، را فراموش نکنید. هر کسی را وسوسه می‌کند تا در اولین فرصت به این کشور سفر کند. موضوع مهم این است که چه زمانی و چگونه به این کشور سفر کنیم؟

بلیط هواپیما ارمنستان

سفر تفریحی به ارمنستان

هنگام خرید بلیط هواپیما ارمنستان به فصل سفر توجه کنید. ارمنستان کشوری ۴ فصل است، از همین رو در فصل زمستان آب‌وهوای سردی دارد، به خصوص در مناطق کوهستانی و از ماه اردیبهشت تا مهر گرم‌ترین ماه‌های سال را دارد. بهترین زمان برای سفر به این کشور، فصل بهار و ایام نوروز است که هوا رو به گرمی می‌رود. اگر هم قصد شما از سفر خرید از حراجی‌هایی این کشور است، فصل زمستان بهترین زمان است و در این ماه لباس‌های گرم خود را فراموش نکنید. ایروان در میان مقاصد گردشگری از نظر آب و هوا، رتبه چهلم را از صد دارد. 

به یاد داشته باشید که یکی از فاکتورهای سفر وسیله نقلیه است با توجه به زمان کیفیت آن هم تغییر می‌کند. هواپیما یکی از راحت‌ترین و ایمن‌ترین وسایل حمل‌ونقل عمومی محسوب می‌شود و ارمنستان تجهیزات مدرنی در صنعت هوایی خود دارد که کمک زیادی به صنعت گردشگری این کشور کرده است. از نظر زمانی حدود نیم ساعت ارمنستان از ایران جلوتر است.

سفر تحصیلی به ارمنستان

نزدیکی ارمنستان به ایران، هزینه رفت‌وآمد ارزان به ایران، نزدیکی فرهنگ‌های یکسان خانواده‌های ارمنی به ایران و امنیت اجتماعی بالای این کشور باعث شده تا دانشگاه‌های این کشور به خصوص دانشگاه دولتی ایروان مورد توجه دانشجویان قرار بگیرد. در این کشور رشته‌های تحصیلی در گروه‌های علوم انسانی، پزشکی، علوم مهندسی، علوم پایه و هنر به زبان‌های مختلف تدریس می‌شوند. بسیاری از خانواده‌ها و دانشجویان هزینه پایین شهریه دانشگاه‌ها را از مهم‌‌ترین دلیل برای انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل می‌دانند.

سفر کاری به ارمنستان

شما برای کار در ارمنستان باید مجوز از اداره کار داشته باشید، صاحبان کسب‌وکار و مدیران و فرادی که دارای تخصص خاصی هستند از این قاعده معاف هستند. مجوز کار باید از طرف کارفرما به صورت قانونی صادر شود. البته طبق قانون درخواست کارفرما برای جذب نیرو باید برای خود شهروندان ارمنی و سپس برای کارگران خارجی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. جالب است بدانید که ارمنستان یکی از کشورهای کوچک در منطقه قفقاز است،‌ به دلیل اقتصاد نامناسبی که دارد از سرمایه گذاران خارجی و کارآفرینان استقبال می‌کند.

کار در ارمنستان و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار ارمنستان از جمله مواردی است که شما به عنوان شخصی که به دنبال کار در ارمنستان هستید از مراحل آن باید مطلع باشید. این نکته نیز نباید نادیده گرفته شود که برای کار در ارمنستان شما باید به زبان رسمی این کشور یعنی ارمنی آشنایی داشته باشید. بعضی از کشورها امکان سفر برای مدت مشخصی به ارمنستان بدون ویزا را دارند.

سوالات متداول ارمنستان

از فلایتیو بپرسید

قیمت بلیط هواپیما ارمنستان چقدر است؟

همه‌چیز بستگی به زمان خرید شما دارد. مثلا اگر از سه یا چهارهفته زودتر به دنبال خرید بلیط باشید قیمت بهترین نصیب شما خواهد شد. اما عموما باید انتظار قیمت ۵ میلیون تومانی برای بلیط رفت و برگشت داشت.

میزان بار مجاز پرواز تهران ایروان ارمنستان چقدر است؟

می‌توانید در پرواز ارمنستان در مسیر تهران به ایروان نزدیک به ۲۰ کیلوگرم بار همراه خود داشته باشید. این رقم وابسته به ایرلاین تغییر می‌کند و تا ۴۰ کیلوگرم هم افزایش دارد.

آیا برای خرید پرواز ارمنستان به ویزا نیاز داریم؟

خیر. شهروندان ایران با همراه داشتن پاسپورت امکان ورود به کشور ارمنستان را دارند. برای خرید بلیط هم نیازی به ویزا نیست و همان اطلاعات پاسپورت شما کافی است.

چطور ارزانترین بلیط پرواز ارمنستان را پیدا کنیم؟

فلایتیو امکان خرید پرواز ارزان در مسیر ارمنستان را فراهم کرده. قیمت‌های فلایتیو رقابتی است و امکان مقایسه دارد. وارد صفحه پروازها شوید و فیلتر ارزانترین را انتخاب کنید تا ارزانترین پرواز ارمنستان را ببینید.

مقصد محبوب بلیط هواپیما

پیشنهاد فلایتیو

بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما پاریسلیست بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما مسقطلیست بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبوللیست بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما شیرازلیست بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما دبی
بلیط هواپیما دبیلیست بلیط هواپیما دبی
بلیط هواپیما تورنتو
بلیط هواپیما تورنتولیست بلیط هواپیما تورنتو
بلیط هواپیما آمریکا
بلیط هواپیما آمریکاپرواز تهران به آمریکا