بلیط هواپیما بغداد
راهنمای سفر به بغداد

بلیط هواپیما بغداد

بلیط چارتر بغداد

بهترین قیمت بلیط بغداد

جستجوی پروازهای بیشتر

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

آشنایی با بغداد

با تهیه بلیط هواپیما بغداد شما به شهر محبوب داستان‌های هزار و یک شب سفر می‌کنید. این شهر در کنار رود دجله قرار گرفته است. شهری که منصور دوانیقی زمان کشف آن گفته «این همان شهری است که من باید آن را پیدا می‌کردم، جایی که باید در آن زندگی کنم و جایی که فرزندانم باید بر آن سلطنت کنند.» گفته می‌شود که شهر بغداد در ۳۰ ژوئیه سال ۷۶۲ در کرانه غربی رود دجله توسط عباسیان و در زمان خلیفه المنصور بنیاد شده است.

در سال ۱۴۵هجری قمری با خالدبن برمک تصمیم به ایجاد بغداد گرفتند. بغداد در سال‌های ۷۷۵ تا ۹۳۵ میلادی بزرگ‌ترین شهر دنیا بوده‌است. مذهب رسمی مردم، اسلام است؛ به طوری که ۵۰ درصد شیعه، ۳۲ تا ۳۷ درصد سنی هستند؛ هر چند که مذاهب دیگر نیز در این شهر آزاد هستند. همسایه‌های شهر بغداد عبارتند از اعظمیه، الکاظمیه، کراده، المنصور، دوره  بغداد الجدیده (بغداد جدید)، شهرک صدر و شهرک حریه.

بلیط هواپیما بغداد
بلیط هواپیما بغداد
پرواز تهران بغداد
پرواز تهران بغداد
بلیط بغداد
بلیط بغداد
بلیط پرواز بغداد
بلیط پرواز بغداد
پشتیبانی سفر به بغداد در فلایتیو
پشتیبانی سفر به بغداد در فلایتیو

بغداد کجاست؟

شما با خرید بلیط هواپیما بغداد به دومین شهر بزرگ جهان عرب و پایتخت عراق سفر می‌کنید. در دوران خلافت هارون الرشید، بغداد به مرکزیت نهضت ترجمه آثار علمی یونان درآمد. در آن زمان بغداد نام منطقه‌ی کوچکی در نزدیکی تیسفون بود. خود نام «بغداد» نامی فارسی به معنی خداداد است. مردم این شهر عربی، کردی جنوبی و سریانی صحبت می‌کنند. این شهر جایگزین تیسفون پایتخت شاهنشاهی ایران و دمشق پایتخت امپراتوری اموی شد.  در طول دهه ۱۹۷۰، عراق به دلیل افزایش شدید بهای محصولات نفتی که تنها قلم صادراتی آن کشور به‌شمار می‌رفت، شاهد دوره‌ای شکوفا و پر رونق بود.

در این دوران امکانات زیر بنایی مانند تجهیزات فاضلاب، آب آشامیدنی و بزرگراه ساخته شدند. از اینرو شاید بغداد جدید در کنار شهر قدیمی بغداد که در ۵۰ مایلی شمال بابل واقع شده بود، ساخته شده‌است. این شهر احتمالاً نخستین شهر بالای یک میلیون نفری دنیا نیز بوده ‌است. هنگام تهیه بلیط بغداد حتما پول خود را به دینار تبدیل کنید. نزدیک به یک نسل از پیدایش بغداد، این شهر به قطب علم و تجارت در جهان اسلام تبدیل گشت.

با تهیه بلیط هواپیما بغداد به شهری سفر می‌کنید که برخی معتقدند جمعیت آن بیش از یک میلیون نفر بوده و برخی دیگر تنها به وجود بخشی از این تعداد اعتقاد دارند. اما به گزارش سال ۲۰۱۵، جمعیت این شهر به ۸ میلیون نفر هم رسیده است.بلیط هواپیما بغداد

تحصیل در بغداد

اگر قصد شما از تهیه بلیط هواپیما بغداد برای تحصیل در این شهر است. باید بدانید که در دانشگاه‌های دولتی بغداد، شما باید در آزمون ورودی شرکت کنید، زبان آزمون انگلیسی و در سطح بین‌المللی است. آزمون مورد نظر از کنکور در ایران بسیار آسان‌تر است. شما برای تحصیل لیسانس در کشور عراق باید مدرک دیپلم و همینطور مدرک ریزنمرات با مهر و امضا از سوی دانشگاه را داشته باشید. دانشگاه مبدأ به شما نامه‌ای می‌دهد که مشخص می‌کند.

البته که روند تحصیل لیسانس در دانشگاه به طور کلی شامل مواردی است که شخص باید رعایت کند، مثلاً اگر شما دارای مقالات معتبری باشید شانس بیشتری در پذیرش دارید. دو موضوع مهم را از یاد نبرید؛ که برای تحصیل رایگان در بغداد ن باید سعی کنید هم روند اقتصادی خوبی داشته باشید و هم در ایجاد شغل به نتیجه خوبی رسیده باشید.

کار در بغداد

برای اطلاع از شرایط کار در بغداد نیازی نیست حتما بلیط هواپیما بغداد تهیه کنید و به این شهر سفر کنید. پیش از آن با مطالعه و مراجعه به برخی از سایت‌های کاریابی این شهر می‌توانید اطلاعات به دست آوردید. در ابتدا باید بدانید که شما برای کار در این شهر یا باید از طرف کمپانی‌ها و شرکت‌های بغدادی درخواست کار دریافت کنید. یعنی پس از ورود مستقیماً به سر کار بروید. یا افرادی هم هستند که توسط کارفرمایان ایرانی خود به عراق برای انجام وظایف محوله فرستاده می‌شوند.

در هر صورت این افراد باید مدارک مورد نیاز خود مثل نام و ماهیت شرکت، میزان مبالغ حقوق دریافتی، شرایط بیمه و…را در برگه مورد نظر ارائه کنند. یک‌سری از افراد هم هستند که با ویزای توریستی به عراق مراجعه کرده و به دنبال کار می‌گردند، پس از یافتن شغل مورد نظر نوع ویزای خود را تغییر می‌دهند که هزینه این کار در اکثر موارد بر عهده کارفرما می‌باشد. با این حال این روش به متقاضیان ویزای کار عراق توصیه نمی‌شود چرا که ممکن است مشکلات بسیاری در پی داشته باشد. پس از مطمئن شدن از شرایط خود حالا می‌توانید با خیال راحت بلیط بغداد تهیه کنید.

سفر تفریحی در بغداد

هنگام بستن چمدان‌هایتان برای سفر به بغداد، می‌توانید این لیست کوتاه پیشنهادی فلایتیو را هم در کنار بلیط هواپیما بغداد بگذارید و جاهای دیدنی بغداد را از دست ندهید. از جاهای دیدنی بغداد می‌توان به مدائن عراق، حرم کاظمین، باغ وحش بغداد، موزه ملی عراق، سفارت ایالت متحده آمریکا در بغداد، مقبره ‌الشهید، کلیسای لاتین بغداد، مسجد الرحمن، کلیسای ارتدکس ارامنه، کاخ فاو، مسجد ام القرا... اشاره کرد که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. باید بدانید که موزه تاریخ بغداد در سال 1970 تاسیس شده و در نزدیکی رود دجله قرار دارهو در موزه 70 صحنه از زندگی مردم در بغداد و در طول تاریخ و دوران های مختلف به تصویر کشیده شده است. همچنین قصر الفاو بنایی در بغداد است که روی آب ساخته شده است. در بغداد باغ وحش بغداد با ۲۰۰ هکتار مساحت، در سال ۱۹۷۱ هم وجود دارد که در محوطه باغ‌های زورا قرار دارد. این باغ وحش در سال ۲۰۰۹، حدود دو میلیون بازدیدکننده داشته است.

پرواز هواپیما پاریس
پرواز هواپیما پاریسلیست بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما کیش
بلیط هواپیما کیشلیست بلیط هواپیما کیش
بلیط هواپیما تورنتو
بلیط هواپیما تورنتولیست بلیط هواپیما تورنتو
پرواز هواپیما دبی
پرواز هواپیما دبیلیست بلیط هواپیما دبی
پرواز هواپیما مشهد
پرواز هواپیما مشهدلیست بلیط هواپیما مشهد
بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما شیرازلیست بلیط هواپیما شیراز

بلیط هواپیما بغداد عراق

سوالات متدوال

قیمت بلیط تهران بغداد چقدر است؟

عامل‌های زیادی در خرید بلیط هواپیما بغداد تاثیر دارد که شامل کلاس پروازی (اکونومی، بیزینسی یا فرست‌کلاس)، ایرلاین مجری پرواز، نوع بلیط (چارتر، سیستمی یا لحظه آخری) و نوع هواپیما می‌شوند. با این‌حال تاریخ و فصل انتخابی شما برای سفر در تعیین قیمت بلیط بغداد بسیار تعیین کننده است. تاثیرات  نوسانان ارزی در قیمت بلیط هواپیما بغداد را هم نمی‌توان نادیده گرفت.

بنابراین بهتر است قیمت نهایی بلیط‌ها را در شرایط یکسان با یکدیگر مقایسه کنید. یکی از مزایای خرید از سایت فلایتیو این است که شما مطمئن هستید حتی در ساعت‌های شلوغی هم امکان خرید بلیط هواپیما را دارید. همچنین با خرید از این سایت می‌توانید ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و خدمات اختصاصی تشریفات فرودگاهی را خریداری و رزرو کنید. فلایتیو این امکان را به شما می‌دهد که رزرو هتل‌ها را هم با کارت شتاب آنلاین انجام دهید.

بهترین زمان برای سفر به بغداد چه زمانی است؟

بهترین زمان برای سفر به شهر بغداد بین ماه‌های مارس تا می و اکتبر تا نوامبر است. بغداد مانند سایر شهرهای کویری کشور عراق، تابستان‌هایی گرم و خشک دارد. در زمستان آب‌وهوایی سرد و سوزان این شهر را فرا می‌گیرد. پیشنهاد ما به شما برای خرید بلیط هواپیما بغداد فصل بهار و پاییز است.

برای اقامت در بغداد به کجا برویم؟

با خرید بلیط هواپیما بغداد به هیچ عنوان نگران هزینه اقامت نباشید. این شهر هتل‌های زیادی دارد که از نظر قیمتی بسیار مناسب هستند. شما هم می تونین با پرداخت هزینه نسبتا کم در یکی از هتل‌های لوکس و 5 ستاره Royal Tulip Al Rasheed Hotel و Babylon Warwick Hotel اقامت کنیند.

یا در هتل‌های 4 ستاره،Coral Boutique Hotel و Crystal Grand Hotel Ishtar . هتل‌های راحت و کم هزینه‌تری هم مثل Rimal Hotel و Al Mansour Hotel هم در بغداد وجود دارد. هتل ایشتر شرایتون | Ishtar Sheraton Hotel یکی از هتل‌های لوکس شهر به شمار می‌آید. برای خریدی مطمئن در بغداد، هم می‌توانید به مرکزهای خرید Maximall و Al Mansur Mall بروید.

آیا بغداد فرودگاه دارد؟

فرودگاه بین‌المللی بغداد یک فرودگاه همگانی مسافربری و نظامی است. شما با خرید بلیط هواپیما بغداد قرار است به این فرودگاه که طول باند آن به‌ترتیب ۳۳۰۱ و ۴۰۰ متر است، فرود بیایید.

این فرودگاه در شهر بغداد کشور عراق قرار دارد و در ارتفاع ۳۵ متری از سطح دریا واقع شده‌است. این فرودگاه به رسم یاد بود به نام ابومهدی المهندس نام‌گذاری شد. در طول هفته پروازهای داخلی و خارجی متعددی در این فرودگاه صورت می‌گیرد و ایرلاین‌های ایرانی زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند. ازجمله این ایرلاین‌ها می‌توان به ماهان، تابان، زاگرس، قشم ایر و ایران ایر اشاره کرد.

فلایتیو در شبکه‌های اجتماعی
تلگرام، اینستاگرام و...فلایتیو در شبکه‌های اجتماعی

برای استفاده از آخرین تغییرات وب‌سایت فلایتیو صفحه را مجددا بارگذاری کنید