بلیط هواپیما بانکوک

 

 

بلیط هواپیما بانکوک

 

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند، کشوری درشبه‌ جزیره هندوچین واقع درجنوب شرقی آسیا است.  این کشور از شمال با برمه ولائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب بامالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای

آندامان همسایه‌ است. زبان رسمی کشورتایلندی، پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردمبودایی است. هر ساله میلیون ها نفر از گردشگران از سراسر جهان به این کشور کوچک مسافرت می‌کنند.

از ارزان‌ترین دستفروش‌های خیابانی گرفته تا بهترین رستوران‌ها، غذاهای تایلندی حس بسیاری خوبی می دهند. نودل پَدتای و سوپ تام یاماز غذاهای خوشمزه تایلند هستند. شاید بعد از خوردن این غذاها آن دیدگاه اشتباه در خصوص غذاهای جنوب شرق آسیا را نداشته باشید!

سانکران، فستیوال آب که اواسط آوریل برگزار می‌شود، جشن سال نوی تایلندی‌ها است. شاید این جشن، باشکوه‌ترین جشنی باشد که یک شخص می‌تواند تجربه کند. در این فستیوال، تمام مردم کشور به مدت دو تا سه روز آب بازی می‌کنند، با سطل آب، شلنگ، تفنگ آب‌پاش و هر چیزی که به ذهن‌تان برسد.

با پرداخت چند دلار در تایلند می‌توانید ماساژ اعتیاد آوری بگیرید که تمام وجودتان را زنده می‌کند. مردم تایلند به صورت مرتب به سالن‌های ماساژ می‌روند، چون از نظر آن‌ها برای سلامتی لازم است. ماساژ تایلندی بر خلاف سبک غربی‌ها که با آرامش همراه است، می‌تواند شامل گپ و گفت‌‌وگو بوده صورت گیرد. خارج از مناطق توریستی، محلی‌ها همواره علاقه‌مند به صحبت با بازدیدکنندگان هستند و با لبخند از آن‌ها استقبال می‌کنند. در سفر به تایلند با مردمی شاد برخورد خواهید کرد و از معاشرت با آن‌ها لذت خواهید برد.

در تایلند، اکثر مردان حداقل یک یا دو سال زندگی خود را به عنوان راهب می‌گذرانند که با ردای نارنجی شناخته می‌شوند. خدمت کردن در معابد به عنوان کمکی برای دنیای پس از مرگ افراد خانواده در نظر گرفته می‌شود، بنابراین کاری ارزشمند است. مطمئن باشید از معاشرت با راهبان تایلندی پشیمان نخواهید شد، چون با شهروندان دیگر هیچ تفاوتی ندارند.

مهم‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر تایلند بانکوک است و بیشتر توریست‌های تایلند به این شهر سفر می‌کنند.

جاذبه‌های بانکوک

کاخ بزرگ مهم‌ترین جاذبه بانکوک است. این کاخ یک مجموعه از ساختمان‌های سلطنتی است که حاکمان تایلند از گذشته تا به کنون در آن اقامت داشته‌اند. در کنار این کاخ یک معبد سلطنتی نیز به نام وات پراکائو وجود دارد.

در بانکوک صدها معبد (وات) وجود دارد که هرکدام نیز در نوع خود منحصر به فرد هستند. مهم‌ترین معبد بانکوک «آرون» است. این معبد ریشه در قرن هفدهم میلادی دارد و در کنار رودخانه چائوپرایا برپا شده است. این معبد از یک برج خمری بزرگ و چهار برج کوچک‌تر تشکیل شده است. درخشندگی این معبد در شب جلوه‌ای کم‌نظیر دارد. معبد معروف دیگری که می‌توان از آن نام برد «ترایمیت» نام دارد. این معبد زیبا که به رنگ سفید و طلایی است، در جاده یوورات واقع شده است. مجسمه بزرگی از بودا که از جنس طلا نیز است در این معبد قرار گرفته که بسیاری برای دیدن آن به معبد ترایمیت می‌آید. علاوه بر این دو معبد، «لوها پرسات»، «ساکت»، «پو» و «پرا کاو» نیز معابد معروف دیگری هستند که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست.

اما بانکوک موزه‌هایی نیز دارد که آثار ارزشمندی در آن‌ها نگهداری می‌شود. «موزه ملی» معروف‌ترین موزه بانکوک است که در آن آثاری از ادوار تاریخی مختلف برای نمایش وجود دارند. موزه‌های دیگر خانه جیم تامپسون، موزه سیام، کاخ سوان پاکاد و عمارت ویمانمک هستند.

یکی از مشخصه‌های کشورهای شرق آسیا و به خصوص تایلند بازار شناور آن‌ها است. بازار شناور بانکوک از معروف‌ترین این بازارها به شمار می‌آید. در بازار شناور مغازه‌ها درواقع قایق‌هایی هستند که فروشنده‌های آن‌ها در آب برای عرضه محصول‌شان پارو می‌زنند.

حمل و نقل در بانکوک

در تایلند گزینه‌های مختلفی برای حمل و نقل وجود دارد. یکی از معروف‌ترین وسایل جابه‌جایی در تایلند، توک‌توک است که در شهرهایی مثل بانکوک و جزیره‌ها 200 تا 300 بات هزینه دارد. قیمت سفر با سانگ‌تائو نیز که وسیله نقلیه‌ای شبیه به وانت است در بانکوک و جزایر 60 الی 100 بات است. اما ارزان‌ترین وسیله حمل و نقل در تایلند تاکسی‌های موتورسیکلتی هستند که با توجه به مقصد کرایه آن بین 5 تا 40 بات متغیر است.

اگر هم می‌خواهید از تاکسی استفاده کنید، هزینه آن در شهرهای بزرگ مثل بانکوک با تاکسی‌متر محاسبه می‌شودکه ورودی آن 30 بات و پس از آن به ازای هر کیلومتر 2 بات است. قطار هوایی هم برای هر سفر 25 بات هزینه دارد.

فرودگاه بانکوک

این شهر دو فرودگاه بزرگ و بین‌المللی دارد؛ فرودگاه بین‌المللی «سووارنابومی» یا همان فرودگاه بانکوک در 25 کیلومتری شهر واقع شده است یک ترمینال مسافربری دارد. دسترسی به این فرودگاه با انواع وسایل نقیله عمومی ممکن است. هواپیماهای ایرانی نظیر ماهان و ایران ایر نیز پروازهایی مستقیم به این فرودگاه انجام می‌دهند.

فرودگاه دوم که قدیمی‌تر از فرودگاه قبلی است «دن موئنگ» نام دارد. این فوردگاه از اوایل قرن بیستم در حال فعالیت است و از این نظر یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های آسیا محسوب می‌شود. این فرودگاه بین‌المللی است ولی بیشتر پروازهای ارزان‌قیمت و محلی در آن انجام می‌پذیرند. فرودگاه دن موئنگ 2 ترمینال دارد که پروازهای بین‌المللی از ترمینال 1 و پروازهای داخلی از ترمینال 2 انجام می‌شوند.

با عضویت در خبرنامه فلایتیو از تخفیف­ های شگفت­ انگیز ما با خبر شوید