بلیط هواپیما چارتر

بلیط هواپیما چارتر

پرواز چارتری را از فلایتیو بخرید

لیست پرواز‌ چارتر

بلیط هواپیما چارتر

جستجوی پروازهای بیشتر

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

مقاصد محبوب بلیط چارتر

بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبوللیست پرواز استانبول
بلیط هواپیما تورنتو
بلیط هواپیما تورنتولیست پرواز تورنتو
بلیط هواپیما دبی
بلیط هواپیما دبیلیست پرواز دبی

آیا بلیط چارتر ارزان‌تر از بقیه بلیط‌هاست؟

همیشه این‌طور نیست. با این حال به جز در زمان‌های اوج سفر (مانند تعطیلات نوروز)، در زمان‌های نزدیک به پرواز حتما امکان خرید پرواز چارتر با قیمت پایین وجود دارد.

آیا امکان استرداد بلیط چارتر در فلایتیو وجود دارد؟

تصمیم‌گیری درباره امکان لغو یا استرداد بلیط پرواز چارتر و درصد جریمه آن به عهده شرکت چارترکننده است. اگر تمایل به استرداد بلیط هواپیمای چارتر از فلایتیو دارید با پشتیبانی فلایتیو تماس بگیرید تا از شرایط دقیق استرداد بلیط خود مطلع شوید.

قیمت بلیط چارتر برای کودکان چقدر است؟

قیمت بلیط چارتر برای کودکان برابر با قیمت بلیط بزرگسالان است در حالی که بلیط سیستمی کودکان ارزان‌تر از بزرگسالان است.

میزان بار مجاز در پروازهای چارتر چقدر است؟

میزان بار مجاز در پروازهای چارتر تفاوتی با پروازهای سیستمی ندارد. در واقع عامل تعیین‌کننده میزان بار مجاز شما در پرواز، قوانین ایرلاین، کلاس پروازی و کلاس نرخی است.

بلیط چارتر با بلیط لحظه آخری چه تفاوتی دارد؟

در واقع بلیط لحظه آخری نوعی بلیط چارتر است که در زمان بسیار نزدیک به پرواز هنوز به فروش نرسیده است و قیمت آن کاهش می‌یابد. از آنجایی که شرکت‌های چارتر کننده، تمامی بلیط‌ها را به صورت یکجا پیش خرید کرده‌اند، ترجیح می‌دهند با فروش بلیط چارتر هواپیما در لحظات نزدیک به پرواز با حداقل قیمت، متحمل خسارت کمتری شوند. از این‌رو عبارت بلیط لحظه آخری چارتر رایج‌ است.

برای داشتن یک سفر راحت و مقرون به‌صرفه، خرید بلیط هواپیمای چارتر چاره‌ٔ کار شماست! فلایتیو با ارائه انواع پروازهای چارتری داخلی و خارجی، همراه شما است تا بتوانید با قیمت کمتر، سفری با همان آسایش و کیفیت داشته باشید. مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر خود را در جست‌وجوگر بالای صفحه وارد کنید و از میان فهرست پروازهای موجود، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

بلیط چارتر چیست و چه تفاوتی با بلیط سیستمی دارد؟

اگر جزو آن دسته افراد دلبسته سفر باشید، حتما تا امروز اصطلاحاتی مانند بلیط هواپیمای چارتر، بلیط هواپیما سیستمی یا بلیط لحظه آخری به گوشتان خورده است. هر پروازی که زمان‌بندی می‌شود، تعداد مشخصی بلیط با قیمت از قبل تعیین‌شده دارد. این بلیط‌ها، همان بلیط‌های سیستمی هستند که قیمتشان در طول زمان تغییر نمی‌کند و برای کودکان قیمت کمتری دارد.

در سوی دیگر ماجرا، بلیط پرواز چارتر وجود دارد که قیمت آن همیشه ثابت نیست. شرکت‌هایی با عنوان چارترکننده وجود دارند که تمام یا بخشی از بلیط‌های یک پرواز را به صورت یک‌جا خریداری می‌کنند و به مرور آن‌ها را به مسافران می‌فروشند. به این بلیط‌ها که قیمتشان بسته به میزان استقبال از پرواز و تعداد بلیط‌های موجود تغییر می‌کند و برای کودکان و بزرگسالان یکسان است، بلیط هواپیمای چارتر می‌گویند.

بلیط پرواز چارتر دو نوع دارد:

 • چارتر کامل (Full Charter) که در آن چارترکننده تمام صندلی‌های موجود در یک پرواز را به صورت دربست و کامل در اختیار دارد.
 • چارتر صندلی (Seat Charter) که در آن چارترکننده تنها بخشی از صندلی‌های پرواز را در اختیار دارد و به مشتریان خود می‌فروشد.

قیمت بلیط چارتری چطور تغییر می‌کند؟

همان‌طور که گفتیم، چارترکننده تمام یا بخشی از بلیط‌های یک پرواز را به صورت یک‌جا خریداری می‌کند. با گذشت زمان و نزدیک‌تر شدن به تاریخ پرواز، در صورتی که هنوز تمامی بلیط‌ها به فروش نرفته باشد، چارترکننده برای این که بتواند تمامی بلیط‌ها را به فروش برساند، قیمت بلیط را کاهش می‌دهد. طبیعی است هرچه به تاریخ پرواز نزدیک‌تر شویم قیمت بلیط‌های موجود کمتر می‌شود.

البته که بلیط پرواز چارتر همیشه هم ارزان‌تر نیست!

محدودیت‌های بلیط چارتر: چه زمانی بلیط پرواز چارتر نخرید؟

اگرچه خرید بلیط هواپیمای چارتر مزایایی مانند قیمت مناسب‌تر، محدودیت کمتر در پیش‌خرید و… در اختیار شما می‌گذارد؛ اما مشکلات و محدودیت‌هایی هم دارد. آگاهی از این محدودیت‌ها به شما کمک می‌کند بدانید چه زمانی خرید بلیط هواپیمای چارتر به سود شما نیست.

برای کودکان بلیط چارتر نخرید!

ایرلاین‌ها برای بلیط نوزادان و کودکان (۲ تا ۱۲ سال) قیمت کمتری نسبت به بلیط بزرگسالان تهیه می‌کنند. اگر به همراه کودکان سفر می‌کنید، حتما مجموع قیمت بلیط چارتری برای همه افراد را با مجموعه قیمت بلیط سیستمی برای کودکان و بزرگسالان مقایسه کنید و بعد تصمیم بگیرید.

اگر از سفرتان مطمئن نیستید، بلیط چارتر نخرید!

بلیط‌های چارتر معمولا امکان کنسلی ندارند. اگر از سفرتان مطمئن نیستید و فکر می‌کنید ممکن است پشیمان شوید یا بخواهید تاریخ سفر را تغییر دهید، بهتر است بلیط سیستمی تهیه کنید. حتی اگر چارترکننده امکان لغو و استرداد بلیط را در اختیار شما قرار دهد، معمولا جریمه کنسل کردن آن بالاتر از جریمه لغو بلیط‌های سیستمی است.

در زمان‌های اوج سفر، بلیط چارتر نخرید!

گفتیم دلیل ارزان بودن بلیط چارتر، تلاش چارترکننده برای فروش تمام بلیط‌هاست. در زمان‌هایی مانند تعطیلات که تمایل مردم به سفر بیشتر است و از بلیط‌های هواپیما استقبال بیشتری می‌کنند، بلیط چارتر ممکن است هم‌قیمت یا حتی گران‌تر از بلیط سیستمی باشد.

علاوه بر نکاتی که گفتیم، شلوغ بودن پروازهای چارتر و امکان تاخیر یا لغو پرواز هم از محدودیت‌هایی است که باید هنگام خرید بلیط هواپیمای چارتر در نظر بگیرید.

چگونه بلیط چارتر را کنسل کنید؟

بلیط‌های چارتر در بسیاری از مواقع امکان کنسلی ندارند؛ به خصوص اگر با قیمت بسیار پایین‌تر از بلیط سیستمی تهیه شده باشند. تصمیم‌گیری درباره امکان لغو یا استرداد بلیط پرواز چارتر و درصد جریمه آن به عهده شرکت چارترکننده است. اگر تمایل به استرداد بلیط هواپیمای چارتر از فلایتیو دارید با پشتیبانی فلایتیو تماس بگیرید تا از شرایط دقیق استرداد بلیط خود مطلع شوید.

چگونه بلیط چارتر خارجی بخرید؟

بلیط پرواز چارتر تنها برای مقصدهای داخلی نیست. اگر قصد خرید بلیط هواپیما خارجی دارید می‌توانید بلیط‌های چارتر خارجی را هم بررسی کنید. فلایتیو برای استانبول، دبی و بسیاری از دیگر مقصدهای خارجی پرطرفدار ایرانیان بلیط هواپیمای چارتری دارد.

مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر خود را در جست‌وجوگر بالای صفحه وارد کنید و دکمه جست‌وجو را بزنید. پس از نمایش فهرست پروازهای موجود، از منو فیلترهای سمت راست، در بخش نوع پرواز گزینه چارتری را تیک بزنید تا فقط پروازهای چارتری به شما نمایش داده شوند.

پس از تهیه بلیط هواپیمای خارجی خود، می‌توانید از منوی بالای صفحه به بخش هتل بروید و رزرو هتل خارجی خود را هم از فلایتیو انجام دهید.

خرید بلیط هواپیمای چارتر از فلایتیو چه مزایایی دارد؟

فلایتیو بهترین قیمت بلیت چارتر را به شما ارائه می‌کند و با بررسی دقیق بازار و خواسته‌های مشتری، مقاصد محبوب را انتخاب کرده و تلاش می‌کند تا چارترینگ بلیط با بهترین قیمت را برای مقاصد مختلفی داخلی و خارجی ارائه دهد. 

پروازهای چارتری ایرلاین‌های متنوع داخلی و خارجی

در فلایتیو علاوه بر اینکه شما امکان خرید بلیط چارتری همه ایرلاین‌های داخلی را دارید، می‌توانید بلیط چارتر ایرلاین‌های خارجی مختلف را هم بخرید. این ایرلاین‌ها عبارتند از:

 • ترکیش
 • امارات
 • فلای دبی
 • تیلویند
 • سان‌اکسپرس
 • کرندون
 • پگاسوس
 • فلای دبی
 • فلای آرنا
 • آرمنیا ایرویز
 • آرمنیا کمپانی
 • فریبرد
 • قطر ایرویز
 • آنادلوجت
 • جرجیا ایرویز
 • سلام ایر
 • عمان ایر
 • ایرعربیا
 • ماوی گوک

پشتیبانی ۲۴ساعته

فلایتیو در تمام ساعات شبانه‌روز همراه و پاسخگوی سوال‌های شما است تا از بروز هر مشکلی جلوگیری کند.

مشاوره تخصصی

اگر در خرید بلیط هواپیما تردید دارید یا مطمئن نیستید بهترین گزینه برای شما کدام است، کارشناسان فلایتیو اینجا هستند تا به شما کمک کنند. آن‌ها با آگاهی کامل از انواع بلیط‌ها و شرایط مختلف، بهترین گزینه را متناسب با خواسته‌هایتان به شما پیشنهاد می‌کنند.

دریافت ویزای سفر

فلایتیو فرایند دریافت ویزای سفر به مقاصد مختلف را به سادگی برای شما انجام می‌دهد. اگر قصد خرید بلیط چارتر خارجی دارید، می‌توانید فرایند درخواست ویزای خود را هم به فلایتیو بسپارید!

خرید بیمه مسافرتی

تهیه بیمه مسافرتی یکی از مهم‌ترین الزامات سفرهای خارجی است. فلایتیو این کار را هم برای شما انجام می‌دهد.

۷ نکته مهم درباره خرید بلیط هواپیمای چارتر

 1. بلیط پرواز چارتر از لحاظ کیفیت خدمات هیچ تفاوتی با بلیط سیستمی ندارد. تنها تفاوت آن‌ها در قیمتشان است.
 2. در بیشتر مواقع، با نزدیک شدن به زمان پرواز، هزینه بلیط چارتری هواپیما کمتر می‌شود.
 3. اگر می‌خواهید حتما بلیط هواپیما چارتری بخرید، دست روی دست نگذارید! اگر در فهرست پروازهای چارتری گزینه مناسبی پیدا کردید به سرعت برای خرید اقدام کنید. بلیط‌های چارتری معمولا مشتریان زیادی دارند و به سرعت فروخته می‌شوند.
 4. اگر محدودیت زمانی زیادی ندارید، روزهای قبل و بعد از تاریخ مورد نظرتان را هم بررسی کنید. ممکن است در این روزها بلیط‌های چارتری با قیمت کمتر پیدا کنید.
 5. در فصل‌های پرسفر به دنبال بلیط لحظه آخری ارزان نگردید. در زمان‌های اوج سفر با نزدیک شدن به زمان پرواز قیمت بلیط‌های موجود بیشتر می‌شود.
 6. اگر قصد خرید بلیط پرواز چارتر به صورت لحظه آخری هستید، از قبل برای سفر آماده شوید. ممکن است یک بلیط لحظه آخری با قیمت مناسب و زمان خیلی نزدیک پیدا کنید.
 7. آخرین و مهم‌ترین نکته: اگر قصد خرید بلیط چارتر هواپیما برای سفر دارید، در صورت پیدا کردن پرواز رفت بسیار ارزان، حتما قبل از خرید پروازهای برگشت را هم بررسی کنید. افراد زیادی برای رفت بلیط چارتری ارزان خریده‌اند ولی برای برگشت مجبور شده‌اند بلیط‌هایی با قیمت بالاتر از همیشه بخرند.

محبوب‌ترین مسیرهای پرواز چارتر خارجی و داخلی کدام هستند؟

مشهد به علت جاذبه‌های زیارتی و سیاحتی فراوان، یکی از پرطرفدارترین مقاصد سفر در ایران است و پرواز تهران به مشهد، محبوب‌ترین مسیر پروازهای رفت و مسیر مشهد به تهران محبوب‌ترین مسیر پرواز چارتر داخلی برای برگشت به حساب می‌آيد و پس از مشهد، پروازهای رفت و برگشت کیش و قشم محبوب‌ترین مسیرهای پرواز چارتر داخلی هستند.

از میان مقاصد خارجی، محبوب‌ترین مسیر پرواز چارتر، پروازهای تهران به استانبول و برعکس هستند. استانبول شهری زیبا و توریستی است که سالانه میزبان جمعیت بزرگی از ایرانیان است. پس از استانبول، دبی هم در جمع مسیرهای محبوب پروازهای چارتر خارجی قرار می‌گیرد.