بلیط هواپیما ارزان

بلیط هواپیما ارزان

بلیط پرواز ارزان از فلایتیو

ارزانترین بلیط هواپیما

بلیط ارزان داخلی و خارجی

پروازهای بیشتری را ببینید

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

چگونه بلیط هواپیما ارزان تهیه کنیم؟

تا حالا شده فکر کنید که ارزان‌ترین بلیط هواپیما را دارید؟ اما شاید مردی که کنار شما نشسته پول کمتری داده است. به دنیای دیوانه‌وار قیمت‌گذاری بلیط هواپیما خوش آمدید، جایی که خطوط هوایی با اندازه‌گیری تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کنند. البته بیشتر کسب‌وکارهای دیگر هم همینکارو انجام می‌دهند، به عنوان مثال، یک خرده فروش آنلاین ممکن است یک ژاکت را در کریسمس به قیمت ۱۰۰ دلار بفروشد، سپس پس از تعطیلات، قیمت آن را به ۳۰ دلار کاهش دهد. هنگامی که درک کاملی از قیمت بلیط هواپیما به دست آورید، پیدا کردن بلیط هواپیما با بهترین قیمت بسیار آسان‌تر خواهد بود.

حالا  چگونه بلیط هوایپما ارزان بگیریم؟ خواه یک تعطیلات آخر هفته رمانتیک، تعطیلات خانوادگی، سفر به مقصد رویایی شما یا یک سفر کاری با جنبه‌های سرگرم کننده باشد، ما به شما راه خرید بلیط هواپیما ارزان برای پروازهای داخلی و خارجی را یاد می‌دهیم. ما می‌دانیم که چگونه با قیمت ارزان سفر کنیم! ما با طیف گسترده‌ای از خطوط هوایی و ارائه‌دهندگان مسافرتی همکاری می‌کنیم تا بهترین گزینه‌ها را برای بلیط هواپیما  ارزان به هر مقصدی که می‌خواهید را به شما ارائه دهیم.

در هنگام خرید گران‌ترین بلیط‌ها در کلاس تجاری و اقتصادی معمولاً در آخرین لحظه توسط مسافران تجاری خریداری می‌شود و بلیط ارزان هواپیما چارتری تقریباً همیشه بسیار گران هستند. اما باید بدانید که خرید بلیط هواپیما در تعطیلات ارزان‌تر هستند، زیرا که معمولا مسافران آن را از قبل خریداری کرده‌اند.

اما به صورت کلی خطوط هوایی می‌دانند که مردم چه زمانی می‌خواهند پرواز کنند، مانند ماه‌های تابستان و تعطیلات مهم، بنابراین قیمت‌ها را در این دوره‌های اوج سفر افزایش می‌دهند، زیرا می‌دانند مردم به هر حال هزینه خواهند کرد.

خرید بلیط هواپیما ارزان از فلایتیو
خرید بلیط هواپیما ارزان از فلایتیو
ارزان ترین قیمت بلیط
ارزان ترین قیمت بلیط

یکی از روش‌های مدیریت هزینه سفر، تهیه بلیط ارزان قیمت هواپیما است. بر اساس قیمت و چگونگی به فروش رسیدن بلیت، به دو دسته سیستمی و چارتری تقسیم می‌شود که بسته به شرایط می‌توانیم از آنها استفاده کنیم.

رزرو بلیط هواپیما ارزان

بلیط اگر به صورت مستقیم توسط شرکت هواپیمایی آن (مثلا ایران ایر، قشم ایر، ماهان، تابان و ...) به فروش برسد و در اختیار مشتری قرار بگیرد، بلیط هواپیما سیستمی ارزان است.

مزیت بلیط‌های سیستمی این است که بر خلاف بلیط‌های چارتر که تنها در مسیرهای پرتردد هوایی به فروش می‌رسند، به صورت منظم برای تمامی مسیرهای پروازی موجود هستند. بلیط سیستمی را می‌توانید به صورت مستقیم از خود ایرلاین یا آژانس‌های مسافرتی نمایندگی آنها تهیه کنید.

بلیط هواپیما چارتر

واژه چارتر در لغت به معنی اجاره هواپیما و یا صندلی است که معمولا از سوی شرکت‌های هواپیمایی به آژانس‌ها و مؤسسات گردشگری ارایه می‌شود. یکی از مشخصه‌های اصلی اینگونه پروازها، ریسک ناشی از پر یا خالی بودن پرواز است که مستقيماً متوجه چارترکننده می‌شود و در هر شرایطی چارتر دهنده هزینه کامل را دریافت خواهد کرد. آژانس های هواپیمایی معمولا برای مسیرهای پرتردد، تعدادی از صندلی های هواپیما را از قبل با قیمتی ارزان، از شرکت های هواپیمایی رزرو می کنند و خودشان به صورت مستقیم به مسافران می فروشند. این موضوع باعث می شود زمانی که شرکت هواپیمایی بلیط هایش از قبل به فروش رفته و ظرفیتش تکمیل شده، شما با مراجعه به آژانس هواپیمایی بتوانید بلیط مورد نظرتان را خریداری کنید.

مهمترین مزیت خرید بليط هواپيمای چارتر ارزان برای مسافران عمومی قيمت ارزان آن نسبت به قيمت واقعیشان در بلیط‌های سیستمی است. اما بلیط چارتر معایبی هم دارد که قبل از خرید بهتر است به آن توجه کنید. اول از همه اینکه بلیط‌های چارتری را نمی‌توان کنسل کرد و در صورت از دست دادن پرواز هم پولی به شما بازگردانده نمی‌شود. دومین مشکل بلیط چارتر هواپیما این است که نرخ بلیط خردسال مانند قیمت بلیط بزرگسال محاسبه می شود. در صورتی که پروازهای سیستمی برای بلیط هواپیما ارزان برای خردسالان نرخ کمتری را عرضه می کنند. در نتیجه بهتر است تنها زمانی از بلیط های چارتری استفاده کنید که کودکی همراهتان نیست و از انجام سفر خود اطمینان دارید.

در بلیط‌های چارتر و سیستمی، از چه راهی می‌توان به خرید بلیط ارزان هواپیما پرداخت؟

اولین راه برای خرید بلیط هواپیما ارزان این است که قیمت بلیط مورد نظرتان را زود و پیوسته چک کنید. شاید باورتان نشود اما متوسط اختلاف قیمت میان بهترین روز و بدترین روز هفته برای خرید پرواز در اروپا چیزی حدود 236 دلار (تقریبا 700 هزار تومان) است. برای مثال ممکن است بلیطی که شما در روز دوشنبه خریداری می کنید، 200 هزار تومان ارزان‌تر از بلیط باشد که در دیگر روزهای هفته می‌خرید. به همین خاطر بهترین راه این است که از چند ماه قبل از سفر، به صورت پیوسته قیمت بلیط هواپیمای مورد نظرتان را چک کنید تا اگر یک شرکت هواپیمایی آفر ویژه‌ای برای آن بلیط در نظر گرفته فرصت را از دست ندهید.

چون شرکت‌های هواپیمایی از طریق سیستم‌های پیچیده کامپیوتری برای تنظیم کردن نرخ بلیط ها، گاهی آفرهای ویژه‌ای برای بلیط در نظر می‌گیرند و قیمت آن را پایین می‌آورند. از آنجایی که این موضوع قاعده و قانون خاصی در شرکت های هواپیمایی ندارد، با چک کردن مداوم قیمت بلیط می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. راه دیگر برای خرید بلیط ارزان هواپیما این است که زمان مناسبی را برای خرید بلیط انتخاب کنید. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته در اروپا در سال 2015، قیمت هواپیما 49 روز از سال (حدود 7 هفته) قیمتی متوسط دارد و در بقیه روزهای سال گران‌تر یا ارزان‌تر از حالت معمول به فروش می‌رسد. با وجود متفاوت بودن این آمار در کشورهای مختلف، به خوبی می‌توان فهمید که انتخاب زمان مناسب در خرید بلیط هواپیما تا چه حد می‌تواند در نرخ آن تأثیرگذار باشد.

بر اساس یک قانون نانوشته، شما اگر بلیط خود را خیلی زود (حدود 5 ماه قبل) و یا خیلی دیر (از یک هفته مانده به پرواز) تهیه کنید، احتمال اینکه بتوانید بلیط خود را با قیمتی ارازن‌تر خریداری کنید بالا می‌رود. از سوی دیگر، همانطور که می‌دانید قیمت بلیط با توجه به تعطیلات و مناسبت‌ها متغیر است و در زمان‌های پیک سفر قیمت بالاتری دارد. از آنجا که مهم‌ترین فاکتور تعیین کننده قیمت برای سفر و کشف یک دنیای جدید، میزان تقاضا برای آن است، خرید ملزومات مورد نیاز یک سفر جذاب و به یاد ماندنی برای تعطیلات و مناسبت‌های خاص چون عید نوروز، تعطیلات تابستانی و ...، سخت‌تر و گران‌تر از بقیه زمان‌ها است. اگر محدودیت خاصی برای سفر نداشته باشید، با انتخاب زمان‌هایی که پیک سفر نیستند می‌توانید بلیطی بسیار ارزان‌تر از زمان‌های پیک سفر خریداری کنید.

قیمت پروازهایی که برای اروپا، در ماه‌های فوریه و مارچ هستند به دلیل اینکه قبل از تعطیلات تابستانی هستند، بسیار مناسب است. در ایران هم قبل از تعطیلات نوروز و تعطیلات تابستانی، قیمت بلیط هواپیما پایین‌تر از دیگر زمان‌های سال است. راه دیگر برای خرید بلیط هواپیما این است که بلیط شرکت‌های مختلف هواپیمایی را چک کنید و به یک ایرلاین اکتفا نکنید. اگر می‌خواهید بلیط ارزان برای سفر خود تهیه کنید، با چک کردن و مقایسه قیمت بلیط شرکت‌های مختلف هواپیمایی می‌توانید به بهترین گزینه برسید.

فلایتیو با ایجاد سیستم خرید آنلاین سفر و تمامی چیزهایی که نیاز دارید، این کار را برای شما راحت کرده است. برای این کار کافی است به سایت فلایتیو مراجعه کنید و با مشاهده و مقایسه بلیط‌ هواپیما ارزان مختلف از شرکت‌های هواپیمایی متفاوت، ارزان‌ترین و مناسب‌ترین آن را انتخاب کنید. یادتان باشد در شرایطی که بین بلیط‌های هواپیمایی شرکت‎های مختلف اختلاف قیمت زیادی وجود دارد، خرید بلیط مناسب و ارزان برای پرواز، نیاز به جستجو و بررسی زیادی دارد.

به همین خاطر باید به مرجع و سیستمی مورد اطمینان برای خرید بلیط ارزان هواپیما مراجعه کنید و از سایت‌ها و آژانس‌های هواپیمایی متفرقه بلیط نخرید.

 

درباره بلیط ارزان هواپیما

از فلایتیو بپرس

بلیط ارزان هواپیما برای چه مقاصدی بیشتر است؟

مقاصدی که در روزهای خاص و زمان های مشخص تعداد زیادی مسافر دارند، شما می‌توانید در زمان‌هایی که پیک سفر به اون مقاصد نیست، اقدام به خرید بلیط کنید تا ارزان ترین بلیط پرواز را خریداری کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که تمام پروازها برای یک مقصد در تمام روزها و دوره‌های زمانی ثابت نیست. به طور مثال مقاصد داخلی کیش ، مشهد و... و مقاصد خارجی استانبول ، دبی و...

چه زمانی برای خرید بلیط ارزان هواپیما مناسب است؟

بلیط ارزان هواپیما زمانی پدیدار می‌شود که پرواز کافی برای مقصد مورد نظر وجود داشته باشد اما تقاضا برای سفر به اون مقصد کم باشد. چارترکننده هرچه به زمان پرواز نزدیک شود و بلیط های پرواز را نفروخته باشد، مجبور به پایین آوردن قیمت در لحظه های آخر کرده که در نتیجه شما می‌توانید بلیت هواپیما ارزان تهیه کنید.

امکانات و شرایط بلیط ارزان با بلیط عادی تفاوتی دارد؟

صندلی‌هایی که ارزان تر از بقیه بلیط های پرواز فروخته می‌شوند، هیچ فرقی با صندلی‌های دیگر ندارند و تمام امکانات و شرایط پرواز برای بلیط های سیستمی کاملا مشابه بلیط های چارتر و لحظه آخر است. این تصور که نرخ پایین بلیط به دلیل بد بودن شرایط سفر است، کاملا اشتباه است.

بلیط هواپیما ارزان همیشه انتخاب خوبی است؟

بلیط ارزان هواپیما با بلیط قیمت عادی از نظر شرایط سفر هیچ تفاوتی ندارد اما اگر با کودک بین 2 تا 12 سال سفر می‌کنید یا از برنامه سفر خود اطمینان ندارید، بلیط ارزان و چارتر انتخاب خوبی نیست چون هم قابلیت استرداد این نوع بلیط مثل بلیط سیستمی نیست و هم قیمت بلیط کودک و بزرگسال تفاوتی ندارد.

بلیط هواپیما ارزان مقاصد محبوب

از فلایتیو خرید کنید

بلیط هواپیما کیش
بلیط هواپیما کیشلیست بلیط کیش
بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبوللیست بلیط پرواز استانبول
بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما مسقطلیست بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما دبی
بلیط هواپیما دبیلیست پروازهای دبی
بلیط هواپیما اهواز
بلیط هواپیما اهوازلیست بلیط هواپیما اهواز
بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما شیرازلیست بلیط شیراز
بلیط هواپیما مشهد
بلیط هواپیما مشهدلیست پرواز به مشهد